Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Безкоштовно курсова робота на тему: Сутність фінансового аналізу

Сутність фінансового аналізу / сторінка 11

Назва:
Сутність фінансового аналізу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,59 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 

Тільки на основі даних балансу важко дати точну оцінку товарно-матеріальним запасам. Звичайно використовується середня сума товарно-матеріальних запасів на початок і кінець звітного періоду. Іноді буває доцільно використовувати тільки показник на кінець звітного періоду, якщо відбувається бурхливий ріст підприємства і товарно-матеріальні запаси постійно збільшуються для забезпечення швидко зростаючого обсягу реалізації. Важливо також враховувати метод списання товарно-матеріальних запасів на собівартість продукції – метод ЛІФО, ФІФО, по середній вартості і т.д.
Обертання дебіторської заборгованості ґрунтується на порівнянні величини цієї статті з чистим обсягом продажів. При аналізі даного показника принциповим є питання, чи відповідає сума неоплаченої дебіторської заборгованості на кінець звітного періоду сумі продажів у кредит, що по логіці повинна залишатися неоплаченої з обліком наданих компанією умов комерційного кредиту. Точний аналіз стану дебіторської заборгованості може бути зроблений тільки шляхом визначення "віку" усіх рахунків дебіторів по книгах компанії і класифікації їхній по кількості неоплачених днів: 10 днів, 20 днів, 30 днів, 40 днів і т.д. - і далі шляхом порівняння цих термінів з умовами кредитування по кожній угоді. Але такого роду аналіз вимагає доступу до внутрішньої інформації компанії, тому зовнішній дослідник змушений задовольнятися досить приблизним показником, що зіставляє дебіторську заборгованість і обсяг реалізації за 1 день і наступне співвіднесення цієї величини із середнім значенням дебіторської заборгованості протягом року.
Обертання оцінюють, зіставляючи показники середніх залишків оборотних активів і їхніх оборотів за аналізований період. Оборотами при оцінці й аналізі оборотності є:
для виробничих запасів – витрати на виробництво реалізованої продукції;
для дебіторської заборгованості – реалізація продукції по безготівковому розрахунку (оскільки цей показник не відображаєтьсяся у звітності і може бути виявлений за даними бухгалтерського обліку, на практиці його нерідко заміняють показником виторгу від реалізації).
Обертання дебіторської заборгованості ( в оборотах)
Він розраховується по формулі:
 
Кобертання виторг від реалізації (без ПДВ)
дебіторської = ________________________________
заборгованості величина чистої деб.заборгованості.
Обертання дебіторської заборгованості ( у днях)
Він розраховується по формулі:
 
Кобертання 360 днів
дебіторської = ________________________________
заборгованості обертання деб.заборгованості
(в оборотах).
Коефіцієнт показує кількість днів , протягом яких надійдуть гроші від погашення дебіторської заборгованості.
 
Обертання запасів (в оборотах)
Він розраховується по формулі:
Кобертання = виторг від реалізації
Запасів ТМЦ + ТМЦ
на початок на кінець
року року.
Обертання в оборотах указує середнє число оборотів засобів, вкладених в активи даного виду, в аналізований період.
Звичайно, чим вище показник обертання товарно-матеріальних запасів, тим краще: низький рівень запасів зменшує ризик, зв'язаний з неможливість реалізувати продукцію і вказує на ефективне використання капіталу. Проте, якщо показник обертання запасів на даному підприємстві значно вище, ніж у середньому по галузі, це може свідчити про потенційний дефіцит закуповуваних товарів і матеріалів, що може відбитися на якості обслуговування замовників і, в остаточному підсумку, послабити конкурентну позицію підприємства. Остаточний висновок вимагає додаткового аналізу.
Обертання запасів (у днях)
Він розраховуєтьсяпо формулі:
Кобертання = собівартість реалізації
запасів середні запаси .
Обертання у днях указує тривалість (у днях) одного обороту засобів, вкладених в активи даного виду.
Обертання кредиторської заборгованості
Він розраховується по формулі:
Кобертання собівартість реалізованої продукції
кредиторської = ______________________________________
заборгованості середній розмір кред. заборгованості.
Узагальненою характеристикою тривалості омертвляння фінансових ресурсів у поточних активах є показник тривалості операційного циклу, тобто того, скільки днів у середньому проходить з моменту вкладення коштів у поточну виробничу діяльність до моменту повернення їх у виді виторгу на розрахунковий рахунок.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Курсова робота на тему: Сутність фінансового аналізу

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок