Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Системи та форми оплати праці та їх удосконалення

Системи та форми оплати праці та їх удосконалення

Назва:
Системи та форми оплати праці та їх удосконалення
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,26 KB
Завантажень:
513
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Системи та форми оплати праці та їх удосконалення


ПЛАН


ВСТУП
Заробітна плата - це точка перетину інтересів багатьох: підприємства, працівника, податкової інспекції, соціальних фондів тощо. Кожна з цих сторін оцінює значення заробітної плати якщо не як найважливіше, то як одне з найважливіших.
Оплата праці працівників - це ціна трудових ресурсів, задіяних у виробничому процесі. У значній мірі вона визначається кількістю і якістю витраченої праці, однак, на неї впливають і чисто ринкові фактори, такі, як попит та пропозиція праці, конкретна кон'юнктура, що склалася, територіальні аспекти, законодавчі норми. Наприклад, у США мінімальна оплата праці, як і погодинні ставки, регулюється законодавством.
Ефективність праці певною мірою визначається діючою системою заробітної плати. Заробітна плата як соціально-економічна категорія, з одного боку, є основним джерелом грошових доходів працівників, тому її величина значною мірою характеризує рівень добробуту всіх членів суспільства. З іншого боку, її правильна організація заінтере-совує працівників підвищувати ефективність виробництва, а відтак безпосередньо виливає на темпи й масштаби соціально-економічно-го розвитку країни.
Оплата праці відіграє двояку функцію:
з одного боку, вона є головним джерелом прибутків працівників; з іншого боку - основою матеріального стимулювання росту і підвищення ефективності виробництва.
Складний механізм організації заробітної плати функціонує на основі використання ряду принципів:
розподіл згідно з результатами праці, його кількістю і якістю;
матеріальна зацікавленість в високих кінцевих результатах праці і необмеженість заробітної плати;
збіг індивідуальних інтересів з колективними;
систематичне збільшення заробітної плати робітникам та службовцям;
випередження темпів росту продуктивності праці по зрівнянню з ростом його оплати;
простота та наочність системи оплати праці.
Цілям посилення матеріальної зацікавленості працівників слугує диференціація заробітної праці.
Диференціація заробітної праці в залежності від складності праці, досвіду та кваліфікації робітників здійснюється на основі тарифної системи, яка включає в себе тарифно-кваліфікаційний довідник, тарифні сітки (для робітників) та схеми посадових окладів для керівників, спеціалістів, службовців, тарифні ставки та районі коефіцієнти до заробітної плати.
Посилення зв’язку оплати праці з кінцевими результатами повинно стати основним направленням перебудови в області оплати праці. Важливо, щоб фактично заробітна плата кожного робітника була поставлена в чітку залежність від його особистого трудового вкладу в кінцевий результат і не обмежується границями.
Об’єктом дослідження є ТОВ „Лія”. Предметом діяльності підприємства, відповідно Статуту та внутрішніх розпорядчих документів, є пошиття та реалізація одягу. Мета діяльності - одержання прибутку у валюті України.
Предмет дослідження — форми та системи оплати праці на підприємстві ТОВ „Лія”.
Мета дослідження — розробка заходів щодо оптимізації форм та систем оплати праці на підприємстві ТОВ „Лія” на підставі аналізу стану існуючої системи оплати праці.
Задачами роботи є розкрити сутність оплати праці, її основні системи і форми, обґрунтувати необхідність реформування оплати праці в умовах трансформації ринкової економіки, провести аналіз форм і систем оплати праці на підприємстві, дослідити моральну та матеріальну стимуляції оплати праці, розробити пропозиції щодо удосконалення системи оплати праці на підприємстві.


Розділ I. Теоретичні основи оплати праці в умовах становлення ринкових відносин в Україні.
1.1. Сутність оплати праці, її основні системи і форми.
Заробітна плата як елемент ринку праці є ціною робочої сили, а також статтею витрат на виробництво, що входить до собівартості продукції, робіт (послуг) па окремому підприємстві.
Визначаючи розмір заробітної плати як ціни робочої сили, необхід-но враховувати єдину міру оплати праці, критерієм якої є реальна вартість життя працівника та його сім'ї.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Системи та форми оплати праці та їх удосконалення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок