Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Зайнятість населення в екстремальних умовах

Зайнятість населення в екстремальних умовах

Назва:
Зайнятість населення в екстремальних умовах
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
29,37 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КУРСОВИЙ ПРОЕКТ
з предмету: „Політична економія.”
На тему „Зайнятість населення в екстремальних умовах”


Затверджено
предметною комісією
суспільно-економічних
дисциплін.
Протокол №_________
Голова ПК__________
ЗАВДАННЯ
для курсового проекту з предмету „Політична економія.”
студентки другого курсу 271 групи
__________________________________________________________
ТЕМА „Зайнятість населення в естремальних умовах”
Курсовий проект на вказану тему виконується в наступному об`ємі:
1. Вступ. ст.1
2. Аналіз концепцій зайнятості. ст.2
3. Аналіз концепцій екстримальних умов. ст.12
4. Теорія зайнятості в екстримальних умовах. ст.20
5. Висновки. ст.28
 


ПЛАН
1. Вступ. ст.1
2. Аналіз концепцій зайнятості. ст.2
3. Аналіз концепцій екстримальних умов. ст.12
4. Теорія зайнятості в екстримальних умовах. ст.20
5. Висновки. ст.28
1. Вступ
Людина розвиває свої фізичні, розумові та організаційні здібності у процесі праці. Проте ринкова система і навіть сучасна змішана економіка позбавляють мільйони людей можливості працювати. Безробіття породжує проблему соціального захисту неселення.
Зайнятість населення – суспільно корисна діяльність громадян працездатного віку, яка приносить їм дохід, що забезпечує розширене відтворення робочої сили. Хоча повна зайнятість відповідає соціальній природі людини, у розвинутих країнах світу переважає ефективна форма зайнятості, яка адекватна вимогам інтенсивного типу відтворення і передбачає „природну” форму безробіття.
2. Аналіз концепцій зайнятості
Сучасний етап ринкових трансформацій обумовив виникнення ряду нових соціальних проблем. Проведена реформа відводить людині роль виконавця, об'єкта економічних перетворень, не піклуючись про соціальні наслідки, зміну соціального благополуччя і рівня життя населення.
В умовах переходу до ринку найбільш уразливим місцем стає сфера зайнятості, оскільки через неї, як крізь призму, высвечиваются найбільш гострі проблеми економіки і багато соціальних протиріч.
Сфера зайнятості являє собою складну багатопланову, неоднорідну, динамічну підсистему, що піддається впливам ззовні, ринкових відносин. Вона є однієї з найважливіших областей соціально-економічного життя суспільства і тому не випадково стає об'єктом найпильнішого аналізу.
Теоретичне осмислення проблем ринку праці, що включають у себе питання зайнятості, регулювання трудових відносин, соціальний захист населення має давню традицію в країнах з розвитою ринковою економікою.
Спочатку усебічне вивчення вищезгаданих питань здійснювалося в рамках економічної науки при поступовому розширенні соціального наповнення. Фундамент навчання про зайнятість був закладений представниками класичної економічної школи. У результаті склалися різноманітні теорії зайнятості, що розробляються і нині різними школами й окремими вченими.
Питання зайнятості розглядалися в працях таких видатних учених, як А. Смит, Д. Рикардо, Ж. Б. Сэй сформулював так названий закон ринку, по якому обмін продукту на продукт нібито автоматично веде до рівноваги між купівлею і продажем. За цим законом збільшення пропозиції товарів на визначену суму веде до збільшення попиту на таку ж суму, тому що попит та пропозиція товарів не можуть не збігатися.
Свій висновок про те, що повна зайнятість є нормою ринкового господарства, економісти-класики додатково обґрунтовували ще одним аргументом - еластичністю співвідношення цін і заробітної плати.Обсяг продукції, яку можна реалізувати, залежить не тільки від рівня загальних витрат, але і від рівня цін. Якщо витрати складали 1000 доларів, а ціна 10, то можна було реалізувати 100 виробів. Якщо ж витрати скоротилися до 800 доларів, то 100 виробів можна реалізувати тільки за ціною 8 доларів. Тому заощадження, зменшуючи суму витрат на покупки, не тільки зменшують обсяг виробництва і зайнятість, але і ведуть до зниження цін. Останнє вимагає зниження витрат виробництва, у тому числі і по заробітній
платі. При збереженні ставок зарплати це приведе до надлишків робочої сили, росту безробіття. Підприємці будуть знижувати ставки оплати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Зайнятість населення в екстремальних умовах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок