Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Шляхи та ресурси підвищення прибутковості підприємства

Шляхи та ресурси підвищення прибутковості підприємства

Назва:
Шляхи та ресурси підвищення прибутковості підприємства
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,88 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
 
Курсова робота
з дисципліни: «Фінанси підприємств»
на тему
«Шляхи та ресурси підвищення прибутковості підприємства»


План
Вступ…………………………………………………………………………3
Розділ 1. Прибуток як основний показник діяльності підприємства: формування, розподіл та використання…………………………………………..4
1.1 Прибуток як фінансовий результат діяльності підприємства……..…4
1.2 Механізм формування та планування прибутку на підприємств.... 11
1.3 Розподіл та використання прибутку…………………….……………20
Розділ 2. Визначення та аналіз прибутковості підприємства….….…….27
2.1 Визначення показників прибутковості………………………….……27
2.2. Факторний аналіз прибутку та рентабельності…………….………..30
2.3. Визначення взаємозв’язку постійних та змінних витрат, побудова точки беззбитковості……………………………………………………….…….35
Розділ 3. Резерви підвищення прибутковості підприємства…...…….…37
Висновок ……………………………………………………………….…..44
Список використаної літератури………………………………….………45
Додатки
Вступ
Темою курсової роботи є прибутковість підприємства. Актуальність даної теми полягає втому, що з переходом на ринкові умови господарювання, значно більшої ваги набирає аналіз та планування прибутку, як основного результату діяльності підприємств. Ринкова економіка передбачає повну фінансову відповідальність суб’єктів підприємництва за свою діяльність, яку вони повинні організувати таким чином, щоб отримувати певні прибутки та сплачувати податки, тобто розраховуватися з державою.
Управління формуванням прибутку передбачає розрахунок його планового обсягу. Планування прогнозування суми прибутку суб'єктів господарювання необхідне для складання поточних та перспективних фінансових планів.
Прибуток є однією з основних категорій товарного виробництва. Це передусім категорія, що характеризує відносини, які складаються в процесі суспільного виробництва.
Поява прибутку безпосередньо повя’язана з категорією “ витрати виробництва”. Прибуток – це та частина додаткової вартості, яка залишається після покриття витрат виробництва.
Курсова робота складається з трьох розділів, де висвітлені найважливіші аспекти даної теми.
При написанні цієї роботи були використані підручники, навчальні посібники, методичні матеріали та журнали.
Можна зробити висновок, що детальне освоєння таких питань, як формування та використання прибутку, його види, оцінка прибутковості підприємства, ознаки збитковості, методи нормалізації роботи є дуже важливим у сучасних умовах для кожного, а особливо для кваліфікованого спеціаліста.
Розділ 1. Прибуток як основний показник діяльності підприємства: формування, розподіл та використання
1.2 Прибуток як фінансовий результат діяльності підприємства
Дохід є однією з основних категорій товарного ви-робництва. Це передусім категорія, що характеризує відносини, які складаються в процесі суспільного виробництва.
Поява доходу безпосередньо пов'язана з появою категорії «витрати виробництва». Дохід — це та частина додаткової вартості, яка залишається після покриття витрат виробництва. Відособлення частини вартості продукції у вигляді витрат у гро-шовому вираженні є собівартість продукції.
Додатковий продукт — це вартість, створювана виробниками понад вартість необхідного доходу. Додатковий продукт влас-тивий усім суспільно-економічним формаціям і є однією з важ-ливих умов їх успішного розвитку,
Дохід - це частина додаткової вартості, створеної і реалізованої, готової до розподілу. Підприємство одержує при-буток після того, як втілена у створеному продукті вартість буде реалізована і набере грошової форми.
Отже, об'єктивна основа існування прибутку пов'язана з не-обхідністю первинного розподілу додаткового продукту.
Дохід - це форма виявлення вартості додаткового продукту.
Таким чином, прибуток є об'єктивною економічною катего-рією. Тому на його формування впливають об'єктивні процеси, що відбуваються в суспільстві, у сфері виробництва й розподілу валового внутрішнього продукту.
Водночас дохід— це підсумковий показник, результат фінансово-господарської діяльності підприємств як суб'єктів го-сподарювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Шляхи та ресурси підвищення прибутковості підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок