Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Інвестиційна діяльність підприємства

Інвестиційна діяльність підприємства

Назва:
Інвестиційна діяльність підприємства
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,20 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Інвестиційна діяльність підприємства


Зміст


Вступ
Розвиток підприємництва, вдосконалення виробництва та підвищення його ефективності безпосередньо пов'язані з інвестиційною діяльністю.
Проблема здійснення інвестиційної діяльності стала однією з найактуальніших у процесі реформування економіки України. Пошук і мобілізація джерел інвестування, з одного боку, та реалізація програми інвестування, з іншого, стали актуальними в усіх галузях економічної діяльності. Без здійснення інвестицій неможливий нормальний процес виробництва.
Сукупність довгострокових витрат фінансових, трудових і матеріальних ресурсів з метою збільшення нагромаджень і одержання прибутку називається інвестиціями.
Інвестиційна діяльність у тій чи іншій мірі властива будь-якому підприємству. Вона являє собою один з найбільш важливих аспектів функціонування будь-якої комерційної організації. Причинами, що обумовлюють необхідність інвестицій, є відновлення наявної матеріально-технічної бази, нарощування обсягів виробництва, освоєння нових видів діяльності.
Керування інвестиційними процесами, зв'язаними з вкладеннями коштів у довгострокові матеріальні і фінансові активи, являє собою найбільш важливий і складний розділ фінансового менеджменту. Прийняті в цій області рішення розраховані на тривалі періоди часу і, як правило:*
є частиною стратегії розвитку фірми в перспективі;*
спричиняють значні відтоки засобів;*
с визначеного моменту часу можуть стати необоротними;*
спираються на прогнозні оцінки майбутніх витрат і доходів.
Тому, значення економічного аналізу для планування і здійснення інвестиційної діяльності важко переоцінити. При цьому особливу важливість має попередній аналіз, що проводиться на стадії розробки інвестиційних проектів і сприяє прийняттю розумних і обґрунтованих управлінських рішень.
Для того щоб зробити правильний аналіз ефективності намічуваних капіталовкладень, необхідно врахувати безліч факторів, і це найбільш важлива річ, що повинна робити фінансовий менеджер. Ступінь відповідальності за прийняття інвестиційного проекту в рамках того чи іншого напрямку різна. Нерідко рішення повинні прийматися в умовах, коли мається ряд альтернативних чи взаємно незалежних проектів. У цьому випадку необхідно зробити вибір одного чи декількох проектів, ґрунтуючись на якихось критеріях. Очевидно, що таких критеріїв може бути небагато, а імовірність того, що якийсь один проект буде кращий інших за всіма критеріями, як правило, значно менше одиниці.
Прийняття рішень інвестиційного характеру, як і будь-який інший вид управлінської діяльності, ґрунтується на використанні різних формалізованих і неформалізованих методів. У вітчизняній і закордонній практиці відомий цілий ряд формалізованих методів, розрахунки, за допомогою яких можуть бути основою для прийняття рішень в області інвестиційної політики. Якогось універсального методу, придатного для усіх випадків життя, не існує. Проте, маючи деякі оцінки, отримані формалізованими методами, нехай навіть певною мірою умовні, легше приймати остаточні рішення.
Головним напрямком попереднього аналізу є визначення показників можливої економічної ефективності інвестицій, тобто віддачі від капітальних вкладень, що передбачені по проекту. Як правило, у розрахунках приймається в увагу часовий аспект вартості грошей.
Дуже часто підприємство зіштовхується із ситуацією, коли мається ряд альтернативних (взаємовиключних) інвестиційних проектів. Природно, виникає необхідність у порівнянні цих проектів і виборі найбільш привабливих з них за якими-небудь критеріями.
У зв'язку з вищевикладеним у роботі будуть розглянуті наступні питання:
Мета та завдання інвестиційної діяльності;
Класифікація інвестиційних проектів;
Процес аналізу ефективності капіталовкладень;
Представлення інвестиційних проектів;
Етапи інвестиційного аналізу;
Методи аналізу інвестиційних проектів;
Здійстено аналіз інвестиційних проектів підприємства ТОВ “Інвест-буд”


1. Мета та завдання інвестиційної діяльності
В умовах ринкової економіки можливостей для інвестування досить багато.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Інвестиційна діяльність підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок