Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Показники фінансового стану підприємства

Показники фінансового стану підприємства

Назва:
Показники фінансового стану підприємства
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,45 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Показники фінансового стану підприємства
курсова робота з економіки підприємства


ЗМІСТ


Вступ
Відповідальність за економне використання ресурсів підвищується у тому випадку, коли організаційна структура пробуджує підприємство ефективно функціонувати для того, щоб уникнути банкрутства та ліквідації. Працюючи в умовах ринку і конкуренції власник вимушений постійно аналізувати вигідність придбання та використання різних видів засобів, обрахувавши витрати, які пов’язані з недовикористанням виробничих потужностей та потенційний прибуток від їх додаткової експлуатації. Для здійснення господарсько-фінансової діяльності підприємства повинні мати необхідну матеріально-технічну базу у вигляді будівель, споруд, обладнання та інвентарю, транспортних та інших засобів. Всі ці матеріально-речові цінності, що діють у натуральній формі протягом тривалого часу як у сфері матеріального виробництва так і у виробничій сфері належать до засобів праці.
Фінансово-економічний стан підприємства (організації) характеризується ступенем його (її) прибутковості та оборотності капіталу, фінансової стійкості та динаміки структури джерел фінансування, здатності розраховуватися за борговими зобов'язаннями. Правильна оцінка фінансових результатів діяльності та фінансово-економічного стану підприємства (організації) за сучасних умов господарювання конче потрібна як для його (її) керівництва і власників, так і для інвесторів, партнерів, кредиторів, державних органів. Фінансово-економічний стан підприємства (організації) цікавить і його (її) конкурентів, але вже в іншому аспекті – негативному; вони заінтересовані в ослабленні позицій конкурентів на ринку.
Мета даної роботи – дослідити показники фінансового стану підприємства, виявити їх практичне значення у господарській діяльності.
Завдання роботи полягає аналізі основних показників фінансового стану підприємства на основі теоретичного матеріалу, викладеного в першій частині роботи.


Розділ 1. Зміст та основні принципи організації фінансів підприємницьких структур
Фінанси підприємницьких структур – одна з основних підсистем фінансової системи держави. Це відносно самостійна й особлива сфера функціонування фінансів, яка має свою специфіку організації та принципи реалізації притаманних їй функцій. Специфіка фінансів підприємств і організацій полягає в тому, що за їхньою допомогою мобілізуються кошти й створюються фонди фінансових ресурсів не для подальшого перерозподілу, як це має місце в підсистемі державних фінансів, а для обслуговування процесу виробництва продукції, виконання робіт і надання послуг
Фінанси підприємницьких структур, обслуговуючи процес створення нової вартості, яка знаходить своє відображення у вартості валового внутрішнього продукту, здійснюють первинний його розподіл на фонди нагромадження, споживання, відновлення матеріальних елементів процесу виробництва. При створенні підприємницької структури для організації процесу виробництва, виконання робіт або надання послуг фінанси виступають як самостійний елемент економіки, тобто при цьому створюється фонд фінансових ресурсів у формі статутного. За рахунок цих коштів накопичуються фонди для придбання основних засобів, фонди обігових коштів, оплати праці. Можуть утворюватися також страхові та резервні фонди [5, с. 367].
З початком виробничого процесу за допомогою фінансів шляхом списання на затрати в грошовій формі вартості використаних основних засобів, обігових коштів у формі вартості сировини, матеріалів, енергії, транспортних витрат, витрат на управління тощо визначається собівартість виробленої продукції, виконаних робіт або наданих послуг. На собівартість відносяться також відрахування до Пенсійного фонду. Фондів зайнятості, соціального страхування, конверсії та деякі платежі до бюджету.
При формуванні собівартості продукції, робіт і послуг рух фінансів проходить самостійно, вони не беруть участі в технологічному процесі виробництва, проте за допомогою фінансів здійснюється вартісна оцінка цього процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: Показники фінансового стану підприємства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок