Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Лізингові операції підприємства при функціонуванні на зовнішньому ринку та шляхи їх удосконалення

Лізингові операції підприємства при функціонуванні на зовнішньому ринку та шляхи їх удосконалення

Назва:
Лізингові операції підприємства при функціонуванні на зовнішньому ринку та шляхи їх удосконалення
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,66 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КУРСОВА РОБОТА
Лізингові операції підприємства при функціонуванні на зовнішньому ринку та шляхи їх удосконалення


План
ВСТУП……………………………………………………………………………..3
РОЗДІЛ 1. CУТНІСТЬ ЛІЗИНГУ
1.1.Історія виникнення лізингу…………………………………………..…4
1.2.Поняття міжнародного лізингу………………………………………....5
1.3.Види лізингу та класифікація угод…………………………………......6
1.4.Переваги та недоліки лізингу……………………………………….…11
1.5.Форми та функції лізингу……….……………………………….….…16
РОЗДІЛ 2. СВІТОВА ПРАКТИКА ЗАСТОСУВАННЯ ЛІЗИНГУ
2.1.Роль лізингових операцій в економіці країн Європи………………..21
2.2.Лизинг в різних країнах. ……………………………………………...22
РОЗДІЛ . Проблеми та перспективи розвитку проведення лізингових операцій комерційними банками в Україні.........................................28
Висновки.................................................................................................33
Список використаної літератури..........................................................34


Вступ
Сьогодні в Україні існує велика потреба у оновленні матеріальної бази та модернізації, розширенні основних фондів вітчизняних підприємств. У зв’язку з цим набуває особливого значення пошук методів, що сприяли б цьому процесові. Одним з найбільш ефективних таких методів в Україні може стати лізинг, зокрема банковський.
Пояснюється це тим, що на сьогодні саме банки є найбільш реальними господарюючими суб’єктами, обсяг кредитних ресурсів яких дозволяв би здійснювати успішне проведення лізингових операцій. Крім того, для банку існує ряд переваг форми лізингового кредитування від звичайного, наприклад, зменшення ризиків по цих операціях, розширення клієнтури банку і т.д.
При активному втіленні в практику лізинг внаслідок властивих йому можливостей може стати потужним імпульсом технічного переозброєння виробництва та структурної перебудови української економіки.
Ефективність лізингових угод полягає у інтенсифікації інвестиційного процесу, покращенні фінансового стану підприємств-лізингоодержувачів, прискоренні розвитку малого та середнього бізнесу.
Таке зміцнення виробничої бази, у свою чергу, стало б додатковим джерелом прибутків банківської сфери, слугуючи базою для розширення цих операцій та формуючи позитивну практику співробітництва фінансово-кредитних установ і підприємств. Крім того, операції лізингу могли б стати важливим джерелом надходження коштів на підприємства-виробники об’єктів лізингу, що теж мало б позитивний вплив на розвиток економіки, формування доходів бюджету, покращення загальної соціально-економічної ситуації в країні.


РОЗДІЛ 1.
CУТНІСТЬ ЛІЗИНГУ
1.1. Історія виникнення
Як свідчать історики, перша згадка (документальне) про лізингову операцію відноситься до 1066 року, коли Вільгельм Завойовник орендував у нормандських судновласників кораблі для вторгнення на Британські острови. Цей досвід не був забутий, і всього через двоє століття, в 1248 році, була зареєстрована перша офіційна лізингова операція - хрестоносці, готуючись до чергового походу, отримали таким чином амуніцію.
Введення в економічний лексикон терміну “лізинг” (від англ. “to lease”), що означає “орендувати” або “брати в оренду”, пов'язують з операціями телефонної компанії “Белл”, керівництво якої в 1877 році ухвалило рішення не продавати свої телефонні апарати, а здавати їх в оренду. Проте перше суспільство, для якого лізингові операції сталі основою його діяльності, було створено тільки в 1952 році в Сан-Франциско американською компанією “Юнайтед стейтс лізинг корпорейшн”, і, таким чином, США сталі батьківщиною нового бізнесу
Досвід лізингової діяльності США і Англії в СРСР не використовувався. Тільки під час II-й Світової війни радянські громадяни познайомилися з поняттям лізингу (lend-lease). США поставляло своїм союзникам по блоку зброю, продовольство, автомобільну техніку, медикаменти і т.д. Проте відразу після війни слово “лізинг” зникло з українського лексикона більш ніж на чотири десятиріччя.
І лише на початку 90-х років український уряд звернув увагу на лізинг, використовуючи його для стимулювання інвестиційної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Лізингові операції підприємства при функціонуванні на зовнішньому ринку та шляхи їх удосконалення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок