Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Виконання видаткової частини бюджетів

Виконання видаткової частини бюджетів

Назва:
Виконання видаткової частини бюджетів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,02 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
з предмету «Державні фінанси та управління ними»
“Виконання видаткової частини бюджетів”
Вступ
1. Соціально-економічний зміст та структура видатків бюджетів
2. Основні аспекти виконання місцевих бюджетів за видатками
3. Оцінка та напрями раціоналізації міжбюджетного фінансування в умовах ринкової економіки.
Висновки
Література
ВСТУП
Система бюджетних видатків, яка еволюційно формується в кожній державі обумовлена низкою факторів: природою і функціями держави, рівнем соціально-економічного розвитку країни, адміністративно-територіальним устроєм держави, формами надання бюджетних коштів, і т.д. Поєднання цих факторів породжує систему видатків державного та місцевих бюджетів.
Соціально-економічний розвиток України за останні роки кардинально змінив як систему, так і структуру та класифікацію видатків. Командно-адміністративні методи господарювання засвідчили, що бюджет був сильно перевантажений видатками, які пов’язані з економічною функцією держави. Левова частка бюджетних коштів, приблизно 65-70% , спрямовувалась в галузі матеріального виробництва. Соціальна функція бюджету, що поширена у розвинутих країнах, і яка зорієнтована безпосередньо на забезпечення благ людини, не мала свого фінансового втілення. Тому сьогодні акценти в реформуванні системи розподілу бюджетних коштів повинні зміститись, насамперед у бік посилення соціальної функції держави і зміни напрямку та змісту її економічної функції.
У зв’язку з переходом економіки України на ринкові засади господарювання у бюджеті держави з’явились нові напрями спрямування коштів централізованого фонду, яких не було за умов командно-адміністративної системи. Так, низку видатків перекладено на позабюджетні, соціальні та економічні фонди у державному бюджеті України та місцевих бюджетах. Знайшли також відображення нові напрямки витрачання і бюджетних коштів, а саме - соціальний захист населення, надання бюджетних позик, зовнішньополітичну і зовнішньоекономічну діяльність, національну оборону, обслуговування державного зовнішнього боргу, національну космічну програму та інші.
Разом з тим, при переході до ринкової економіки суттєво повинні змінитися методи бюджетного впливу на суспільне виробництво, що зумовлено кардинальною перебудовою бюджетних відносин, побудовою нового дієвого бюджетного механізму.
Розмежування видатків між бюджетами є важливим елементом бюджетного устрою, яке ґрунтується на розмежуванні функцій держави між різними рівнями влади і, відповідно, на призначенні того чи іншого бюджету: з державного бюджету фінансуються видатки загальнодержавного характеру, з відповідних місцевих бюджетів – переважно видатки регіонального значення.
З особливою гостротою сьогодні постає проблема вироблення дієвого механізму, який би визначав як саму структуру органів влади, так і середовище й стимули для взаємозв’язків між органами влади різних рівнів. Для ефективної роботи системи міжбюджетних відносин необхідно щоб були чітко визначені усі рівні влади, а звідси – видатки кожного виду бюджету. Важливе значення має також підзвітність на кожному рівні державного управління. Питання бюджетної політики і міжбюджетних відносин повинні розглядатися і вирішуватися комплексно, оскільки вини є тісно пов’язаними.
Саме тому виникає необхідність у вивченні та організації фінансової системи на принципово нових засадах в процесі формування і виконання видатків місцевих бюджетів. Актуальність цих проблем і зумовила вибір теми дипломної роботи.
Метою роботи є вивчення методології формування та розмежування видатків між бюджетами всіх рівнів на основі формульних розрахунків, практики планування видаткової частини місцевих бюджетів, а також аналіз практики їх виконання.
Для досягнення цієї мети автор ставить наступні завдання:
дослідити соціально-економічну сутність видатків місцевих бюджетів та їх місце у загальній системі державних витрат;
вивчити методологічні та організаційно-правові засади видатків місцевих бюджетів;
проаналізувати діючу практику планування та фінансування видатків місцевих бюджетів;
вказати основні напрямки вдосконалення системи видатків місцевих бюджетів в Україні
Предметом роботи є теоретичні та практичні аспекти формування та розмежування видатків між бюджетами усіх рівнів, планування та виконання місцевих бюджетів за видатками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Виконання видаткової частини бюджетів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок