Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Мале підприємництво: організація і проблеми становлення

Мале підприємництво: організація і проблеми становлення

Назва:
Мале підприємництво: організація і проблеми становлення
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,38 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота
Мале підприємництво: організація і проблеми становлення


Зміст
І. Мале підприємництво в народногосподарському
комплексі України.
ІІ. Державна підтримка розвитку малого підприємництва.
ІІІ. Проблеми і шляхи розвитку малого підприємництва.
Список використаної літератури


І. Мале підприємництво в народногосподарському
комплексі України.
Питання розвитку малого підприємництва займає особливе місце в комплексі проблем, що постають перед економікою України на шляху формування і налагодження механізму ефективного функціонування ринкових відносин.
По-перше, виходячи насамперед з того, яку питому вагу в обсязі виробництва мале підприємництво займає в розвинутих країнах, ми схильні вважати цей вид діяльності чи не найголовнішим (і найважливішим) індикатором стану і динаміки розвитку ринкових відносин. Не випадково, якщо задатися питанням прослідкувати еволюцію публікацій у вітчизняній пресі на дану тематику, то з кожним наступним періодом приходить все глибше усвідомлення всієї складності, багатогранності й взаємозалежності проблем переходу до ринкових відносин, навіть абстрагуючись, у відомому розумінні, від тієї спадщини, яка дісталася нам від колишнього СРСР в усіх сферах життя.
По-друге, якщо в країнах з ринковою економікою процес становлення малого підприємництва проходив в умовах відповідної адекватної, скажемо навіть, природної реакції його безпосередніх суб’єктів на насущні проблеми власне життя, в основі якої лежали насамперед матеріальні мотиви, то в Україні цей процес йде “зверху”, шляхом прийняття законодавчих та нормативних документів. У зв’язку з цим не можна не погодитись з Т.С.Смовженко, яка вважає, що нам “потрібна нова ідеологія управління процесами розвитку підприємництва.., притаманна ринковій системі господарювання, в якій функції і завдання держави повинні зміститись із переважно адміністративно-командних позицій на обслуговуючі, основний зміст яких полягає у створенні умов, необхідних для ефективного розвитку підприємницького сектора економіки в інтересах держави і суспільства в цілому”[27, с.66]. Але на наш погляд, вихідною передумовою переходу до нових форм управління, в т.ч. і в малому підприємництві, є докорінна зміна форми власності на основні засоби виробництва. По суті, без кардинальних зрушень в приватизаційних процесах кількість прийнятих законодавчих та нормативних актів стосовно малого підприємництва (як, втім, і будь-якої іншої сторони функціонування економіки, наприклад, сільського господарства), може зростати, в принципі, до безконечності, нівелюючись, в кінцевому підсумку, до регламентації чи не щоденних наших питань.
По-третє, мале підприємництво є органічною складовою частиною народногосподарського комплексу України, чи не визначальною рисою якого є взаємозв’язок і взаємозалежність всіх його складових. Але, як свідчить практичний досвід, при прийнятті тих чи інших рішень від цього досить таки часто абстрагуються. Взяти хоча б такий приклад. Існуючий на сьогоднішній день порядок оподаткування малих підприємств шляхом застосування єдиного податку більш-менш відповідає як інтересам держави, так і, в певній мірі, стимулює розвиток підприємницької діяльності в Україні. Але в сьогоднішніх умовах дедалі актуальнішим стає питання проведення пенсійної реформи, в зв’язку з чим при формуванні Пенсійного фонду передбачається внесення суттєвих змін в його порядок. А це, в свою чергу, неодмінно приведе до змін у відносинах підприємницьких структур з державою, оскільки питома вага надходжень до вказаного фонду із податку на малі підприємства досить-таки значна. У вітчизняній пресі вже можна зустріти різноманітні прогнози, часто-густо песимістичні, стосовно подальших перспектив розвитку малого підприємництва.
Ми зупинилися лише на найбільш важливих, на наш погляд, аспектах становлення і функціонування малого підприємництва в Україні. Не менш важливим видається і питання тієї ролі, яку відіграє цей вид діяльності в житті нашої країни. На перший план, зокрема, виступає соціальний його аспект.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Мале підприємництво: організація і проблеми становлення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок