Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Фінансові наслідки приватизації в Україні

Фінансові наслідки приватизації в Україні

Назва:
Фінансові наслідки приватизації в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,24 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Фінансові наслідки приватизації в Україні


Зміст


Вступ
Середовище, в якому працюють українські підприємства, не дозволяє прямо порівнювати результати діяльності з власними зусиллями. Правила гри на українському ринку індивідуалізовані. Окрім безпосередніх бюджетних субсидій, немало підприємств отримує непряму бюджетну підтримку шляхом надання податкових пільг чи звільнення від оподаткування, списання або Приватизації податкової заборгованості, податкових та цільових кредитів з різного ряду фондів, з державного матеріального резерву, надання урядових гарантій за іноземними кредитами, які в подальшому гасяться не позичальниками, а з бюджету.
Розвиток приватизації є одним з визначальних чинників для забезпечення стабільного й безпечного розвитку держави.
Вищезазначене обумовлює актуальність теми, яка має назву “Фінансові наслідки приватизації в Україні”.
Виходячи з цього метою дослідження роботи є розкриття сутності приватизації, наслідків приватизації та аналіз факторів, що на неї впливають, шляхів оптимізації приватизації.
Об’єктом дослідження є показники фінансового стану приватизованих підприємств в Україні.
Предметом дослідження роботи є сукупність теоретичних і практичних проблем, пов’язаних з ефективністю процесу приватизації.
Відповідно до мети були поставлені наступні завдання.
1. Окреслити значення приватизації в оздоровленні економіки держави.
2. Провести оцінку стану приватизації в Україні.
3. Визначити перспективи та шляхи удосконалення приватизації в Україні.
Відповідно до завдань роботи побудована її структура, яка складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаної літератури.
Робота містить 46 сторінок тексту, 1 рисунок, 7 таблиць, 20 джерел використаної літератури.
Інформаційною основою дослідження є дані статистичної звітності, різноманітні навчальні посібники, підручники, монографії економістів, періодичні видання.


Значення приватизації в оздоровленні економіки держави
1.1. Загальноекономічні умови проведення приватизації
Головна причина того, чому все більше й більше країн роблять вибір на користь приватизації державних підприємств, зрозуміла. Уряди продають державні підприємства приватним інвесторам для того, щоб підвищити ефективність їх роботи за рахунок дисциплінованості приватного власника, а також з метою отримання додаткових коштів без підвищення податків. Конкретні завдання, сформульовані в програмах приватизації, часто вимагають значних зусиль для їх здійснення.
Особливість української моделі приватизації – її в основному безкоштовний характер.
Спосіб проведення безкоштовної приватизації — використання приватизаційних майнових сертифікатів, що дозволяє забезпечити, з одного боку, певний ступінь соціальної справедливості в поділі майна, а з іншого боку — політичну підтримку приватизації як з боку працівників підприємств, так і всього населення країни. Крім того, за відсутності великих традиційних фінансових джерел у такий спосіб створюється механізм швидких перерозподілів наявних активів і поточних інвестицій за допомогою цінних паперів. Усе це значною мірою прискорює процес трансформації державної власності в різні форми недержавної.
Основні недоліки безкоштовної приватизації:
призводить до небажаного розосередження власності, у результаті чого з’являється безліч дрібних власників. Це створює великі складності в управлінні підприємством;
у підприємств, що утворилися в ході безкоштовної приватизації, як правило, виникають серйозні проблеми із залученням інвестицій. На підприємства, весь пакет акцій яких знаходиться в руках трудового колективу або де взагалі немає власника контрольного пакета акцій, а їхня основна частина розсіяна між багатьма сторонніми особами, що цікавляться лише дивідендами, а не розвитком виробництва, серйозний інвестор не піде. Головна проблема полягає в тому, що для інвестора відсутні економічні гарантії в раціональному використанні вкладених коштів.

Особливості майнових сертифікатів в Україні:
з метою запобігання різних махінацій і спекуляцій приватизаційний майновий сертифікат був іменний;
випуск майнових сертифікатів було здійснено у вигляді приватизаційних депозитних рахунків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Фінансові наслідки приватизації в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок