Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Гроші як засіб нагромадження вартості, форми і види грошових нагромаджень і їх мотивація

Гроші як засіб нагромадження вартості, форми і види грошових нагромаджень і їх мотивація

Назва:
Гроші як засіб нагромадження вартості, форми і види грошових нагромаджень і їх мотивація
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,79 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Гроші як засіб нагромадження вартості, форми і види грошових нагромаджень і їх мотивація


План


Вступ
Гроші – одне з найдавніших явищ суспільства – відіграють важливу роль у господарській діяльності людини. Вони завжди привертали до себе пильну увагу науковців. Гроші – це багатофункціональна економічна форма, за допомогою якої здійснюється облік вартості, обмін, платежі, накопичення вартості. Гроші є одним з найбільш важливих розділів економічної науки. Вони є набагато більшим, ніж простий інструмент, що сприяє розвитку економіки. Добре діюча грошова система сприяє як повному використанню потужностей, так і повній зайнятості. Та навпаки, погано функціонуюча грошова система може стати головною причиною різких коливань рівня виробництва, зайнятості та цін в економіці.
Незважаючи на багатовікові дослідження і велику кількість теоретичних концепцій грошей, людство сьогодні не має однозначної й остаточної відповіді на питання, що таке гроші. Уявлення, які не викликали сумнівів в одних суспільних умовах, зі зміною останніх вступали в суперечність з реальною дійсністю і відкидалися.
Очевидно, все це можна пояснити тим, що суть грошей змінюється адекватно змінам характеру суспільних відносин, в яких вони функціонують. Тому для визначення суті грошей необхідно з’ясувати питання про їх походження, про причини, що зумовлюють виникнення та існування грошей в економічному житті суспільства. Саме це є метою даної роботи.
Завданнями даної роботи є:
- з?ясувати специфічний характер вартості грошей;
- окреслити функції грошей;
- охарактеризувати портфельний підхід до суті грошей;
- дослідити зміст і структуру грошового обігу;
- проаналізувати особливості грошового обігу при різних моделях економіки;
- показати взаємозв?язок грошового обігу з системою ринкових відносин.


1. Сутність грошей
1.1. Специфічний характер вартості грошей
Гроші - економічна категорія, у якій виявляються і при участі якої будуються суспільні відносини; гроші виступають як самостійна форма мінової вартості, засіб обертання, платежу і нагромадження.
Гроші виникають за певних умов здійснення виробництва й економічних відносин у суспільстві і сприяють подальшому їхньому розвитку. Під впливом мінливих умов розвитку економічних відносин змінюються й особливості функціонування грошей.
До безпосередніх передумов появи грошей відносяться:*
перехід від натурального господарства до виробництва товарів і обміну товарами;*
майнове відокремлення виробників товарів - власників виготовленої продукції.
У первісний період існування людського суспільства панувало натуральне господарство, у якому провадилася продукція, призначена для власного споживання. Поступово в інтересах збільшення виробництва, а у визначеній мірі під впливом природних умов (наприклад, таких як умови для розвитку тваринництва, землеробства, рибного лову і т.д.) відбувалася спеціалізація людей на виготовленні визначених видів продукції. При цьому зростаючу кількість продукції виявилося можливим використовувати не тільки для задоволення потреб виробника, але і для обміну на іншу продукцію необхідну даному виробнику.
Перехід до виробництва товарів і обміну товарами супроводжувався насамперед тим, що замість виготовлення продукції для задоволення власних потреб господарюючого суб'єкта, розвивалося виробництво продукції для обміну на інші товари чи для реалізації. Такий перехід ґрунтувався на спеціалізації виробників на виготовленні визначених видів продукції, що збільшувало її виробництво на основі підвищення продуктивності праці.
Майнове відокремлення товаровиробників, що є власниками вироблених товарів, дозволяло обмінювати приналежні їм товари на інші чи реалізувати товари за гроші.
Безпосередній обмін товару на товар може бути лише при наявності потреби продавця саме в тому товарі, що пропонується до обміну іншою стороною. Це припускає також, що інші товаровиробники мають у своєму розпорядженні можливість пред'явити до обміну продукцію, потрібну даному виробнику, а відповідно даний виробник має у своєму розпорядженні продукцію, потрібну іншому товаровиробнику.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Гроші як засіб нагромадження вартості, форми і види грошових нагромаджень і їх мотивація

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок