Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Фондовий ринок і перспективи його розвитку

Фондовий ринок і перспективи його розвитку

Назва:
Фондовий ринок і перспективи його розвитку
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,67 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КУРСОВА РОБОТА
На тему
Фондовий ринок і перспективи його розвитку


План
Вступ
1. Сутність та структура фондового ринку України
2. Механізм функціонування фондового ринку України
3. Проблеми та перспективи удосконалення розвитку фондового ринку України
Висновки


ВСТУП
Дослідження фондового ринку у складі інвестиційного ринку є необхід-ним через його функціонування як засобу залучення фінансових ресурсів для інвестиційного процесу Дмитрієва О.А. Вплив ринку фінансових послуг на інвестиційний процес // Фінанси України. – 2003. - №5. – С. 21..
Як відомо, реформування власності супроводжується структурною перебудовою народного господарства і зумовлює створення фондового ринку, а останній (як зворотний зв'язок) сприяє закріпленню результатів цього реформування. Але для стабільного та ефективного функціонування фондового ринку необхідно розробити нові та вдосконалити існуючі механізми регулювання, як обов'язкової складової цивілізованого ринку.
В Україні, як і в інших країнах з перехідною економікою, обіг цінних паперів стає однією з основних галузей фінансової сфери, без якої даремно надіятися на нормальне функціонування складного механізму ринкової економіки.
Так само як фондовому ринкові властиві позитивні риси ринку взагалі, йому властиві і його недоліки. Крім того, безконтрольний та нерегульований фондовий ринок може призводити до таких небажаних наслідків як монополізація, нерівність учасників процесу обігу цінних паперів, недозволене використання закритої інформації тощо. В умовах перехідної економіки безконтрольність особливо згубна. Тому актуальність дослідження сутності фондового ринку, механізмів, які регулюють та стимулюють його діяльність є очевидною.
Світовий досвід показує, що не потрібно залишати фондовий ринок без контролю, особливо в перехідний період. Це дозволить досягти основної мети - створити цілісний, високоліквідний, ефективний і справедливий фондовий ринок в Україні, регульований державою і здатний інтегрувати у світові фондові ринки. Реалізація цієї мети дає можливість створення найбільш досконалої моделі функціонування фондового ринку в Україні, враховуючи як європейські стандарти, так і національні аспекти розвитку економіки.
Вищесказане і зумовлює актуальність теми даної роботи.
Метою даної роботи є дослідити сутність, особливості структури та механізм функціонування вітчизняного фондового ринку та проаналізувати основні перспективи його розвитку.
Для досягнення поставленої мети в роботі вирішувалося ряд завдань:
Проаналізувати характерні риси структури фондового ринку України;
Дослідити механізм функціонування вітчизняного фондового ринку на сучасному етапі;
Розглянути перспективи розвитку вітчизняного фондового ринку.


1. Сутність та структура фондового ринку України.
Фондовий ринок - це інститут чи механізм, який зводить разом покупців (пред'явників попиту) і продавців (постачальників) фондових цінностей, тобто цінних паперів Мендрул Олександр Гарієвич, Шевчук Ірина Анатоліївна. Ринок цінних паперів: Навч. посіб. / Київський національний економічний ун- т. — К., 1998. — С.27..
Поняття фондового ринку і ринку цінних паперів збігаються. Відповідно до визначення, товаром, що обігу на даному на ринку, є цінні папери, що, у свою чергу, визначає склад учасників даного ринку, його місце розташування, порядок функціонування, правила регулювання і т.п.
Ринок цінних паперів співвідноситься з такими видами ринків, як ринок капіталів, грошовий ринок, фінансовий ринок; традиційно на цих ринках представлений рух грошових ресурсів . Фондовий ринок є сегментом як грошового ринку, так і ринку капіталів, що також включають рух прямих банківських кредитів, перерозподіл грошових ресурсів через страхову галузь, внутріфірмові кредити і т.д.(див. рис.1.1).
Рис.1. Фондовий ринок в структурі ринків
У ринковій економіці ринок цінних паперів є основним механізмом перерозподілу грошових нагромаджень. Фондовий ринок створює ринковий механізм вільного, хоча і регульованого, переливу капіталів у найбільш ефективні галузі господарювання Фондовый портфель.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Фондовий ринок і перспективи його розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок