Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Скачати курсова робота безкоштовно: Місце України в світовому сільському господарстві. Шляхи переходу до ринкової економіки

Загрузка...

Місце України в світовому сільському господарстві. Шляхи переходу до ринкової економіки / сторінка 8

Назва:
Місце України в світовому сільському господарстві. Шляхи переходу до ринкової економіки
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
29,34 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 

Чинниками, що стримують зниження цін, були:
зростання фуражного (зимового) споживання кукурудзи;
нестача вологи на посівах цієї культури в Південній Америці.
Європейські експортні ціни на кукурудзу також знижувалися, однак внутрішні ціни в ряді країн Південної Європи, що імпортують кукурудзу, за-лишалися на відносно високому рівні. Споживачі ЄС з обережністю ставляться до закупівель генетично модифікованої кукурудзи, тому найдешев-ша у світі (при високій якості) американська ку-курудза, поки не потрапляє на європейський ри-нок, а пропозицій місцевого товару недостатньо, щоб суттєво знизити ціни.
Взагалі на світовому ринку кукурудзи відзна-чається найбільша конкуренція серед усіх ринків зернових: з одного боку, тут є мінімальний, проте стабільний попит, з іншого боку — більший, ніж для всіх інших зернових, розрив між попитом і пропозицією та спільна залежність ситуації на ринку США від експорту кукурудзи.
Експортні ціни на фуражну кукурудзу в січні зни-зилися в середньому на $2-3/т і складали на-прикінці місяця $77-79/т FOB. Як і раніше, висо-ким попитом користувалася кукурудза з мінімаль-ним вмістом битих і ушкоджених зерен, хоча партії з вмістом 5 % ушкоджених і до 10 % битих (а за ДоСТом — межа 15 %) зустрічалися вкрай рідко. Внутрішні ж комбікормові підприємства, як ми вже писали, не нехтували кукурудзою будь-якої якості, так що майже вся запропонована ку-курудза знаходила покупців. Відсутність дос-татніх коштів у переробних підприємств стриму-вала ріст закупівельних цін.
Україна: експорт кукурудзи, 1998 р., тис.т.
ОЛІЙНІ
Існуючі цінові тенденції на ринку насіння, олій і шротів олійних можна охарактеризувати як стабільне падіння цін. У січні ціни на основні то-вари досягли рівня, нижчого за той, на якому во-ни знаходилися рік тому.
Чинники, що впливають на зростання цін на насіння олійних культур та продуктів їхньої пере-робки в 1998/99 МР:
скорочення посівних площ і виробництва зер-нових у сезоні 1998/99 МР;
скорочення відношення світових запасів зерно-вих, олійних, олій до їхнього споживання;
недостатня пропозиція пальмових олій у 1998/99 МР;
зниження виробництва сої в країнах Південної Америки навесні 1999р.
Чинники, що впливають на зниження цін на насіння олійних культур та продуктів їхньої пере-робки в 1998/99 МР:*
падіння експорту та зростання запасів сої в США на початку 1999 р.;*
збільшення пропозиції насіння олійних у сезоні 1998/1999 МР на
12 млн т;*
збільшена пропозиція південноамериканської сої і продуктів її переробки до лютого-березня 1999 р., також і соняшнику та продуктів його переробки з квітня по грудень 1999 р.;*
економічна криза в країнах Азії та в Росії, зни-ження попиту на продукцію тваринництва, шроти олійних і олії в порівнянні з 1997/98 МР;*
економічна криза в Бразилії, що поширюється і на інші країни Південної Америки та викли-кає зниження цін на сою і соняшник.
Соняшник
Ціни на насіння соняшнику в ЄС після періоду зниження стабілізувалися і навіть виросли на декілька доларів. Але причин для подальшого росту нема. Прогнози рекордного врожаю соняшнику в країнах Південної Америки унеможливлюють подальший стабільний ріст цін. Швидше за все, ціни будуть ко-ливатися залежно від конкретних ринкових ситу-ацій, однак, чим ближче березень, тим більше імовірність того, що вони стануть падати. За стабільно високими цінами будуть продаватися наявні партії товару, а чим віддаленіший термін доставки товару споживачеві, тим нижче буде ціна. Прогнозується, що наприкінці сезону або на початку наступного 1999/2000 МР ціни впадуть до рекордно низького рівня.
В даний час соняшник на Будапештській товарній біржі (березневий ф'ючерс) котирується по $260/т ЕХW, французький на FOB Атлантика — по $285-287/т (січень-лютий). В той же самий час аргентинський соняшник нового врожаю 1999 р. з поставкою у квітні пропонується не дорожче $210/т FOB і $185 ЕХW Аргентина. Гадаємо, зго-дом ціни знизяться ще більше.
Найліквіднішим і найпривабливішим товаром се-ред трейдерів, переробних підприємств та експор-терів залишався соняшник.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота на тему: Місце України в світовому сільському господарстві. Шляхи переходу до ринкової економіки

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок