Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Прибутковість підприємства та шляхи її підвищення

Загрузка...

Прибутковість підприємства та шляхи її підвищення

Назва:
Прибутковість підприємства та шляхи її підвищення
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,87 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНО-ПЕДАГОГІЧНИЙ КОЛЕДЖ
ІМ. АНТОНА МАКАРЕНКО
КУРСОВА РОБОТА
з предмету
Економіка підприємства
На тему:
“Прибутковість підприємства та шляхи її підвищення”
Київ-2003


Зміст


Вступ
Тема даної роботи: „Прибутковість підприємства та шляхи її підвищення”.
Мета написання даної курсової роботи полягає в дослідженні питань, пов’язаних з поняттям, сутністю та значенням прибутковості підприємства та шляхами її підвищення.
Основними завданнями при написанні роботи стали:
підбір та аналіз літературних та наукових джерел з економіки підприємств, економічного аналізу, економічної теорії тощо;
узагальнення отриманих даних;
оформлення результатів дослідження у вигляді дійсної курсової роботи.
Актуальність обраної теми курсової роботи полягає в тому, що в умовах ринкової економіки прибуток на рівні підприємства виступає як безпосередня мета виробництва. Основною метою діяльності будь якого підприємства є отримання прибутку. Враховуючи важливість даної економічної категорії актуальним є дослідження основних теорій прибутку при вивченні курсу „Економіка підприємства”.
В роботі розкриті наступні питання:
Прибутковість та фінансові результати діяльності підприємств, їх зміст і значення.
Економічний зміст прибутку, його планування та роль в умовах розвитку підприємництва.
Планування прибутку.
Побудова моделі прибутку підприємства з метою виявлення факторів його збільшення.
При написанні роботи автором використовувались Закони України, зокрема Закон „Про оподаткування прибутку підприємств”, „Про підприємства в Україні”, „Про господарські товариства”, Правила (Стандарти) Бухгалтерського обліку та інші нормативні акти, підручники, монографії, періодичні видання, наукові статті з питань економічної теорії, економіки підприємства, економічного аналізу тощо.


1. Прибутковість та фінансові результати діяльності підприємств, їх зміст і значення
У здійсненні виробничо-фінансової діяльності господарюючих суб'єктів бере участь велика кількість взаємопов'язаних організаційних, трудових, матеріальних і фінансових факторів. Мета кожного господарю-ючого суб’єкта - якомога ефективніше використати ці фактори.
Ефективність використання факторів виробництва виражається в кін-цевому підсумку в фінансових результатах діяльності господарюючих суб'єктів.
Таким чином, фінансові результати - це економічний підсумок ви-робничої діяльності господарюючих суб'єктів, виражений у вартісній (грошовій) формі.
Фінансові результати діяльності підприємств характеризуються таки-ми економічними показниками як валовий доход, чистий доход, прибуток. Зміст цих показників як економічних категорій і загальна схема їх роз-рахунку такі.
Вироблена господарюючими суб'єктами валова продукція включає вартість спожитих засобів виробництва та новостворену живою працею вартість - валовий доход. «Валовий доход, - писав К. Маркс, - є та части-на вартості та вимірювана його частина валового продукту, яка залишаєть-ся за вирахуванням частини вартості та вимірюваної його частини всього виробленого продукту, який відшкодовує вкладений у виробництво і спо-житий у ньому постійний капітал»[20, c.409].
Отже, валовий доход - це частина вартості валової продукції за вира-хуванням матеріально-грошових затрат, крім оплати праці.
Проте К. Маркс зазначав, що «валова виручка, чи валовий продукт, є весь відтворений продукт»".[20, c.409] Отже, у виручці від продажу продукції та по-слуг у масштабі всього народного господарства виражена вартість валового продукту, який розподіляється на фонд відшкодування спожитих засо-бів виробництва та новостворену вартість, тобто валовий доход.
Валовий доход є узагальнюючим показником, який характеризує результати діяльності підприємств. Його розмір залежить від кількості виробленої продукції та використаних на її виробництво матеріально-грошових коштів, крім оплати праці.
Основними факторами підвищення валового доходу є збільшення ви-робництва продукції та зниження матеріально-грошових затрат.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота на тему: Прибутковість підприємства та шляхи її підвищення

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок