Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Обігові кошти підприємства та аналіз ефективності управління ними

Обігові кошти підприємства та аналіз ефективності управління ними

Назва:
Обігові кошти підприємства та аналіз ефективності управління ними
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,92 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Обігові кошти підприємства та аналіз ефективності управління ними


Зміст


Вступ
Кожне підприємство має в розпорядженні вартість, що авансується для утворення виробничих обігових фондів і фондів обігу. Переважлива частина цієї вартості є джерелом утворення фондів обігу (товарних запасів, вкладень у розрахунки, залишків коштів). Набагато менша частина обігових коштів, використовується ними як джерело виробничих обігових фондів (допоміжні матеріали, інвентар, запасні частини, спецодяг і ін.).
За своєю економічною природою обігові кошти - це грошові кошти, вкладені (авансовані) в обігові виробничі фонди і фонди обігу. Основне призначення обігових коштів - забезпечення безперервності і ритмічності виробництва.
У процесі руху обігові кошти роблять “кругообіг”, що починається з їхнього авансування в грошовій формі – на утворення матеріальних запасів і інші мети, завершується вивільненням при реалізації товарові. Обігові кошти послідовно переходять із грошової форми в товарну, у розрахунки, і, нарешті, знову в гроші, що надходять від продаж товарові. Обігові кошти, що авансуються підприємствами й організаціями використовуються для придбання товарів, тари, малоцінних і предметів, що швидко зношуються, на витрати, зв’язані з купівлею, транспортуванням, збереженням і реалізацією товарів. Виділення коштів для утворення обігових виробничих фондів і фондів обігу дозволяє розглядати обігові кошти як самостійний об’єкт планування й обліку. Розмір обігових коштів підприємства винний бути, насамперед, достатній для забезпечення безперебійності процесів кругообігу грошових, матеріальних коштів і всієї діяльності підприємства. Це вимагає наявності достатніх обсягів обігових коштів на всіх стадіях виробництва і реалізації. Розмір обігових коштів винний підтримуватися на мінімально необхідному рівні, що випливає з вимог режимові економії.
При вирішенні питання про умови забезпечення підприємств необхідними обіговими коштами враховуються особливості виробничого циклу і реалізації продукції, що зумовлюють характер змін споживи в коштах, а також задоволення цієї споживи за рахунок двох джерел: власних обігових коштів і позикових коштів, наданих у формі короткострокових банківських позичок. Постійна, незнижувана частина обігових коштів складається з власних коштів, а тимчасово підвищені споживи в коштах покриваються за рахунок кредитові.
Обігові кошти складають значну частину ресурсів підприємств, тому важлива роль приділяється поліпшенню їхнього використання.
До основних завдань управління обіговими коштами належать: забезпечення поточної діяльності підприємства фінансовими ресурсами, підтримка високої ліквідності підприємства, підвищення єфективності використання обігових коштів підприємства підприємства.
Шляхи підвищення ефективності управління обіговими коштами: оптимізація запасів ресурсів і недовершеного виробництва; скорочення тривалості виробничого циклові; поліпшення організації матеріально-технічного забезпечення; прискорення реалізації товарної продукції та ін.
Мета наступної роботи – засвоєння методики аналізу єфективності управління обіговими коштами підприємства.
Завдання роботи – визначення ефективності управління виробничими запасами, дебіторською заборгованістю, грошовими коштами, а також пошук шляхів підвищення ефективності управління обіговими коштами підприємства. Об’єктом дослідження є обігові кошти відкритого акціонерного товариства „Еластомір”.


1. Економічна сутність та класифікація обігових коштів підприємства
Діяльність суб'єктів господарювання щодо створення та реалізації продукції здійснюється в процесі поєднання основних виробничих фондів, оборотних фондів і самої праці.
Безперервність процесу виробничої та комерційної діяльності потребує постійного інвестування коштів у ці елементи для здійснення розширеного їхнього відтворення.
На відміну від основних виробничих фондів оборотні фонди споживаються в одному виробничому циклі і їхня вартість повністю переноситься на вартість виготовленої продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Обігові кошти підприємства та аналіз ефективності управління ними

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок