Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Аналіз робочої сили підприємства

Аналіз робочої сили підприємства

Назва:
Аналіз робочої сили підприємства
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
11,06 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Аналіз робочої сили підприємства


Зміст
Вступ......................................................................................................................2
1. Методика аналізу забезпеченості робочою силою, чисельності і структури працівників підприємства.....................................................................3
2. Аналіз кількісного та якісного складу працівників підприємства ....................8
2.1. Аналіз кількісного складу працюючих.......................................................... 8
2.2. Аналіз якісного складу працівників підприємства...................................... 11
2.3. Аналіз руху робочої сили............................................................................. 14
Висновки та пропозиції ............................................................................................18
Література..................................................................................................................19


Вступ
 


Метою даного аналізу є оцінка стану загальної забезпеченості підприємства робочою силою, вивчення динаміки кількісної та якісної структури персоналу підприємства, руху робочої сили та виявлення причин зміни показників у часі.
Підприємство "Альфа" належить до легкої промисловості. Форма власності - відкрите акціонерне товариство. Продукція - товари народного споживання (верхній одяг).
Для аналізу взято дані про кількість та питому вагу певних категорій працівників підприємства, про рівень освіти та кваліфікації працівників, вікову структуру персоналу, кількість та причини звільнень, прийом на роботу.
Джерелами інформації є статистична звітність з праці, заборгованості із виплати заробітної плати, по продукції, внутрішня звітність та розрахунки відділу праці i зарплати підприємства, матеріали відділу охорони праці, відділу кадрів, програма енергозбереження та плани модернізації виробництва.


1. Методика аналізу забезпеченості робочою силою, чисельності i структури працівників підприємства
Аналізуючи питання забезпеченості робочою силою, потрібно пам'ятати, що в сучасних умовах внаслідок помітних скорочень обсягів виробництва підприємства більше стикаються не з проблемою недостачі, а з наявністю зайвої робочої сили, необхідністю скорочення робочих місць i водночас — збереження кваліфікованих кадрів на майбутнє. При цьому треба позитивно оцінювати вимушені заходи щодо скорочення тривалості робочого тижня, впровадження додаткових відпусток, сприймати з відповідним розумінням регулювання рівня заробітної плати i навіть затримки її сплати.
Починати аналіз доцільно з характеристики динаміки чисельності працюючих на підприємстві (з обов'язковим виділенням чисельності працівників основної діяльності) за останні 2—3 роки. Такий аналіз дає змогу оцінити, як підприємство "вписується" у ринкові умови господарювання (це особливо актуально для перехідного періоду в Україні), наскільки успішно воно витримує конкурентну боротьбу на ринку своєї продукції i на ринку трудових ресурсів. Ясна piч, просте рівняння чисельності працівників підприємства за кілька років повної відповіді на ці питання не дає (хоч воно має певне аналітичне значення). Лише в ув'язці з динамікою виробничих потужностей підприємства, їх використання, динамікою продуктивності праці висновки про динаміку чисельності працівників підприємства набувають обґрунтованості й аналітичної цінності.
Якщо за незмінних (або змінених незначною мірою) виробничих потужностей на підприємстві з року в рік скорочуються чисельність персоналу i пропорційно — обсяг випуску продукції, тобто коли скорочення чисельності персоналу не компенсується зростанням продуктивності праці, а, отже, відбувається зниження показника використання виробничої потужності підприємства, це однозначно свідчить про недоліки в організації виробництва, маркетингової служби, про неспроможність власників i керівників підприємства утримати його «на плаву», зберегти трудовий колектив. Така ситуація потребує з'ясування конкретних причин відпливу робочої сили i розробки рекомендацій для стабілізації становища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Курсова робота на тему: Аналіз робочої сили підприємства

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок