Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> БАЗОВА МОДЕЛЬ "СУКУПНИЙ ПОПИТ – СУКУПНА ПРОПОЗИЦІЯ"

БАЗОВА МОДЕЛЬ "СУКУПНИЙ ПОПИТ – СУКУПНА ПРОПОЗИЦІЯ"

Назва:
БАЗОВА МОДЕЛЬ "СУКУПНИЙ ПОПИТ – СУКУПНА ПРОПОЗИЦІЯ"
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,66 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота
на тему:
БАЗОВА МОДЕЛЬ "СУКУПНИЙ ПОПИТ – СУКУПНА ПРОПОЗИЦІЯ"


План
1. Сукупний попит
1.1. Цінові фактори сукупного попиту
1.2. Нецінові фактори сукупного попиту
2. Сукупна пропозиція
2.1. Сукупна пропозиція в довгостроковому періоді
2.2. Сукупна пропозиція в короткостроковому періоді
2.2.1. Причини жорсткості цін
2.2.2. Цінові фактори сукупної пропозиції
2.2.3. Нецінові фактори сукупної пропозиції
3. Рівновага сукупного попиту і пропозиції


Вступ
На відміну від моделі рівноваги попиту й пропозиції на ринку окремого блага, модель сукупного попиту І сукупної пропозиції (AD-AS) досліджує поведінку економіки в цілому. Вона пояснює причини коливання рівня цін та реальних обсягів національного виробництва, розкриває взаємозв'язок між ними та економічною політикою. Модель застосовується для дослідження і пояснення таких важливих явищ, як інфляція, безробіття, прогнозування впливу на економіку різноманітних факторів, для планування і координації заходів економічної політики короткостроковому і довгостроковому періодах.
Модель AD-AS визначає рівноважні значення агрегованих обсягів попиту і пропозиції залежно від рівня цін товарів та послуг на внутрішньому ринку і характеризують рівень цін усієї сукупності товарів та послуг в економіці. Вимірником рівня цін у моделі AD-AS є дефлятор ВВП поточного періоду до певного базового періоду.
1. Сукупний попит
Сукупний попит (AD) — це загальний обсяг вітчизняних товарів і п слуг, які готові купити домогосподарства, фірми та уряд країни, а такс економічні агенти решти країн світу при певному рівні внутрішніх цін. Сукупний попит є сумою запланованих витрат економічних агентів:
1) в датків приватного сектора країни на споживання (С) та інвестиції.
2) видатків держави на закупівлю товарів, оплату послуг та праці.
3) перевищення видатків іноземців на вітчизняні товари і послуги (експорт над внутрішніми видатками на іноземні товари (імпортом) - чистого експорт країни (NX):
YAD = C + I + G + NX (1)
Сукупний попит домогосподарств, фірм та уряду країни складається з попиту на вітчизняні, (C+I+G)d й імпортні (C+I+G)f товари та послуги для задоволення власних потреб. Зовнішній попит на вітчизняні товари й послуги з боку іноземців (X) можна уявити як додатковий внутрішній попит товари вітчизняного виробництва, але не для задоволення власних потреб а з метою продажу іноземцям. Отже, сукупний попит на товари та послуги можна показати таким чином:
YAD = (C+I+G)d + (C+I+G)f + X – M (2)
Оскільки (C+I+G)fe імпортом країни (М), тотожність (2) набуває вигляду рівняння (3)
YAD = (C+I+G)d + X (3)
Сукупний попит (3) є сумою внутрішнього та зовнішнього попиту на вітчизняні товари і послуги. Він дорівнює сукупному доходу економічних агентів країни (1) і може бути представлений як сума запланованих видатків на вітчизняні товари та послуги для забезпечення власних потреб і експорту.
Сукупний попит має грошову форму. Тому зв'язок між рівнем цін та величиною сукупного попиту обумовлений насамперед загальними умовами, грошового обігу, які встановлюються основним рівнянням кількісної теореми грошей:
М · V = P · Y (3)
де: М - кількість грошей в обігу, або номінальні грошові залишки, V - швидкість обігу грошей; Р — рівень цін; Y — реальний обсяг національного виробництва (сукупний реальний доход).
Номінальний доход економічних агентів (Y-P) дорівнює сумі у здійснених між ними протягом певного періоду і оплачених за допомогою грошей, які обертаються, переходячи від покупця до продавця. Обертаючись зі швидкістю V, запас грошей М збільшує одночасно як номінальний грошовий доход, так і номінальні грошові витрати економічних агентів на товари й послуги. Згідно рівняння (4), обсяг сукупного попиту залежить від кількості грошей в обігу, швидкості їхнього обертання та рівня цін, за якими купуються товари і послуги.
YAD = M·V/ P (5)
Чим більше грошей знаходить в розпорядженні економічних агентів, тим більше товарів послуг можуть вони купувати оді в одного при кожному можливому рівні цін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: БАЗОВА МОДЕЛЬ "СУКУПНИЙ ПОПИТ – СУКУПНА ПРОПОЗИЦІЯ"

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок