Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Безкоштовно курсова робота скачати: Місце України в світовому сільському господарстві. Шляхи переходу до ринкової економіки

Загрузка...

Місце України в світовому сільському господарстві. Шляхи переходу до ринкової економіки / сторінка 9

Назва:
Місце України в світовому сільському господарстві. Шляхи переходу до ринкової економіки
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
29,34 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
У січні ціни попиту на соняшник з боку українських масложирових комбінатів перевищили рівень цін попиту закор-донних покупців. Деякі з постачальників перероб-них підприємств готові найближчим часом плати-ти до $250/т СРТ, аби соняшник стабільно поста-влявся на підприємство.
Експорт соняшнику з листопада знижувався. Іно-земні покупці слідом за зниженням світових цін на соняшникову олію і насіння соняшнику знизи-ли закупівельні ціни, незважаючи на стабільний попит з їхнього боку і дефіцит насіння на внутрішньому ринку. Наприкінці січня ці ціни складали в середньому $210-220/т СРТ і 225-235/т FOB. Ціни пропозиції на $5-10 перевищували ціни попиту.
Незважаючи на те, що частіше всього внутрішні покупці пропонували для закупівель аналогічні ціни (на СРТ), досить часто вони йшли на підви-щення ціни, якщо партія виявлялася реальною. попитом користувалися будь-які партії, навіть найменші.
Переробка соняшнику врожаю 1998/99 МР в Ук-раїні вже значно перевищила показники поперед-нього сезону: це ж можна сказати і про експорт.
Однак обсяги переробки залишаються досить ви-сокими, у той час як експорт падає. Обсяги пропо-зиції соняшнику на внутрішньому ринку падають катастрофічно, а показники продажу соняшнику виробниками за жовтень-грудень 1998 р. нижчі, ніж торік. Це вказує на дві тенденції.
Зараз виробники і трейдери пропонують соняш-ник по $210-220/т EXW. Однак реальні продажі відбуваються за ціною, нижчою на 10-12 доларів. Дуже часто вирішальну роль у продажі врожаю за низькими цінами грає адміністративне регулю-вання ринку місцевою владою, хоча, наприклад, соняшник із Пенсійного фонду продається дуже недешево.
Україна: експорт насіння соняшнику, 1996/97, 1997/98 та 1998/99 р.р., тис.т.
Рослинні олії
На світовому ринку рослинних олій також фіксується тенденція до зниження цін. У Європі найбільшим ринком олій є порт Роттердам, де олії продають із терміналів і суден. Тут ціни знижува-лися, насамперед, під впливом зниження вартості соєвої олії на Чиказькій біржі СВОТ, загальмова-ного попиту і зниження цін на вихідну сировину -насіння олійних. Завдяки тому, що привабливість соєвої олії (особливо із США) була в ціновому плані вищою, ніж інших олій, споживачі більш охоче її купували. Відповідно запаси інших олій у Роттердамі стали зростати, а от соєвої, незважаю-чи на привабливу пропозицію, продовжували за-лишатися на низькому рівні.
Ціни на соняшникову олію знаходилися на рівні $605-610/т FOB Роттердам (лютий-березень) і $590-595/т FOB Атлантичне узбережжя Європи (січень-березень). Ціни на соняшникову олію інертніші порівняно з цінами на насіння, однак і вони, швидше за все найближчим часом будуть знижуватися.
Соняшникова олія
І об'єми переробки насіння, і виробництво соняшникової олії в нинішньому сезоні в Україні вирос-ли. Це пов'язано як із більш раннім надходжен-ням на ринок насіння, так і з кращою підготов-леністю споживачів і трейдерів до початку сезо-ну. Відповідно, виросло і виробництво соняшни-кової олії. Незважаючи на зростання виробництва олії, внутрішні ціни на неї в січні також зростали. Це було пов'язано з ростом закупівельних цін підприємств. Ціни пропозиції сирої олії на-прикінці січня складали 2300-2400 грн./т (до 2600 грн./т) EXW, підвищившись за місяць на 4-5 %. Якщо у попередні місяці спостерігався високий попит на олію з боку закордонних покупців, то у січні, в зв'язку з падінням світових цін на рос-линні олії, він значно зменшився. Тому багато підприємств активніше стали працювати з внутрішніми покупцями. Тут виникли дві незруч-ності:
проблеми з одержанням грошей за поставлений товар;
дрібні обсяги відвантажень, як правило, у межах 50-200 т, тому що на великі обсяги у внутрішніх покупців просто не було грошей.
З іншого боку, попит із боку харчової промисловості України на соняшникову олію залишався стабільним, так що найближчим часом поставки олії на маргаринові і майонезні заводи можуть навіть вирости.
Ціни внутрішніх покупців соняшникової олії на-прикінці січня складали 2150-2300 грн./т ЕХW, причому дрібні партії нерідко купувалися дорож-че великих.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота на тему: Місце України в світовому сільському господарстві. Шляхи переходу до ринкової економіки

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок