Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Міжнародно-валютно-кредитні установи та форми їх співробітництва з Україною

Міжнародно-валютно-кредитні установи та форми їх співробітництва з Україною

Назва:
Міжнародно-валютно-кредитні установи та форми їх співробітництва з Україною
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,11 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Тема. Міжнародно-валютно-кредитні установи та форми їх співробітництва з Україною
План
1.МІЖНАРОДНИЙ ВАЛЮТНИЙ ФОНД
2.ГРУПА ВСЕСВІТНЬОГО БАНКУ
3.РЕГІОНАЛЬНІ БАНКИ РОЗВИТКУ
4.ЄВРОПЕЙСЬКИЙ БАНК РЕКОНСТРУКЦІЇ Й РОЗВИТКУ
5.БАНК МІЖНАРОДНИХ РОЗРАХУНКІВ
1.МІЖНАРОДНИЙ ВАЛЮТНИЙ ФОНД
Міжнародний валютний фонд (МВФ) – це валютно-фінансова організація міжурядового співробітництва, яка у своїй діяльності об’єднує функції регулювання, фінансування, нагляду та консультування держав-членів к сфері валютно-фінансових відносин. Заснована в 1944р. на ІІІ Міжнародній валютно-фінансовій конференції (Бреттон-Вудс, США).
Міжнародний валютний фонд почав свою діяльність 1 берез-ня 1947 р. Цій події передували перемога країн антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, однією з головних передумов розв'язання якої були, на думку багатьох американських та англійських учених, глибокі й тривалі потрясіння на світових фінансових і товарних ринках.
ЦІЛІ І ФУНКЦІЇ МВФ
Серед функцій Фонду важливе місце належить функції нагляду за політикою країн-членів щодо дотримання зобов'язань згідно зі статтями Статуту МВФ. Кожна країна — член МВФ зобов'язана співпрацювати з Фондом з метою впоряд-кування валютних режимів та сприяння стабільності системи обмінних курсів. Конкретні зобов'язання держав передбачають проведення ними економічної та фінансової політики, спрямова-ної на стимулювання економічного зростання за умов зваженої стабільності цін, упорядкованих економічних та фінансових базисних передумов, запобігання маніпулюванню обмінними курсами або міжнародною валютною системою з метою отриман-ня однобічних переваг у конкуренції з іншими країнами — члена-ми Фонду. Фонд контролює виконання кожною державою-членом своїх зобов'язань за допомогою відповідних принципів та процедур нагляду, включаючи жорсткий нагляд за політикою обмінних курсів.
Важливим напрямом діяльності Фонду є проведення консуль-тацій відповідно до ст. IV Статуту МВФ. Практично кожен рік Фонд проводить двосторонні дискусії з урядами країн — членів організації, співробітники Фонду приїздять до країни, збирають економічну та фінансову інформацію, обговорюють з офіційними представниками країни проблеми її економічного розвитку та політики.В результаті дискусії директор-розпорядник як голова Виконав-чого комітету підсумовує точки зору директорів, і цей звіт надси-лається керівництву відповідної країни. У цьому документі дирек-тори аналізують соціально-економічні успіхи та проблеми країни; вказують на можливі шляхи розв'язання проблем; дають відповідні рекомендації.
Вагому роль у діяльності МВФ відіграють технічна допомога та навчання. Фонд пропонує країнам широку гаму технічної до-помоги, яка охоплює монетарні, податкові, статистичні, юри-дичні та інформаційні проблеми. Форми надання консультатив-ної (технічної) допомоги МВФ можуть бути найрізноманітніши-ми: відрядження до країни, якій вона надається, експерта (чи цілої місії) на строк від кількох місяців до року, відкриття постійних представництв, підготовка економічних звітів чи ог-лядів, проведення семінарів, нарад та підготовчих курсів для місцевого керівництва, надання "гарячих" (оn-lіnе) консультацій та порад співробітниками штаб-квартири тощо. Найбільш знаною функцією МВФ є надання фінансової допо-моги, про яку йтиметься далі.
Процеси розвитку міжнародного поділу праці, глобалізації світового господарства супроводжуються суттєвими змінами в си-стемі цілей та функцій МВФ. По-перше, перехід більшості країн до системи плаваючих валютних курсів унеможливив регулятив-ний вплив Фонду на цю сферу міжнародних валютних відносин. Свої зобов'язання за ст. VII його Статуту, який передбачає відміну валютних обмежень у міжнародних поточних операціях, визнали 147 країн світу. Фактично це означає ліквідацію обмежень у міжнародних поточних трансакціях та перехід більшості країн-членів до вільної конвертованості національних валют, тобто поз-бавлення МВФ його основної "системної функції".
По-друге, досягнення в основному Фондом цієї мети ставить нові завдання — регулювання валютних обмежень у сфері міжна-родного руху капіталу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Міжнародно-валютно-кредитні установи та форми їх співробітництва з Україною

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок