Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Фінансова політика держави в умовах ринкової трансформації

Фінансова політика держави в умовах ринкової трансформації

Назва:
Фінансова політика держави в умовах ринкової трансформації
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,55 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Фінансова політика держави в умовах ринкової трансформації
курсова робота з фінансів


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми. Призначення фінансів – забезпечити необхідні умови для здійснення процесу створення, розподілу й використання валового внутрішнього продукту в державі Це досягається шляхом створення й використання різноманітних фондів фінансових ресурсів на всіх етапах діяльності держави, підприємців і кожного громадянина.
Фонди фінансових ресурсів, які обслуговують економічні процеси, є досить різноманітні як за методами створення, напрямками використання, рівнем відображення інтересів, так і за суб'єктами економічної діяльності, методами виробничої й суспільної інтеграції та кінцевою метою відповідного виду діяльності.
Найважливіша роль належить фінансам на рівні господарських структур. Тут створення й використання фондів фінансових ресурсів спрямовані на підвищення ефективності господарської діяльності, тобто одержання високої норми прибутку на вкладений капітал. Досягнення визначеної мети імовірне при залученні фондів фінансових ресурсів на впровадження нових технологій, кращому використанні основних фондів через застосування методів прискореної амортизації, забезпечення великих резервів для підтримки зростання ефективності виробництва, підвищення якості продукції та її конкурентоспроможності. Звісно, підвищення якості продукції потребує додаткових затрат фінансових ресурсів, але вони дають значний виробничий ефект і швидко скуповуються.
Резервом щодо підвищення ефективності господарювання є використання обігових коштів за рахунок залучення в обіг наднормативних запасів матеріальних ресурсів, прискорення обігу коштів, раціоналізації господарських зв'язків, кращої організації виробництва. Вплив фінансів на ефективність виробництва на рівні господарської структури має свої обмеження, зумовлені обмеженістю ресурсів у кожній одиниці господарювання. Звісно, кожна певна виробнича структура повинна мати можливість створювати за результатами своєї діяльності фонди фінансових ресурсів, достатні за своїм обсягом для стимулювання соціального розвитку, високих результатів виробництва, його розширення та удосконалення. Проте тут фінанси виконують дещо локальну роль у господарських процесах.
Активне й дієве використання фінансів для підвищення ефективності економіки можливе лише тоді, коли фонди фінансових ресурсів на рівні підприємницьких структур доповнюються відповідними фондами на рівні держави. Йдеться про створення фондів фінансових ресурсів у складі державного бюджету або поза бюджетом.
Отже, актуальність дослідження даної проблеми полягає в необхідності вивчення і систематизування відомого матеріалу. Ця тема є важливою і ознайомлювальному плані, оскільки потреба пізнання є невичерпною.
Об'єктом дослідження курсової роботи є теоретичні проблеми фінансів.
Предметом дослідження курсової роботи є фінансова політика держави в умовах ринкової трансформації.
Метою курсової роботи є теоретичне дослідження суті фінансової політики держави в умовах ринкової трансформації.
Мета роботи передбачає виконання таких завдань:
розглянути теоретичні засади сутності фінансової системи;
дослідити структури державних і приватних фінансів;
виявити проблеми фінансового становища України та шляхи їх вирішення.
Практичне значення курсової роботи полягає у можливості наукового використання результатів дослідження.


Розділ 1. Сутність фінансової системи
1.1. Теоретичні основи побудови фінансової системи
Фінансова система держави є відображенням форм і методів конкретного використання фінансів в економіці і відповідною до задіяної моделі економіки та значною мірою визначається нею. Так, у державі тоталітарного типу фінансова система с спрощеною і дещо примітивною. Не всі її ланки достатньо розвинені
У державах із ринковою економікою фінансові системи досягають своєї завершеності, однак у розрізі деяких держав можуть суттєво відрізнятися. У державах із перехідною економікою фінансові системи характеризуються тим, що окремі їхні ланки перебувають на стадії формування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Фінансова політика держави в умовах ринкової трансформації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок