Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Регулювання міжнародної інвестиційної діяльності

Регулювання міжнародної інвестиційної діяльності

Назва:
Регулювання міжнародної інвестиційної діяльності
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,53 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Тема: Регулювання міжнародної інвестиційної діяльності


Зміст


Вступ
Тема даної курсової роботи – “ Регулювання міжнародної інвестиційної діяльності”.
Мета написання даної роботи полягає в дослідженні питань, пов‘язаних з сутністю міжнародних інвестицій, впливом іноземних інвестицій на економічне зростання в Україні, сучасним станом інвестиційного клімату в Україні, існуючими проблемами та можливими шляхами його активізації.
Актуальність обраної теми полягає в тому, що іноземний додатковий капітал потрібний як джерело доходів бюджету, як засіб розгортання додаткових потужностей в економіці, тощо. Інвестиції йдуть і в спільні підприємства, і в національні проекти, однак переважно туди, де є реальний господар. Вивчення проблем та перспектив активізації інвестиційного клімату в Україні потребує дуже ретельного дослідження.
Структура роботи складається зі вступу, основної частини, яка складається з трьох розділів, висновків та списку використаної літератури.
В роботі розкриті наступні питання: поняття та сутність міжнародних інвестицій, сучасний стан законодавчого забезпечення інвестиційного процесу в Україні, прямі іноземні інвестиції в економіку України, місце України на світовому ринку кредитних ресурсів, проблеми та шляхи покращення інвестиційного клімату в Україні тощо.
При написанні роботи автором були використані Закони та інші нормативні акти України, підручники, монографії, аналітичні статті, періодичні видання, статистичні збірники які стосуються питань міжнародних інвестицій та інвестиційного клімату в Україні.


1. Сутність залучення та функціонування іноземного капіталу
1.1 Поняття та види інвестицій
Економічна природа інвестицій обумовлена закономірностями процесу розширеного відтворення і полягає у використанні частини додаткового суспільного продукту для збільшення кількості і якості всіх елементів системи продуктивних сил суспільства.[28,c.3]
Відповідно до закону України "Про інвестиційну діяльність" від 18.09.1991р., під інвестиціями розуміються усі види майнових і інтелектуальних цінностей, що вкладаються в об'єкти підприємницької та інших видів діяльності, в результаті чого створюється прибуток, або досягається соціальний ефект.
Джерело інвестицій - фонд накопичення, або зберігаєма частина національного доходу, що спрямовується на збільшення і розвиток засобів виробництва, і фонд відшкодування, що використовується для відновлення зношених засобів виробництва у вигляді амортизаційних відрахувань.
Інвестиції в широкому розумінні можна визначити як витрати ресурсів, що здійснюються з метою одержання в майбутньому користі або прибутку. У такому розрізі рішення про вкладання інвестицій відрізняються від рішень, спрямованих на споживання, для яких характерним є те, що витрати ресурсів спрямовані на одержання тільки негайної корисності.
Цікавою є класифікація інвестицій, запропонована в книзі „Фінансовий менеджмент” за ред. проф. Г.Г.Кірейцева [47, c.269] (див. Рис. 1.1).
Більш докладно економічну природу інвестицій проясняє класифікація[28, c.9-10], в основу якої закладені різні ознаки. В якості таких надалі використовуються: 1) види інвестицій; 2) об'єкти вкладення засобів; 3) характер участі в інвестуванні; 4) регіональна ознака: 5) період інвестування; 6) форми власності; 7) форми участі інвестора; 8) ступінь ризику; 9) форми відтворення.
Рис. 1.1. Класифікація інвестицій
1. Види інвестицій прийнято підрозділяти на: кошти, цільові банківські вклади, паї, акції та інші цінні папери; рухоме і нерухоме майно; майнові права, пов'язані з авторським правом, досвідом та іншими видами інтелектуальних цінностей; сукупність технічних, технологічних, комерційних та інших знань, оформлених у вигляді технічної документації, навичок і виробничого досвіду, необхідного для організації того чи іншого виду виробництва, але не запатентованого ("ноу -хау"): права користування землею, водою, ресурсами, будинками, спорудами, устаткуванням, а також інші майнові права; інші цінності.
2. У відношенні об'єктів вкладення засобів інвестиції розуміються як: реальні інвестиції, або вкладення засобів у матеріальні (будівлі, споруди, устаткування і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Курсова робота на тему: Регулювання міжнародної інвестиційної діяльності

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок