Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Лізинг. Сутність, природа та потенціал, принципи та організаційні форми

Лізинг. Сутність, природа та потенціал, принципи та організаційні форми

Назва:
Лізинг. Сутність, природа та потенціал, принципи та організаційні форми
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
33,71 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Курсова робота.
Лізинг. Сутність, природа та потенціал, принципи та організаційні форми.
План.
Вступ
ІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯ ЛІЗИНГУ
ЛІЗИНГОВІ ПРАВОВІДНОСИНИ
2.1. Поняття та функції лізингу
2.2. Об’єкти та суб’єкти лізингових відносин
2.3. Види лізингу
Оформлення лізингових відносин
2.5. Якісні переваги і вади лізингу
3. ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ЛІЗИНГУ В УКРАЇНІ
ВИСНОВОК


ВСТУП
Перехід до ринкової системи господарських відносин звалив на на-ших, необізнаних щодо безлічі форм підприємництва людей масу нових термінів, понять, підходів до ведення справ, давно вже канонізованих в практиці західного бізнесу. В результаті цього — нерідке нерозуміння, безглузде переінакшування чи, навпаки, дублювання чужого досвіду. Відсутність реальних знань в результаті веде до дискредитації ідеї, що здатна бути плідною і на вітчизняному грунті за вдумливого, зваженого підходу.
Сказане цілком можна віднести до такого поняття як “лізинг”, інтерес до якого вперше проявився на внутрішньому ринку лише в часи захоп-лення орендним рухом. В 90-х роках на світ з’явилися дестяки фірм, які написали в своїй назві слово “лізингова”, проте не мали ніякого відношення до лізингової практики. З іншого боку, зарубіжні лізингові компанії зробили ряд спроб проникнення на внутрішній ринок країн СНД і далеко не всі ці спроби виявилися вдалими.
Перетворення під впливом науково-технічного прогресу сфери вироб-ництва та обігу, глибокі зміни економічних умов господарювання викли-кають необхідність пошуку та впровадження нетрадиційних для господар-ства нашої країни методів оновлення матеріально-технічної бази та мо-дифікації основних фондів суб’єктів різноманітних форм власності. Одним з таких методів і являється лізинг.
До початку 60-х років лізинг в зарубіжних країнах в основному тор-кався роздрібних компаній, які часто орендували свої приміщення. На про-тязі останніх трьох десятиріч популярність лізингу стрімко зросла; замість того, щоб позичати гроші на купівлю комп’ютера, автомобіля, судна чи супутника, компанія може взяти його в лізинг.
Актуальність розвитку лізингу в Україні, включаючи формування лізингового ринку, обумовлена передусім нестприятливим станом парку устаткування: значна питома вага морально застарілого устаткування, низька ефективність його використання, немає забезпеченості запасними частинами тощо. Одним з варіантів рішення цих проблем може стати лізинг, який об’єднує всі елементи зовнішньо-торгівельних, кредитних та інвестиційних операцій.
Перехід до ринкової економіки поставив перед промисловими підприємствами ряд проблем, головною з яких являється наступна: як за-твердитися в умовах зростаючої конкуренції, скорочення ринку збуту че-рез невисокі ціни продукції та неплатоспроможність, складність пошуку постачальників сировини, матеріалів та обмеженості фінансових ресурсів.
В наш час більшість українських (та й не тільки українських) підприємств відчувають нестачу оборотних коштів. Вони не можуть онов-лювати свої основні фонди, впроваджувати досягнення науково-технічного прогресу і вимушені брати кредити. Існують різноманітні види кредиту-вання: іпотечне, під заставу цінних паперів, під заставу партій товару, не-рухомості. Однак підприємству при необхідності оновлення своїх основ-них фондів вигідніше брати устаткування в лізинг. При цьому економія коштів підприємства у порівнянні зі звичайним кредитом на придбання ос-новних засобів доходить до 10% від вартості устаткування за увесь строк лізингу, який складає, як правило, від одного до п’яти років. Теперішня економічна ситуація в Україні, на думку багатьох експертів, сприяє лізингу. Форма лізингу примирює протиріччя між підприємством, у якого немає коштів на модернізацію, і банком, який неохоче надасть цьому підприємству кредит, так як не має достатніх гарантій повернення інвестованих коштів. Лізингова операція вигідна усім учасникам: одна сторона отримує кредит, який виплачується поетапно, та потрібне устатку-вання, інша сторона — гарантію повернення кредиту, так як об’єкт лізингу є власністю лізингодавця чи банка, що фінансує лізингову операцію, до надходження останнього платежу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Лізинг. Сутність, природа та потенціал, принципи та організаційні форми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок