Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Структура і динаміка споживчого ринку як показники рівня життя населення

Структура і динаміка споживчого ринку як показники рівня життя населення

Назва:
Структура і динаміка споживчого ринку як показники рівня життя населення
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,48 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Структура і динаміка споживчого ринку як показники рівня життя населення


Зміст


Вступ
Тема даної курсової роботи – „Структура і динаміка споживчого ринку як показники рівня життя населення”.
Мета написання даної роботи полягає в дослідженні питань, пов’язаних з сутністю та функціями споживчого ринку, взаємозв’язком розвитку споживчого ринку з життєвим рівнем населення.
Основним завданням роботи є вивчення та узагальнення теоретико-методологічних засад з мікроекономіки.
Актуальність обраної теми полягає в тому, що споживчий ринок відіграє одну з найважливіших ролей в житті суспільства, на цьому ринку продаються та купуються як товари першої необхідності так і предмети розкоші. Вивчаючи структуру і динаміку споживчого ринку можливо вивчати і аналізувати процеси які відбуваються в країні. Структура споживчого ринку є своєрідним індикатором рівня життя населення.
В роботі розкриті наступні питання:
сутність споживчого ринку і характеристика найважливіших елементів;
аналіз рівня життя населення України та його вплив на динаміку споживчого ринку;
основні тенденції, проблеми та перспективи розвитку споживчого ринку України;
тощо.
При написанні роботи автором використовувались Закони України та інші нормативні акти, підручники, монографії, періодичні видання, аналітичні статті з мікроекономіки, економічної теорії, економічної політики, статистичні збірники тощо.


1. Споживчий ринок та його основні елементи
1.1 Сутність споживчого ринку і характеристика найважливіших елементів
Ринок як економічна категорія товарного виробництва являє собою сферу товарно-грошового обігу й охоплює сукупність конкретних відносин і зв'язків між виробниками і споживачами товарів. Форми ринкових відносин виявляються в кількісних і якісних відносинах основних елементів ринку: попиту, пропозиції і ціни. Під впливом цих елементів формуються пропорції між виробництвом і споживанням. Взаємозв'язок елементів ринку товарів народного споживання (РТНС) показан на рис 1.1.
Рис. 1.1. Взаємозв'язок елементів РТНП
Споживчий ринок – обслуговує в основному сферу особистісного споживання населення. Він являє собою складну систему. Склад і структуру споживчого ринку можна класифікувати за різними ознаками:
за регіональною ознакою;
за призначенням (ринок продовольчих, непродовольчих товарів, товарів культурно-побутового призначення і господарського побуту);
за каналами реалізації товарів.
Це дозволяє в складі всього споживчого ринку виділити ринки регіонів окремих товарів для аналізу їхнього розвитку і досягнення пропорційності попиту та пропозиції як у цілому по країні, так і по регіонах, по окремих товарах, а також цілеспрямовано формувати структуру споживання товарів населенням країни.
Споживчий ринок характеризується, насамперед, часткою у його складі продовольчих і непродовольчих товарів. У свою чергу кожна з цих складових товарообігу підрозділяється на окремі товарні групи. Наприклад, у складі продовольчих товарів виділяються хліб і хлібобулочні вироби, м'ясо і м'ясопродукти, кондитерські вироби і т.д. Подальша структура кожної групи представляє асортимент товарів ( наприклад, хліб український , хліб бородінський, батон і т.д. )
Для ринку продовольчих товарів характерні наступні специфічні риси:
Широка взаємозамінність товарів по своєму функціональному призначенню , що обумовлює відсутність налагодженого попиту ;
Сезонність виробництва ряду продовольчих товарів , що викликає істотні коливання реалізованого попиту ;
Більш широкі зв'язки між торгівлею і виробництвом ;
Збіг в основному терміну виробництва товарів з їхнім споживанням ;
Обмеженість терміну збереження ряду продуктів харчування .
Ринок непродовольчих товарів відрізняється більш різноманітним асортиментом , високим ступенем відновлення, істотною зміною попиту під впливом моди , відсутністю природних обмежень розмірів споживання товарів , вираженою індивідуальністю в попиті населення , більш чітким розмежуванням товарів по функціональному призначенню, більш високими вимогами населення до асортименту і якості товарів .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Структура і динаміка споживчого ринку як показники рівня життя населення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок