Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Ефективність діяльності корпорації

Ефективність діяльності корпорації

Назва:
Ефективність діяльності корпорації
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,87 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Ефективність діяльності корпорації


Зміст


Вступ
Тема даної курсової роботи – „Ефективність діяльності корпорації ”.
Мета написання даної роботи полягає в дослідженні питань, пов’язаних з особливостями аналізу та оцінки ефективності фінансово-господарської діяльності акціонерних товариств(корпорацій).
Основним завданням роботи є вивчення та узагальнення теоретико-методологічних засад з економіки підприємств.
Актуальність обраної теми курсової роботи полягає в тому, що корпоративне управління є досить болючою проблемою для вітчизняної економіки. Зараз відбувається новий етап розвитку корпоративних відносин. Частка корпоративного сектора у вітчизняній економіці сьогодні дорівнює 75% і від його ефективності залежить економічний розвиток країни. Підвищення ролі корпоративної ланки в регулюванні процесів трансформації всієї економіки та забезпеченні економічного росту протягом останнього часу стало визначальним фактором високої конкурентноздатності економіки розвинених країн, її панівного положення по найважливішим показникам. Великі організації створюють реальні передумови для динамічного промислового і технологічного розвитку.
Виведення української економіки із кризового стану, створення реальних умов для її піднесення і стійкого розвитку в вирішальній мірі залежать від формування та успішної діяльності великих корпорацій як основи ефективного використання виробничого, технологічного і трудового потенціалу країни. Корпоративні галузеві та міжгалузеві диверсифікаційні об'єднання повинні стати основними поводирями української промислової політики і сприяти досягненню стратегічних цілей економіки.
При написанні роботи автором використовувались Закони України та інші нормативні акти, підручники, монографії, періодичні видання, аналітичні статті з корпоративного управління, економіки підприємств, менеджменту, фінансового аналізу, бухгалтерського обліку тощо.
1. Теоретичні засади оцінки ефективності діяльності корпорації
1.1 Ефективність діяльності корпорації як чинник розвитку економіки країни
Нині корпоративний сектор відіграє провідну роль у соціально-економічному розвитку країни. Саме тут виробляється 75% ВВП. За даними Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, в Україні нараховується 17 млн. акціонерів — це майже половина дорослого населення країни. Корпоративний сектор об’єднує 12 тис. відкритих та 22 тис. закритих акціонерних товариств.
Водночас досі не створено необхідних інституційних передумов встановлення ефективних механізмів корпоративного управління, формування в цій сфері професійної культури та міжнародних стандартів.
Переважну більшість акціонерних товариств було створено на базі державних підприємств, що працювали під жорстким тиском планової економічної системи. Після її розпаду і приватизації державних об’єктів держава практично усунулася від керування ними. Зараз не здійснюється належний контроль за діяльністю акціонерних товариств, більшість з яких є непрозорими, вони не звітують про свою роботу. На організованому фондовому ринку обертається менше 10% цінних паперів акціонерних товариств. Майже половина вітчизняних корпорацій закінчили 2002 рік зі збитками. Переважна кількість акціонерних товариств, включаючи й ті, що контролюються державою, з року в рік не сплачують дивідендів. Сьогодні в багатьох випадках власники контрольних чи великих пакетів акцій дбають виключно про можливості у різний спосіб привласнити кошти акціонерних товариств, доводять підприємства до банкрутства та переводять їх у свою повну власність. При цьому ніхто не звертає уваги на зростання акціонерного капіталу, на майбутнє корпорацій, їх акціонерів та найманих працівників.
Прагнення України вступити до європейської спільноти вимагає запровадження в нашій країні її основних принципів. Зокрема, відповідно до європейських стандартів мають працювати вітчизняні підприємства. І це стосується не тільки — а можливо і не стільки — продуктивності праці та ефективності виробництва в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота на тему: Ефективність діяльності корпорації

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок