Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Банкрутство у зарубіжних країнах

Банкрутство у зарубіжних країнах

Назва:
Банкрутство у зарубіжних країнах
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,34 KB
Завантажень:
716
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Банкрутство у зарубіжних країнах
курсова робота з фінансів підприємства


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. Трансформування економіки та розвиток ринкових відносин зумовили появу та використання в сферах політики та економіки нових понять. А якщо врахувати, що перехід від однієї форми суспільного розвитку до іншої, більш прогресивної, завжди відрізняється нестабільністю, передусім в економіці, де виникає хаос становлення нових організаційних форм, істотно з'являється загроза банкрутства підприємств та імовірність їх ліквідації.
Банкрутство завжди зачіпає інтереси дуже багатьох суб'єктів фінансово-господарських відносин:
підприємств-кредиторів, які повинні встигнути заявити свої вимоги і претензії для тої о, щоб вони були враховані при погашенні боргів за рахунок майна банкрута;
найманих працівників, з якими у першу чергу мають бути здійснені розрахунки, а також яким забезпечені певні гарантії при звільненні;
підприємств, що можуть виступити в ролі санаторів і тому зацікавлені у створенні досконалого механізму банкрутства.
Банкрутство – складний процес, який може бути охарактеризований з різних боків: юридичного, управлінського, організаційного, фінансового, обліково-аналітичного тощо. Власне, процедура банкрутства є кінцевою стадією невдалого функціонування підприємства, якій, зазвичай, передують стадії нормальної ритмічної роботи і фінансових ускладнень. Банкрутство рідко буває несподіваним, особливо для досвідчених фінансистів та менеджерів, які намагаються регулярно відслідковувати тенденції у розвитку власних підприємств і найбільш важливих контрагентів та конкурентів.
Довгий час в Німеччині, Норвегії, Франції забезпеченням боргу було не майно, а сам боржник, його життя, тілесна недоторканність і свобода.
У римському було записано, що незадоволені кредитори мали право розрубувати на частини тіло неспроможного боржника. У Норвегії, древнє право дозволяло кредиторові відрізувати неспроможному боржникові ту або іншу частину тіла. Не менш жорстоко дозволяли поводитися з боржниками і закони феодальних держав Західної Європи. Так, едикти короля Карла V у Германії, видані в 1531 і 1540 роках, прирівнювали неспроможних боржників до злодіїв, яких можна було піддавати негайній страті. Указом короля Франції Франциска 1, виданим в 1536 році, наказувало вести "проти банкротів строге провадження... їх слід піддати тілесному покаранню, накласти на них ошийник і помістити біля ганебного стовпа".
Проте подібні заходи, що застосовувалися до неспроможних боржників, не могли нескінченно служити перешкодою на шляху нових банкрутств. І це пояснювалося тим, що основна причина банкрутств лежала не в недбайливості або злій волі неспроможних боржників, а в економічних законах суспільства, заснованого на приватній власності. Розвиток економічних відносин вимагав інших засобів боротьби з цим явищем. Поступово в цивільному і торговому законодавстві стала складатися система норм, регулюючих проблеми неспроможності і банкрутства, які вже мали основною метою не помсту боржникові, а переведення його майна в готівку для розподілу їх між кредиторами і потім звільнення добросовісного боржника від тягаря заборгованості, надання йому можливості почати знову свою комерційну або підприємницьку діяльність.
В даний час законодавство про неспроможність і банкрутство виконує три основні завдання:
а) охорона інтересів одних кредиторів від дій інших кредиторів;
б) охорона кредиторів від недобросовісних дій боржника;
в) охорона добросовісного боржника від його кредиторів.
Аналіз зарубіжного законодавства показує, що в ньому крім термінів "неплатоспроможність" і "неспроможність" уживається поняття "банкрутство". У зв'язку з цим слід визначити, чи є названі терміни синонімами або між ними існує деяка відмінність.
Єдиного підходу до оцінки змісту перерахованих термінів в сучасному законодавстві різних країн світу немає. Тому їх зміст доцільно розкривати стосовно кожної з країн окремо.
Таким чином, викладене вище зумовлює актуальність дослідження курсової роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Банкрутство у зарубіжних країнах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок