Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Злочинність в сфері економіки

Злочинність в сфері економіки

Назва:
Злочинність в сфері економіки
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,53 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
"Злочинність в сфері економіки"


Зміст


Вступ
В умовах формування ринку в країнах з перехідною економікою на тлі економічної кризи, що зберігається, відбувається зрощування законної і кримінальної економічної діяльності. Функціонування економіки є сполученням здорових продуктивних органів і елементів економічної системи та паразитуючих на кожнім з них формоутворень кримінального середовища. Криміналізація охоплює всі сфери діяльності і напрями реформування та управління економікою. Криза економіки в цілому та її кримінальні прояви взаємно підсилюють і збільшують негативні наслідки та загрози для економічної безпеки і національної безпеки в цілому.
На жаль, криміналізація економіки є серед основних загроз економічній безпеці України. Так, до найбільш небезпечних напрямів криміналізації економічної діяльності в Україні можна віднести: злочини у сфері кредитно-фінансових відносин і банківської діяльності; злочини на ринку цінних паперів; злочини в зовнішньоекономічній діяльності; злочини у сфері споживчого ринку; злочини у сфері приватизації майна; податкові злочини. Так, з використанням кредитно-фінансового сектора та банківської системи скоюються небезпечні злочини, які завдають значної шкоди державі, суспільству, підривають економічну безпеку.
Тому на сьогодні перед дослідниками різних галузей постає важливе завдання всебічного аналізу злочинності у сфері економічної діяльності. Потреба в дослідженні даного явища набула гострого характеру, оскільки економічній злочинності притаманні особливі якості та особливий характер, тому що вона перетворилася у фактор, який не тільки дестабілізує життя суспільства, негативно впливає на його інститути, а є серйозною загрозою економічній безпеці держави.
Мета роботи полягає у дослідженні економічної злочинності в Україні, зокрема, у вивченні поняття, ознак та особливостей економічної злочинності, виявленні причин її виникнення, характеристиці особи економічних злочинців, а також в аналізі проблем попередження економічних злочинів.


1. Економічна злочинність: кримінологічна характеристика
1.1. Поняття та ознаки економічної злочинності
Слід зазначити, що економічна злочинність залишається недостатньо вивченим явищем: можна відмітити незначну кількість ґрунтовних наукових досліджень, монографій з цієї проблематики (серед таких праць виділяються монографії В. Поповича, А. Яковлєва, А. Медвєдєва, М. Мельника). Кримінологи зазвичай досліджують економічну злочинність як складову власне злочинності в особливій частині курсу кримінології (наприклад, у підручнику за редакцією
О. Джужі, Н. Кузнєцової, А. Долгової, В. Кудрявцева, В. Емінова та ін.). Недостатнє вивчення економічної злочинності як явища в цілому негативно впливає на розкриття злочинів у цій сфері та знижує ефект діяльності щодо попередження економічних злочинів.
Засновником теорії економічної злочинності є американський кримінолог
Е. Сатерленд, який ввів поняття “білокомірцевої” злочинності. Найважливішими ознаками цього явища Сатерленд та його послідовники називали обман та зловживання довірою, а також приділяли значну увагу дослідженню особистості злочинця, його посади та соціального статусу.
Враховуючи ці критерії, Терстеген, орієнтуючись на праці Сатерленда, пропонував таке визначення «білокомірцевої» злочинності: «це антисуспільна, спрямована на збагачення поведінка осіб, які займають соціальна престижне місце в суспільстві та в рамках своєї професійної діяльності діють таким чином, що при одночасній посилці законослухняної поведінки решти осіб вони зловживають суспільною довірою, якою користується їхня група». Послідовники цієї теорії також вказували на те, що білокомірцеві злочинці завжди намагаються залишитися в межах законності чи, принаймні, уявної законності, і ці злочини можна віднести до групи непрямих абстрактних інтелігентних злочинів.
Серед ознак економічної злочинності Г. Кайзер називає зловживання довірою, значну шкоду, залежність від господарської та соціальної структури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Злочинність в сфері економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок