Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Валютні ризики і їх страхування.

Валютні ризики і їх страхування.

Назва:
Валютні ризики і їх страхування.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,21 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Валютні ризики і їх страхування.
ЗМІСТ
Вступ 3
Розділ 1 Економічна суть поняття валютного ризику 5
1.1 Валютний ризик як економічна категорія 5
1.2 Класифікація валютних ризиків 8
1.3 Вплив валютних ризиків на діяльність вітчизняних суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності 19
Розділ 2. Методи страхування валютних ризиків 21
2.1 Валютні застереження 21
2.2 Валютні опціони та форвардні контракти 25
2.3 Інші методи захисту від валютних ризиків 28
Розділ 3. Нові підходи до страхування валютних ризиків 31
Висновок 34
Список використаної літератури 36
Додатки 38


Вступ
Одним із важко передбачуваних ризиків є валютний ризик. Його виникнення пов`язане з короткостроковими чи довгостроковими коливаннями курсу валют на фінансовому ринку. Даний вид ризику характерний для підприємств, які купують чи продають товари за іноземну валюту в Україні чи за кордоном, мають мережу філій і представництв за межами країни чи здійснюють операції з валютою. Будь-яке підприємство, що має справу з іноземною конкуренцією на внутрішньому ринку, стикається з валютними ризиками.
В основі виникнення валютних ризиків лежать коливання валютних курсів, і ці коливання відбуваються непередбачено як убік збільшення, так і убік зменшення, внаслідок чого імовірність незапланованих збитків чи прибутку досить велика. Тому підприємства повинні досить серйозно відноситись до даної проблеми, проблеми керування валютними ризиками, тому що зневага використання даної стратегії може викликати глобальні негативні наслідки для фінансової сторони діяльності підприємства.
Важливість даної роботи і вивчення проблем, описаних у ній, також полягає в тому, що ця сфера є ще мало відомою на українському ринку. Недостача кваліфікованих кадрів, досвіду і як результат - споживачів у цій області, на жаль гальмує розвиток цього, досить важливого аспекту міжнародної діяльності.
Таким чином, основна мета даної курсової роботи це вивчення особливостей впливу валютного ризику на діяльність вітчизняних економічних суб'єктів.
Поставлена мета обумовила необхідність вирішення ряду взаємопов'язаних завдань:
· дослідження поняття валютного та його різновидів;
· вивчення впливу валютного ризику на діяльність господарюючих суб'єктів;
· розгляд існуючих можливостей страхування валютного ризику.
Предметом даної курсової роботи є проблема страхування можливих втрат господарюючими суб'єктами при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності внаслідок коливання валютного курсу.
Об'єктом дослідження виступає валютний ризик.
Дана курсова робота складається із трьох розділів в яких послідовно розглядається поставлена проблема.
Розділ 1 Економічна суть поняття валютного ризику
1.1 Валютний ризик як економічна категорія
Проблема валютного ризику в економічній теорії і практиці уперше постала наприкінці 70-х років ХХ століття, після підписання країнами - членами Міжнародного валютного фонду Ямайської угоди (Кінгстон, Ямайка, 1976 р.), відповідно до якої була офіційно викликана демонетизація золота, анульовані його офіційна ціна і золотий паритет, була введена міжнародна розрахункова одиниця СДР (спеціальні права запозичення, SDR - special drawing rights), що повинна була стати основою визначення валютних курсів національних валют, і був уведений режим вільного курсоутворення на базі «плаваючих» валютних курсів, - флоатінг.
Найвищої гостроти проблема валютного ризику придбала в 80-х рр. і залишається актуальною в перспективі. Це пов'язано з різким збільшенням обсягів міжнародних торгових і фінансових операцій, непрогнозованими коливаннями валютних курсів, збільшенням обсягів валютних спекуляцій, що викликає різке збільшення залежності кінцевих фінансових результатів діяльності підприємств і фінансово-кредитних установ від валютного ризику.
Головною причиною валютних ризиків є коротко- і довгострокові коливання обмінних курсів, що залежать від попиту та пропозиції валюти на національному і міжнародному валютному ринках [28, c.117].
У довгостроковому періоді визначальну роль грає загальний економічний стан країни, рівень виробництва, збалансованість основних макроекономічних пропорцій, обсяги зовнішньої торгівлі і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Валютні ризики і їх страхування.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок