Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Світові фінансові центри

Світові фінансові центри

Назва:
Світові фінансові центри
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
33,68 KB
Завантажень:
387
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Курсова робота
Світові фінансові центри


План


Вступ
Становлення глобальної господарської системи, яка не визнає кордонів національних господарств, пов'язаних стабільними фінансовими, політичними, соціальними і культурними відносинами, — найзначущіший процес, що визна-чає характер світу на початку XXI століття.
Глобалізація — це черговий етап інтернаціоналізації, який Грунтується на розвиткові інформаційних технологій. Сучасні технології зв'язку й інформації створили цілком нові умови для руху капіталу, швидкого його переливу з еко-номіки однієї держави в економіку інших. Рухом фінансових потоків тепер мож-на управляти з єдиного телекомунікаційного центру, засоби зв'язку між окре-мими підрозділами чи філіями транснаціональних компаній дають змогу оперативно змінювати стратегію діяльності, розширювати асортимент послуг і кількість операцій незалежно від адреси розміщення.
При цьому роль власне національної держави відходить на другий план, транснаціональний капітал перебуває поза юрисдикцією цих держав... Надії на регулювальну роль національного ринку втрачають сенс в умовах глобалізації. Фінансова інтеграція — найконфліктніший процес у ході глобалізації в ціло-му й економічної зокрема. ЇЇ породженням, стало відносно нове явище у світовій економіці - поява в післявоєнний час у міжнародній валютно-кредитній сфері міжнародних фінансових центрів. Саме поняття міжнародного (світового) фінансового центра є похідним від поняття міжнародного ринку позичкових капіталів, тому що формування міжнародних фінансових центрів означає відокремлення щодо невеликого числа міжнародних фінансових ринків, на яких здійснюється інтернаціональна фінансово-кредитна діяльність, мобілізуються і перерозподіляються кредитні ресурси і відбуваються різноманітні валютні операції.
Актуальність теми роботи. Аналіз ситуації, що склалася на фінансовому ринку країн СНД, свідчить про відсутність чітко виражених міжнаціональних фінансових центрів. Такі економічні умови змушують російських, українських, білоруських та інших емітентів пострадянських держав шукати самостійного виходу на міжнародні фінансові ринки і сплачувати андерайтерські послуги фінансових посередників, біржові гонорари і послуги комерційних банків у найцивілізованіших фінансо-вих центрах світу (Нью-Йорку, Лондоні, Франкфурті-на-Майні, Токіо). Ринко-ві умови функціонування світової фінансової системи, навпаки, потребують від уряду здійснення макроекономічних заходів, спрямованих на залучення закордонних інвесторів і фінансових посередників на вітчизняний фондовий ринок, тобто виникає необхідність змусити світові фінансові ресурси працю-вати на благо національної економіки, що потребує більш детального вивчення тенденцій та специфіки їх роботи.
Необхідність інтеграції України у світове господарство не викликає жодних заперечень. Це усвідомлюють усі учасники політичного та економічного проце-сів у країні. Проте реалізація її є надзвичайно складною справою й потребує спе-ціальних наукових досліджень, розроблення тактики і стратегії входження у сві-тові господарські структури. Йдеться про розроблення далекосяжної зовнішньоекономічної політики, яка поки що, на старті у XXI століття, відсутня. Треба врахувати, що за "місце під світовим сон-цем" точиться гостра боротьба між пострадянськими та постсоціалістичними країнами. Тому, крім іншого, є небезпека бути обійденим сусідами із близько-го зарубіжжя. Це означатиме значні втрати для господарського розвитку. Ска-зане підтверджується фактом великого узалежнення української економіки від зовнішньоекономічних зносин.
Інтеграція у світове господарство не повинна і не може відбуватися стихій-но. Вона потребує свідомих рішень і контрольованості з боку держави. Для цьо-го не досить прийняти модель "відкритої" економіки, здійснити лібералізацію зовнішньоекономічних зв'язків. Такий підхід означатиме пасивність держави щодо формування господарських контактів із зарубіжжям. Її наслідком буде ви-тіснення країни на узбіччя світового господарства, перетворення її на сировин-ний придаток промислове розвиненого центру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Світові фінансові центри

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок