Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Міжбюджетні трансферти як інструмент між бюджетного регулювання

Міжбюджетні трансферти як інструмент між бюджетного регулювання

Назва:
Міжбюджетні трансферти як інструмент між бюджетного регулювання
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,69 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота
з предмету «Державні фінанси та управління ними»
“МІЖБЮДЖЕТНІ ТРАНСФЕРТИ ЯК ІНСТРУМЕНТ МІЖ БЮДЖЕТНОГО РЕГУЛЮВАННЯ”
ЗМІСТ
ВСТУП
1. Міжбюджетні трансферти: види та порядок їх визначення
2. Порядок та практика надання міжбюджетних трансфертів
3. Міжбюджетні трансферти та їх роль у формуванні місцевих бюджетів
4. Вдосконалення трансфертної політики на Україні.
ВИСНОВКИ
ЛІТЕРАТУРА
ВСТУП
У період економічної трансформації, що характерний у даний час для України, особлива увага приділяється питанням організації міжбюджетних відносин в умовах ринкової економіки. Причиною цього або є схильність перехідної економіки до бюджетних криз, що впливають на соціально-економічне положення в країні. Розуміння цього взаємозв'язку викликає необхідність виявлення напрямків удосконалювання механізму організації бюджетного регулювання в системі відносин між бюджетами з метою економічної стабілізації в державі.
Складне становище в економіці держави негативно відбивається на стані місцевих бюджетів України. Механізм виконання місцевих бюджетів малоефективний, підтвердженням тому є нестабільність і недостатність дохідної частини місцевих бюджетів, відсутність відрегульованих правил міжрегіонального перерозподілу державних доходів і видатків між бюджетами всіх рівнів, виникнення конфліктних ситуацій у регіонах щодо обсягів трансферного забезпечення. А тим часом роль місцевих бюджетів в управлінні економікою дуже істотна, оскільки вони є значним інструментом впливу на темпи і пропорції суспільного розвитку. Рівень виконання місцевих бюджетів є одночасно й умовою і результатом соціально-економічного розвитку відповідних територій. Тому створення ефективного механізму організації виконання цих бюджетів являє собою, одну з актуальних проблем, від швидкості вирішення якої залежать терміни стабілізації економіки і переходу її до росту.
Актуальність теми даної роботи продиктована тим, що Україна, вибравши демократичний шлях розвитку після розпаду СРСР, повинна чітко визначитись із всіма сторонами функціонування місцевих бюджетів і реалізації бюджетного регулювання в системі міжбюджетних відносин на відповідних територіях, адже це об’єктивна необхідність формування нових для нас ринкових відносин. Важливість теми підкреслюється ще й гостротою проблеми пошуку форм і методів зміцнення фінансової незалежності органів місцевого самоврядування, необхідністю вдосконалення організації бюджетного процесу і зростання ефективності функціонування фінансів місцевих органів влади.
Предметом дослідження є теоретичні, методичні та практичні аспекти функціонування трансфертної політики і реалізації міжбюджетних відносин на місцевому рівні в соціально-економічному розвитку адміністративно-територіальних формувань.
Об’єктом дослідження обрано організацію міжбюджетних відносин у даному адміністративному регіоні України.
Мета дослідження. З'ясувати економічну суть бюджету, взаємозв'язок міського та сільських бюджетів з районним, обласним та Державним бюджетами, дослідити перспективні напрямки у вдосконаленні взаємовідносин та особливості бюджетного регулювання між місцевими та Державним бюджетом, світовий досвід міжбюджетних відносин та можливості його впровадження на Україні.
Базою дослідження є теоретичні дослідження українських та зарубіжних фахівців, монографії, публікації в періодиці, статистичні та аналітичні дані, закони, нормативні документи.
1. Міжбюджетні трансферти: види та порядок їх визначення
У статті 9 Європейської Хартії про місцеве самоврядування передбачено, що "необ-хідність захисту фінансове слабших органів місцевого самоврядування зумовлює потребу в запровадженні процедур фінансового вирівнювання або аналогічних заходів, що мають на меті виправити вади, обумовлені нерівним розподілом потенційних ресурсів фінансуван-ня і покладеного фінансового тягаря".
Бюджетний кодекс (стаття 96) вперше систематизує та визначає субвенцію, дотацію вирівнювання, кошти, що передаються до Державного бюджету України та місцевих бю-джетів з інших місцевих бюджетів та інші дотації як види міжбюджетних трансфертів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Міжбюджетні трансферти як інструмент між бюджетного регулювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок