Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Металургійний комплекс України

Металургійний комплекс України

Назва:
Металургійний комплекс України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,50 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КУРСОВА РОБОТА
“Металургійний комплекс України”
.


Зміст
Вступ………………………………………………………………………………….3
1.Значення чорної металургії для розвитку народногос-подарського
комплексу України………………………………………………………………..4
2. Сировинна база чорної металургії України……………………………………..6
3. Структура, сучасний стан та особливості розміщен-ня чорної
металургії України……………………………………………………………….12
4. Сировинна база кольорової металургії України……………………………….21
6. Особ-ливості розміщення і розвитку кольорової металургії України………..24
7. Проблеми і перспективи розвитку металургійного комп-лексу України…….26
Висновки…………………………………………………………………………...28
Використана література…………………………………………………………29


Вступ.
Металургійний комплекс забезпечує металом машинобудування та інші галузі народного господарства країни. Він складається з чорної і кольорової металургії, що в свою чергу об’єднуть основні і допоміжні виробництва – від добування сировини і палива та одержання допоміжних матеріалів до випуску прокату й металевих виробів. Основним виробництвом металургійного комплексу є випуск готового металу, допоміжним - виробництво сплавів. Для розвитку металургійного комплексу Україна має декілька сприятливих чинників:
Близькість розміщення родовищ коксівного вугілля, залізної і марганцевої руд, вапняків, формувальних пісків і вогнетривків в останні роки великі запаси різноманітних кольорових металів;
Густа мережа шляхів сполучень між родовищами;
Велике і надійне джерело водопостачання, яким є Дніпро з його водосховищами;
Розвиток металоміского машинобудування;
Велика місткість металобрухту;
Висококваліфіковані кадри;
У наш час Україна є одним з найбільших виробників металу на планеті. Вона розширює поставку своїх виробів, особливо прокату і труб на світовий ринок. Так з 2031 підприємств машинобудування і металообробки України найбільша їх кількість концентрується у Донецькій (207), Дніпрпетровській (159), Луганській (149) і Запорізькій(126) областях. Багато підприємств розміщено в Київській (74), Харківській (188), Львівській (155), Одеській(108) областях, а також у м. Києві (173), де добре розвинута науково-дослідна база і є достатня чисельність кваліфікованих кадрів. [ 2 ].
1. ЗНАЧЕННЯ ЧОРНОЇ МЕТАЛУРГІЇ ДЛЯ РОЗВИТКУ НАРОДНОГОСПОДАРСЬКОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ
Чорна металургія є фундаментом індустріального розвитку багатьох країн світу. Від чорної металургії в першу чергу залежить розвиток важкої промисловості. Без металургії як виробника конструкційних матеріалів неможливий розвиток машинобудування, а в зв'язку з цим і розвиток науково-технічного прогресу, її продук-ція є основою розвитку будівництва, усіх видів транс-порту, особливо залізничного і трубопровідного. Вона має велике значення для оснащення необхідною техні-кою сільського господарства.
Чорна металургія є галуззю спеціалізації України в загальному поділі праці країн СНД. У складі колишньо-го Радянського Союзу Україна давала в 1989—1990 pp. 45,6% товарної залізної руди, 77% марганцевої руди, 45% виробництва чавуну, 34,4% виробництва сталі, 34,5% готового прокату, 33% сталевих труб. Цій галузі належить одне з провідних місць у сучасній економіці України. За даними 1999 р. на її частку припадало 23,2% вартості продукції основних галузей промисло-вості країни.
Україна належить до країн Європи і світу з найбільш розвинутою металургією. Навіть в умовах економічної кризи вона поступається за показниками виробництва основної продукції цієї галузі в Європі тільки Німеччині.
Продукція чорної металургії має велике значення у зовнішній торгівлі України, є її головною експортноспроможною галуззю.
Великий вплив має чорна металургія на розвиток і розміщення машинобудування, хімічної промисловості, енергетики. В мета-лургії значно розвинуте комбінування виробництва. На її відхо-дах працюють виробництва будівельних матеріалів, мінеральних добрив тощо.
Ця галузь є потужним фактором формування ТГТК. Вона виді-ляється значною концентрацією виробничого процесу — величи-ною підприємств і формуванням їх територіальних осередків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Металургійний комплекс України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок