Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Податкові пільги

Податкові пільги

Назва:
Податкові пільги
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,94 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Податкові пільги
курсова робота з фінансів підприємства


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. Для існування держави потрібні відповідні фінансові ресурси, які акумулюються в бюджетних і позабюджетних централізованих фондах. В ринкових умовах господарювання податкова форма такої централізації стає провідною. Економічні відносини, пов'язані з податками, в тій чи іншій мірі торкаються всього населення країни, тому теоретичні і практичні аспекти побудови податкової системи цікавлять не лише спеціалістів (економістів, юристів, керівників всіх рівнів, підприємців тощо), але і громадян країни.
Система оподаткування України почала формуватись з 1991 року. Попри незмінність основоположних принципів побудови цієї системи, закладених в Законі України "Про систему оподаткування", деякі її елементи постійно змінюються: вносяться доповнення, уточнення, поправки.
Спочатку податки у всіх державах вводились з метою виконання фіскальної функції, тобто забезпечення держави джерелами грошових коштів для фінансування державних витрат. Пізніше держави в більшій чи меншій ступені почали використовувати податкові ставки і податкові пільги з метою регулювання соціально-економічних процесів, і податки стали виконувати регулюючу функцію, тобто впливати на відновлення (стимулювати чи стримувати його темпи, збільшувати чи зменшувати нагромадження капіталу і платоспроможний попит населення) і сприяти рішенню різноманітних соціальних завдань (таких, як захист низькооплачуваних осіб, перерозподіл доходів для забезпечення соціально незахищених верств населення, здійснення ефективної демографічної політики).
Законодавче податок має бути точно визначений. У законі про кожний податок має міститися вичерпна інформація, яка б дала можливість конкретно встановити:
особу, зобов'язану платити податок, розмір податкового зобов'язання та порядок його виконання;
межі вимог держави щодо майна платника податків.
Не менш суттєвою є система податкових пільг, що веде до зменшення оподатковуваного об'єкта. Вона має різноманітні форми і будується для кожного податку з урахуванням пріоритетів національної фіскальної політики.
Таким чином, викладене вище зумовлює актуальність дослідження курсової роботи.
Об'єктом дослідження курсової роботи є теоретичні засада фінансів підприємств.
Предмет дослідження – система пільг при оподаткуванні суб'єктів підприємницької діяльності.
Метою курсової роботи є дослідження системи пільг при оподаткуванні суб'єктів підприємницької діяльності.
Мета роботи реалізується шляхом виконання таких завдань:
охарактеризувати суть та види податкових пільг;
дослідити система податкових пільг згідно законодавства України.
Методологічну і методичну основу дослідження становлять сучасні теорії оподаткування підприємств. Соціально-економічні, організаційно-управлінські проблеми регулювання системи податкових пільг відображено у публікаціях П.Т. Геги, О.Д. Данілова, Л.М. Долі, Р.П. Жарка, A.I. Крисоватого, Н.П. Фліссака та ряду інших авторів.
Дослідження здійснене на основі системного підходу з використанням таких методів: структурного аналізу, порівняльного, історичного, прогнозування.


Розділ 1. Суть та види податкових пільг
1.1. Податки як інструмент регулювання економіки. Сутність податків
За своєю економічною суттю податки є фінансовими відносинами між державою та платниками податків з метою створення загальнодержавного централізованого фонду коштів, необхідних для виконання державою її функцій.
Податки виступають одним із головних інструментів у руках держави в здійсненні економічної та соціальної політики. Вирішення зазначених завдань прямо залежить від обсягів надходжень податкових платежів.
Податки є найбільш адекватним свободі їх платників методом встановлення взаємовідносин держави з платниками податків.
Вони являють собою обов'язкові та за юридичною формою індивідуальні безвідплатні платежі фізичних і юридичних осіб, впроваджені державою з визначенням їх розмірів, порядку та строків сплати до бюджетів різних ланок або до державних цільових фондів [14, 28].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Податкові пільги

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок