Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Монетаризм як економічний світогляд

Монетаризм як економічний світогляд

Назва:
Монетаризм як економічний світогляд
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,28 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Зміст
Вступ 3
1. Монетаризм як економічний світогляд 4
2. Методологія монетаризму 11
3. Сучасне практичне застосування монетаризму 23
4. Напрямки використання основних положень монетаризму
в Україні 28
Список використаної літератури 34


Вступ
Протягом XX в. у буржуазній політичній економії велася гостра боротьба між різними її школами. В останні 10-15 років найбільш популярною стає Чикагська школа - школа монетаризму. Зараз практично в усьому світі ідеї цієї економічної школи покладені в Основу державної політики. Монетаризм припускає віру в ефективність ринку і заперечує державне регулювання економіки чи допускає його в дуже обмежених межах. У цьому виявляється перевага монетаризму з ідеями старої класичної школи, і монетаристів звичайно називають “неокласиками”.
Основним виразником ідей неокласичної школи традиційно вважається Мілтон Фрідмен (народ. у 1912 р.), власник Нобелівської премії в області економіки за 1976 р., професор Чикагського університету, автор більш 250-ти робіт, у тому числі 27-ми книг. Економічні праці М. Фрідмена поставили його в один ряд із Дж. М. Кейнсом. Теорія М. Фрідмена пов‘язана не тільки з монетаризмом, положеннями Чикагської школи, але і з розробкою Кількісної теорії грошей.
Тому доцільно розглянути основні положення монетаризму як економічної доктрини і дослідити межі та напрямки її використання в Україні, що і буде основною метою даної курсової роботи.


1 Монетаризм як економічний світогляд
Монетаризм як економічне вчення склалося у своєму сучасному виді порівняно недавно, у 50—70-х рр. Воно має, однак, давні історичні корені, що ідуть у XVIII століття, до часів класиків — А. Сміта, Д. Рікардо, Ж. Б. Сея, Д.Юма — і являє собою доктрину “неокласичного відродження”.
Монетаризм виглядає як наука про гроші. Монетаристи бачать у налагодженому грошово-кредитному механізмі той "золотий ключик", що відкриває двері в царство економічної стабільності. Але монетаризм — це і цілісна концепція, особливий підхід до проблем відтворення, зайнятості, міжнародної економічної взаємозалежності.
Положення монетаризму в економічній теорії є складним, неоднозначним. Він повинний постійно підтверджувати свій авторитет, причому головними опонентами виступають кейнсіанці, представники вчення, що зробили революційний переворот в економічній науці XX століття. Лорд Дж. М. Кейнс (1883—1946) був великим економістом. Він створив систему поглядів і інструментарій, що дозволили переборювати кризи надвиробництва і скорочувати безробіття. Але прийшли інші часи і виникли нові проблеми. У хронічну хворобу перетворилася інфляція, що підкосила інвестиційну діяльність, некерованим стало безробіття, у кризі виявилася міжнародна валютна система, побудована на основі ідей Дж. Кейнса. Економіка почала занепадати. І всі погляди звернулись до монетаризму.
Головне досягнення монетаризму полягає в тому, що науковий світ знову повернувся обличчям до ринкової економіки, повірив у запас її міцності. Адже система здатна до "самолікування", тільки цьому процесу не треба заважати.
Засновником сучасного монетаризму є Мільтон Фрідмен (народився в 1912 році), він був нагороджений Нобелівською премією в області економіки в 1976 році, професор Чикагського університету, автор більше 250 робіт, в тому числі 27 книг.
Монетаризм завоював міцні позиції в середовищі економічного істеблішменту, в університетах США, Західної Європи. Але одночасно це вчення стало досить неоднорідним.
Монетаризм виглядає ідеологією підприємництва. В той же час, із загальнотеоретичної точки зору, мова йде лише про прихильність до традиційних постулатів ринкової економіки. Критики лівого напрямку обвинувачують М. Фрідмена в відволіканні від соціальних проблем — безробіття і банкрутств. Монетаристи застерігають від захоплення соціальними компромісами, колективним плануванням і іншими формами "сповзання до соціалізму".
З важливих робіт монетариської теорії можна виділити наступні:
М. Фрідмен “Кількісна теорія грошей”, 1969;
М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Монетаризм як економічний світогляд

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок