Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Аналіз товарних запасів та швидкості товарного обертання підприємства ТОВ “АТЛАНТА - Пак”

Аналіз товарних запасів та швидкості товарного обертання підприємства ТОВ “АТЛАНТА - Пак”

Назва:
Аналіз товарних запасів та швидкості товарного обертання підприємства ТОВ “АТЛАНТА - Пак”
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,65 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Аналіз товарних запасів та швидкості товарного обертання підприємства ТОВ “АТЛАНТА - Пак”


Зміст


ВСТУП
Запаси, у тому числі товарні запаси, є найбільш важливою і значною частиною активів підприємства, вони займають особливе місце у складі майна та домінуючі позиції у структурі витрат підприємств різних сфер діяльності; при визначені результатів господарської діяльності підприємства та висвітлені інформації про його фінансовий стан.
Вивчення товарних запасів неможливо без аналізу. Сам термін “аналіз” походить від грецького слова “analizis”, що в перекладі означає “розділяю”, “розчленовую”. Отже, аналіз у вузькому плані являє собою розчленовування чи явища предмета на складені його частини (елементи) для вивчення їх як частин цілого. Таке розчленовування дозволяє заглянути усередину досліджуваного предмета, явища, процесу, зрозуміти його внутрішню сутність, визначити роль кожного елемента в досліджуваному чи предметі явищі.
Становлення аналізу господарської діяльності обумовлене загальними об’єктивними вимогами й умовами, що властиві виникненню будь-якої нової галузі знань.
По-перше, це задоволення практичної потреби. Вона виникла в зв'язку з розвитком продуктивних сил, розширенням масштабів виробництва. Інтуїтивний аналіз, зразкові розрахунки, прикидки в пам’яті, що застосовувалися на кустарних і напівкустарних підприємствах, стали недостатніми в умовах великих виробничих одиниць. Без комплексного всебічного економічного аналізу неможливо стало керувати складними економічними процесами, приймати оптимальні рішення.
По-друге, це пов’язано з розвитком економічної науки взагалі. Як відомо, з розвитком будь-якої науки відбувається диференціація її галузей. Економічний аналіз господарської діяльності сформувався в результаті диференціації суспільних наук. Раніш функції економічного аналізу розглядалися як балансоведеня, бухгалтерський облік, фінанси і статистика. У рамках цих наук з’явилися перші найпростіші способи аналітичного дослідження. Однак, для обґрунтування поточних і п’ятилітніх планів економічного і соціального розвитку підприємств з’явилася потреба в комплексному дослідженні їхньої діяльності. Вищезгадані науки вже не могли забезпечити всі запити практики. Виникла необхідність виділення економічного аналізу у самостійну галузь знань. Надалі роль аналізу зростала відповідно ціні помилки в господарській діяльності. Інтерес до нього помітно зріс. Почалося більш усебічне глибоке вивчення виробництва. Економічний аналіз став важливим засобом планового керування економікою підприємства, виявлення резервів підвищення ефективності виробництва.
Сучасний стан аналізу можна охарактеризувати як ґрунтовно розроблену в теоретичному плані науку. Ряд методик, створених науковцями, використовуються в керуванні виробництвом на різних рівнях. Разом з тим наука знаходиться в стані розвитку. Ведуться дослідження в області більш широкого застосування математичних методів, ЕОМ, що дозволяють оптимізувати управлінські рішення. Йде процес упровадження теоретичних досягнень вітчизняної і закордонної науки в практику.
Мета курсової роботи – розглянути і докладно проаналізувати всі аспекти аналізу товарних запасів та швидкості товарного обертання.
Предмет курсової роботи полягає в дослідженні економічних, організаційних, інформаційних і методичних характеристик аналізу товарних запасів та швидкості товарного обертання.
Об’єктом дослідження обране Товариство з обмеженою відповідальністю “АТЛАНТА - Пак”.


1.Економічна зміст товарних запасів та роль їх аналізу в системі управління торговим підприємством
Запаси - це активи, які утримуються для подальшого продажу за умов звичайної господарської діяльності або перебувають у процесі виробництва з метою подальшого продажу продукту виробництва або утримуються для споживання під час виробництва продукції, виконання робіт та надання послуг, а також управління підприємством.
Запаси е оборотними активами, тому вони можуть бути перетворені на грошові кошти протягом року або одного операційного циклу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Аналіз товарних запасів та швидкості товарного обертання підприємства ТОВ “АТЛАНТА - Пак”

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок