Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Статутні фонди

Статутні фонди

Назва:
Статутні фонди
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,08 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Статутні фонди


В сучасних умовах держанні підприємства, як правило, нарощують свої статутні фонди за рахунок власних нагромаджень — прибутку. Частину чистого прибутку вони спрямовують на розвиток виробництва — реконструкцію, придбання нового устаткування тощо. В період 1993— 1995 pp. в Україні був установлений порядок, за яким державні підприємства були зобов'язані проводити від-рахування від прибутку, що залишався в їхньому розпо-рядженні, на технічне переобладнання виробництва, освоєння нових технологій, здійснення природоохоронних заходів і нового будівництва за нормативами, встановленими органами, які виконують функції управління дер-жавним майном. Ці нормативи доводилися міністерствами і відомствами державним підприємствам у розмірі не менш як 30 відсотків і не більш як 80 відсотків суми прибутку, що залишався у розпорядженні підприємств після сплати ними податків і обов'язкових платежів. З 1996 року ця і норма, яка в певній мірі обмежувала самостійність трудових колективів державних підприємств, була скасована, отже, всі підприємства самостійно приймають рішення про розподіл чистого прибутку на будь-які цілі.
Використаний на вказані цілі прибуток призводить до нарощування вартості основних засобів підприємства і відповідно знаходить відображення як приріст статутного фонду.
Частина прибутку може спрямовуватися до статутного фонду на приріст власних оборотних коштів. Така потреба (виникає у підприємства у зв'язку з необхідністю збільшити нормативи запасів оборотних активів, що, як правило, залежить від росту обсягів виробництва товарів та послуг. Лише в окремих випадках, коли малорентабельна (або навіть збиткова) діяльність підприємства є наслідком якихось об'єктивних причин, що не залежать від колективу підприємства, держава вишукує кошти для збільшення статутних фондів державних підприємств за рахунок і централізованих фінансових ресурсів. В цих випадках здій-снюється фінансування капітальних вкладень за рахунок централізованих джерел або ж підприємству прямо перераховуються кошти на приріст статутного фонду його вищестоящим державним органом (бюджетні або за раху-нок внутрішньогалузевого перерозподілу).
При приватизації майна державних підприємств будь-яким способом, передбаченим чинним законодавством України (викуп, продаж на аукціоні, акціонування та ін.), а також при передачі майна державних підприємств в оренду, перш за все, постає завдання уточнення і оцінки вартості майна, створеного підприємством як за рахунок коштів статутного фонду, так і за рахунок інших фінансових ресурсів. Статутний фонд приватизованого підприємства визначається в процесі інвентаризації та оцінки майна державного підприємства згідно з положен-ням, яке затверджене спеціальною урядовою постановою.
У відповідності з Законом України «Про господарські товариства» акціонерні товариства формують свої статутні фонди за рахунок реалізації акцій шляхом відкритої під-писки на них чи купівлі — продажу на фондовій біржі (це стосується відкритих
товариств) або шляхом розподілу всіх акцій між засновниками без права розпов-сюдження акцій через відкриту підписку і купівлю — продаж на біржі (у закритих акціонерних товариствах). Таким чином, у закритих акціонерних товариствах 100 відсотків статутного фонду належать засновникам. Законодавством встановлено, що засновники відкритих акціонерних товариств зобов'язані викупити 25 відсотків всіх акцій, тобто їхня частка в статутному фонді не може бути нижчою за 25 відсотків.
Закон детально регламентує порядок створення статут-ного фонду акціонерного товариства на стадії його засну-вання. При створенні відкритого акціонерного товариства юридичні та фізичні особи, які виявили бажання купити акції, тобто стати акціонерами нового підприємства, повинні внести на рахунок засновників не менше 10 відсотків вартості акцій, на які вони підписалися. Законо-давчо встановлений граничний термін проведення відкритої підписки на акції складає 6 місяців. Якщо за цей термін акціонерному товариству не вдалося покрити підпискою 60 відсотків оголошеного статутного фонду, воно вважається не створеним, а засновники зобов'язані у 30-денний термін повернути одержані гроші або майно тим, хто їх вніс.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Статутні фонди

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок