Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Платіжний баланс

Платіжний баланс

Назва:
Платіжний баланс
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,86 KB
Завантажень:
498
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Зміст
Вступ 3
Розділ 1. Теоретичні основи побудови та аналізу платіжного балансу країни 4
1.1 Сутність платіжного балансу та його роль у забезпеченні сталого розвитку країни 4
1.2 Еволюція методології складання платіжного балансу 8
1.3 Методи аналізу та збалансування платіжного балансу 12
1.4. Інтегрована інформаційна система платіжного балансу 19
1.5. Форми побудови та основи аналізу платіжного балансу 22
Розділ 2. Платіжний баланс країни, як інструмент аналізу стану зовнішньоекономічних зв'язків 24
2.1 Методичне забезпечення аналізу платіжного балансу країни 24
2.2 Аналіз платіжного балансу України за 2005-2007 рр 30
2.3 Вплив зовнішньоторговельних зв'язків України з Росією на стан платіжного балансу 43
Висновок 47
Список літератури 49
Вступ
Всі країни є учасницями сучасного світового господарства. Активність цієї участі, ступінь інтеграції окремих країн у світове господарство різні. Як один з основних об'єктів державного регулювання, платіжний баланс характеризує відношення країни з іншим миром.
Стан платіжного балансу - індикатор стану всієї економіки, а динаміка зміни стану окремих його статей відображає головні тенденції економічного розвитку суспільства й, як слідство, може служити основним джерелом інформації для прийняття рішень державної політики. Стійкий стан платіжного балансу для економіки відкритого типу повинне розглядатися як пріоритетний напрямок розвитку економіки.
Метою курсової роботи є дослідити й узагальнити теоретичні основи складання та аналізу платіжного балансу країни, установити їхнє місце та роль в аналізі зовнішньоекономічному зв'язку.
Слід зазначити, що платіжний баланс - це насамперед відбиття зовнішньоекономічних зв'язків країни. Регулювання платіжного балансу не є самоціллю, а виступає як елемент соціально-економічної політики країни, тому що спроба стабілізувати платіжний баланс у відриві від внутрішнього стану національної економіки може привести до протиріч внутрішніх і зовнішніх цілей розвитку економіки й погіршити внутрішню ситуацію в країні. А значить аналізу стану платіжного балансу повинне приділятися значимий вплив.
Таким чином, у своїй роботі я спробувала розкрити поняття платіжного балансу, викласти його сутність і структуру, розглянути фактори , які впливають на платіжний баланс, досліджувати основні методи його регулювання й дати характеристику рис й особливостей платіжного балансу в Російській федерації і Україні.
Розділ 1. Теоретичні основи побудови та аналізу платіжного балансу країни
1.1. Сутність платіжного балансу та його роль у забезпеченні сталого розвитку держави балансу
Узагальнена оцінка економічного стану країни, ефективності її світогосподарських зв'язків здійснюється на підставі платіжного балансу. Функціонально платіжний баланс відіграє роль макроекономічної моделі, яка систематично відображає економічні операції, здійснені між національною економікою та економіками інших країн світу.
Така модель складається з метою розробки та запровадження обґрунтованої курсової та зовнішньоекономічної політики країни, аналізу і прогнозу стану товарного та фінансового ринків, двосторонніх та багатосторонніх зіставлень, наукових досліджень тощо.
На підставі фактичних даних про стан платіжного балансу міжнародними фінансовими установами, зокрема Міжнародним валютним фондом, приймаються рішення про надання конкретним країнам фінансової допомоги для стабілізації платіжного балансу та подолання його дефіциту. Розробка і складання платіжного балансу є обов'язковою умовою для всіх країн - членів Міжнародного валютного фонду і базується на єдиній методології відповідно до стандартної класифікації компонентів і структури зведеної інформації.
За формою складання платіжний баланс визначається як статистичний звіт, у якому в систематизованому вигляді наведено сумарні дані про зовнішньоекономічні операції резидентів даної країни з резидентами інших країн (нерезидентами) за певний період.
Основні компоненти платіжного балансу групуються за двома рахунками: рахунком поточних операцій і рахунком операцій з капіталом і фінансових операцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Курсова робота на тему: Платіжний баланс

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок