Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Розробка концепції маркетингу на підприємстві

Розробка концепції маркетингу на підприємстві

Назва:
Розробка концепції маркетингу на підприємстві
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
12,91 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Тема: Розробка концепції маркетингу на підприємстві.


Зміст


Вступ.
Здійснення концепції маркетингу на підприємстві вимагає створення такої організаційної структури, що дозволила б реалізувати цю концепцію. В даний час без системи маркетингових служб, що забезпечують проведення маркетингових досліджень по вивченню перспектив попиту, вимог до властивостей і якості товару, тенденцій цих вимог під впливом умов життя, що змінюються, виробникам важко вижити в конкурентній боротьбі. Кінцевою метою функціонування маркетингових служб є підпорядкування всієї господарської і комерційної діяльності підприємства законам існування і розвитку ринку. У цьому зацікавлені як виробники, так і споживачі продукції.
Вибір оптимальної структури служби маркетингу доцільно робити, крім інших факторів, у залежності від розміру підприємства.
Підрозділу служби маркетингу тісно зв'язані між собою. Кожне з них вирішує свої задачі, спрямовані в остаточному підсумку на визначення попиту, задоволення вимог покупців, забезпечення збуту, сервісного обслуговування і ремонту продукції, що випускається.


1. Теоретична частина.
Маркетинг – це політика підприємства, що орієнтується на ринок, адаптується до нього, гнучко реагує на зміни і здатна запроваджувати в життя інновації. Подібна політика містить насамперед такий параметр, як передбачення, орієнтація на майбутнє. Політика, спрямована зовні й у майбутнє, повинна погоджуватися з внутрішньою орієнтацією: адаптація до ринку і ринкової структури нерідко викликає необхідність пристосовувати і “внутріфірмові атрибути”, включаючи організацію, бухгалтерський облік, наукові дослідження, планування, кадрове господарство і т.д. Між маркетингом і іншими сферами діяльності підприємства (функціональними, ресурсними) існують визначені відносини; вони взаємно впливають один на одного. У короткостроковому плані на пріоритетність можуть претендувати різні проблеми: дефіцит фахівців, недостача устаткування, недолік капіталу, відсутність необхідного ноу-хау й ін. У довгостроковій же перспективі пріоритет належить ринковим вимогам.
Маркетинг є важливою областю загальфірмової політики, що у свою чергу базується на місії й іміджі підприємства, його вищих принципах і описі арени, де повинна розвертатися підприємницька діяльність. З цієї головної цілі виводяться стратегічні цілі для підприємства, у цілому і найбільш значимих областей, що виконують власні задачі. У їхнє число входять ресурсні області – персонал, капітал, машини й устаткування, а також виробництво і бухгалтерський облік. Сюди ж відносять і маркетинг.
Оскільки маркетинг охоплює важливу область діяльності підприємства, він має потребу в добре продуманому фундаменті, тобто концепції, що визначає, які мети, якими засобами і яким образом повинні бути досягнуті. Така концепція є основою для вироблення рішень і відповідних дій і тим самим є допоміжним засобом керування.
Зміст маркетингової концепції в тім, щоб крок за кроком розібратися в питаннях, що нагромадилися, а потім установити, як варто діяти. Концепція являє собою своєрідний растр, за допомогою якого систематично виявляються й оцінюються визначені взаємозв'язки, що вимагають від керівників прийняття принципових рішень.
Вихідним моментом для маркетингової концепції малого або середнього підприємства служить аналіз власного виробництва (оцінка сильних і слабких сторін) і релевантного оточення (оцінка шансів і небезпек). Що стосується власного підприємства, то в кінцевому рахунку більший інтерес представляє не стільки його фактичний стан, скільки майбутнє. У ході аналізу повинна враховуватися й оцінюватися інформація про галузь і її структуру, продукції, що користується попитом на ринку, виробничому потенціалі і стандартах якості; розмірах підприємств, місці їхнього розташування і динаміку росту; фінансових показниках і цілях; положенні з кадрами, принципах кадрового розвитку і т.д.
Після аналізу підприємства і його оточення випливає власне процес постановки цілей, у ході якого повинні бути отримані відповіді на п'ять основних питань:
1) яку продукцію (товари, групи товарів, послуги) повинне випускати підприємство;
2) для яких ринків;
3) для задоволення яких запитів клієнтів;
4) якими обсягами виробництва може бути це досягнуто;
5) яке положення в результаті повинне зайняти підприємство на ринку (ринкове позіціонування).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Курсова робота на тему: Розробка концепції маркетингу на підприємстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок