Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Аналіз та планування податкових платежів на підприємстві

Аналіз та планування податкових платежів на підприємстві

Назва:
Аналіз та планування податкових платежів на підприємстві
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,81 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Тема: Аналіз та планування податкових платежів на підприємстві.


План:


Вступ.
Для існування держави необхідні величезні фінансові ресурси, що акумулюються в бюджетному і позабюджетному державному централізованому фондах в основному завдяки функціонуванню податкової системи. Економічні відносини, зв'язані з податками, у тім чи іншому ступені торкаються усього населення країни, тому основні теоретичні і практичні аспекти побудови податкової системи цікавлять не тільки фахівців (економістів, юристів, керівників усіх рівнів, підприємців), але і звичайних громадян.
Система оподатковування в Україні почала формуватися з 1991 р. Незважаючи на незмінність основних принципів і підходів до побудови цієї системи, викладених у Законі України "Про систему оподатковування" від 25.06.1991 року № 1251-XII, вона проте постійно змінюється: вносяться доповнення, уточнення, виправлення (останні зміни від 16.01.2003 р.). Правові норми, що регулюють відносини, зв'язані зі збором, розподілом і використанням податкових надходжень в Україні, відбивають усі зміни державної фінансової політики, спрямовані на подолання кризи і створення ефективної ринкової економіки.
Нестабільність податкового законодавства істотно ускладнює практичну підприємницьку діяльність і вивчення податкової системи. Численні зміни і доповнення, постійно внесені в законодавчу базу, ведуть до швидкому старінню навчальної літератури і вимагають постійного її відновлення.
Ціль вивчення податкової системи України — сформувати знання теоретичних основ оподатковування і податкової політики, функціонування механізму оподатковування, методів податкової роботи.


1. Податкові платежі підприємства: сутність, види та джерела сплати.
Податки — це обов'язкові, індивідуальні безоплатні платежі, стягнуті з організацій і фізичних осіб у формі відчуження приналежних їм на праві власності, господарського ведення чи оперативного керування коштів з метою фінансового забезпечення діяльності держави і (чи) муніципальних утворень. Податки, збори, мита й інші обов'язкові платежі виконують дві функції: фіскальну і регулюючу.
Фіскальна функція полягає у вилученні в підприємця й окремих громадян частини приналежної їм вартості в скарбницю держави; регулююча функція означає, що податки як активні учасники перерозподільних процесів впливають на відтворення, стимулюючи або стримуючи його темпи, підсилюючи чи послабляючи нагромадження капіталу, розширюючи чи зменшуючи платоспроможний попит.
Регулююча функція виявляється через податковий механізм, що представляє собою сукупність організаційно-правових норм і методів керування оподатковуванням, включаючи широкий арсенал різного роду надбудовних інструментів (податкових ставок, пільг, способів обкладання, санкцій). Держава додає своєму податковому механізму юридичну форму за допомогою податкового законодавства.
Іноді поряд з перерахованими виділяють також розподільну і контрольну функції податків. Цим підкреслюється, що податки будучи складовою частиною фінансів як економічної категорії, крім специфічної (фіскальної) функції виконують і загальні функції фінансів (розподільну і контрольну).
Питання про те, наскільки ефективно держава може використовувати регулюючу функцію податків, є одним з центральних у теорії оподатковування. Історія розвитку податків – це історія боротьби двох основних напрямків в економічній теорії – монетаризму і кейнсіанства.
Прихильники монетарних методів, до яких відносилися також основоположники класичної політекономії і теорії податків А. Смит і Д. Рикардо, вважали, що податки в основному повинні виконувати фіскальну функцію і бути нейтральними щодо економічних процесів. Кейнсіанці відстоювали необхідність посилення державного регулювання економіки за допомогою фінансових регуляторів, у тому числі податків.
На різних етапах економічного розвитку при проведенні податкових реформ пріоритетним ставали то монетарні, то кейнсіанські підходи до удосконалювання оподатковування.
В даний час практично ніхто не заперечує необхідності використання податків як фінансових регуляторів; йде пошук інтеграції неокласичних (монетаристських) і кейнсіанських моделей, створення нової теорії податків, що увібрала б у себе позитивні елементи різних напрямків фінансової науки, розроблених у минулому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Аналіз та планування податкових платежів на підприємстві

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок