Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Система регулювання міжнародної економічної діяльності

Система регулювання міжнародної економічної діяльності

Назва:
Система регулювання міжнародної економічної діяльності
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,04 KB
Завантажень:
369
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Курсова робота
з дисципліни “Міжнародна економічна діяльність”
на тему:
“Система регулювання міжнародної економічної діяльності”


План
Вступ
Розділ І. Теоретичні засади регулювання міжнародної економічної діяльності (МЕД).
Сутність та цілі регулювання МЕД.
Рівні регулювання МЕД.
Суб’єкти регулювання МЕД.
Інструменти та методи регулювання МЕД.
Принципи регулювання МЕД.
Розділ ІІ. Практичний аспект регулювання МЕД.
Регулювання МЕД міжнародними організаціями.
Регулювання МЕД суб’єктами міжнародних економічних відносин (окрім міжнародних організацій).
Аналіз регулювання МЕД на прикладі Росії.
Розділ ІІІ. Регулювання МЕД в Україні.
Сучасний стан регулювання МЕД в Україні.
Національні інтереси та регулювання МЕД в Україні.
Проблеми регулювання МЕД в Україні та перспективи їх вирішення.
Висновки
Використана література


Вступ
Інтернаціоналізація господарського життя, зростання взаємозалежності між країнами, а також виникнення глобальних проблем об’єктивно визначають необхідність активного і свідомого регулювання світового господарства. Особливо необхідність регулювання міжнародних економічних відносин з’явилася після другої світової війни. Післявоєнні десятиріччя принципово змінили характер світової економіки. Вона вступила в новий період свого розвитку. Відбувається перебудова її інституціональних основ. Національні економіки поступово втрачають можливість саморозвитку, і тому вони активно включаються в єдиний економічний організм з універсальною системою регулювання.
Якісна зміна у розвитку міжнародних економічних відносин відбувся у 40-і роки. Після другої світової війни були засновані і почали функціонувати такі впливові організації як Міжнародний валютний фонд, Міжнародний банк реконструкції та розвитку, Генеральна угода по тарифам і торгівлі, організації системи ООН.
Виникнення великої кількості міжнародних організацій було пов’язане з наслідками другої світової війни, коли людство зрозуміло, що всі найгостріші і найсерйозніші питання воно має вирішувати мирним шляхом.
Новий сплеск у розвитку міжнародних економічних відносин почався з 70-х років, коли відбувся крах колоніальної системи і виникло чимало нових незалежних держав. З їх появою у світовому співтоваристві виникла велика кількість складних проблем, таких як зовнішня заборгованість, дискримінація у зовнішній торгівлі, голод та ін. У останні десятиріччя розпад комуністичного табору спричинив появу нових країн, що прагнуть зайняти своє місце у світовій економічній системі. Окрім традиційних проблем світового господарства незвичайно гостро виявились нові – валютно-фінансова та енергетична кризи, екологічні проблеми, проблеми конфліктів і глобальних загроз, які не можуть вирішуватись без органічної взаємодії і регулювання.
Економічні відносини між країнами фактично розглядаюься як багатосторонні. Держави більш активно приймають участь у процесах регулювання міжнародної економічної діяльності. Регулювання відбувається у різних формах, на різних рівнях: на рівні урядових і законодавчіх органів окремих країн, у формі інтеграційних об’єднань, у формі двосторонніх, багатосторонніх договорів, угод різних держав.


Розділ І. Теоретичні засади регулювання МЕД.
1.1. Сутність та цілі регулювання МЕД.
Об’єктивна необхідність міжнародного регулювання світогосподарських зв’язків обумовлена наступними обставинами:
глобалізацією світової економіки: посиленням взаємозв’язку і взаємозалежності національних економік і внаслідок цього розвиток економічних відносин між юридичними особами, які належать до різних держав;
збільшенням інвестиційних проектів і транснаціоналізацією виробничої діяльності;
зростанням міжнародних потоків товарів та послуг. Поштовхом до інтернаціоналізації світогосподарських зв’язків є досягнення науково-технічної революції в галузі виробництва, транспорту, енергетики, зв’язку та ін. В умовах глобалізації світової економіки міждержавні кордони стосовно економічних відносин набули зовсім іншого значення, що обумовило створення нової системи регулювання світогосподарських зв’язків, яка була заснована на принципах лібералізації торгівлі, усунення торгівельних бар’єрів, забезпечення вільного руху капіталів; така лібералізація могла бути досягненою лише за рахунок збалансованої координації національних правових режимів в галузі торгівлі та інвестицій;
неузгодженість національних господарств різних країн породжує різноманітні серйозні проблеми і суперечності між суб’єктами світогосподарських зв’язків і між державами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Система регулювання міжнародної економічної діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок