Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Особливості діяльності фондової та валютної біржі

Загрузка...

Особливості діяльності фондової та валютної біржі

Назва:
Особливості діяльності фондової та валютної біржі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,53 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота: Особливості діяльності фондової та валютної біржі


Зміст


Вступ
Ринок на якому відбувається купівля-продаж цінних паперів називається фондовою біржею. Акції, облігації, сертифікати, чеки, векселі й інші цінні папери, про які в нас все ще з придихом говорять диктори телебачення і професіонали реклами, закордоном вільно продаються на фондових біржах . Переважна більшість жителів Західної Європи, Східної Азії чи Америки розглядають акції в одному логічному і соціальному ряді з оплаченими рахунками за комунальні послуги й обговорюють справи на ринку цінних паперів без ажіотажного вереску. Цінні папери стали способом вираження особистого чи колективного підприємницького ризику, давно переставши бути об'єктами ритуального поклоніння, що на жаль дуже часто зустрічається в нас.
Валютна політика України спрямована в даний час на перетворення неконкурентноспроможних товарів у конкурентноспроможні шляхом зниження курсу національної валюти і введення внутрішньої конвертованості гривні. Але цього можна досягти лише на визначений період часу, оскільки подібного роду чисто фінансова сфера не зв'язана з виробничими процесами, не змінює їхню технологію, не підвищує якість товарів, не знижує собівартість продукції і не підвищує продуктивність праці. Навпаки, така валютна політика може мати навіть негативні наслідки, зробивши підприємства з великою матеріалоємністю і низькими якісними характеристиками штучно конкурентноспроможними на світовому ринку. Девальвація, приносячи тимчасову вигоду, потім може значно погіршити умови торгівлі, тому що велика кількість праці починає обмінюватися і вже обмінюється на менше. У результаті — країна несе колосальні втрати, стаючи з кожним днем бідніше.
Пряме призначення валютних бірж — визначати валютний курс, що являє собою ціну іноземної валюти, а валютні операції з експорту й імпорту товарів і послуг кожної країни складають основу визначення вартості національної грошової одиниці. Інакше кажучи, експорт товарів і послуг тієї чи іншої країни є причиною продажу іноземних валют з метою покупки національної грошової одиниці.
В курсовій роботі будуть розглянуті поняття фондової та валютної біржі, особливості їх діяльності та шляхи становлення та реформування стану валютних і фондових бірж в Україні.


1. Означення та особливості діяльності фондової біржі.
1.1. Суть та поняття фондової біржі
Фондова біржа являє собою певним чином організований ринок, на якому власники цінних паперів здійснюють через членів біржі, що виступають у якості посередників, операції купівлі - продажу. Контингент членів біржі складається з індивідуальних крамарі цінними паперами і кредитно-фінансових інститутів.
Коло паперів, із якими здійснюються операції, обмежене. Щоб потрапити до числа компаній, папери яких допущені до біржової торгівлі (іншими словами, щоб бути прийнятими до котування), компанія повинна задовольняти виробленим членами біржі вимогам у відношенні обсягів продаж, розмірів одержуваного прибутку, числа акціонерів, ринкової вартості акцій, періодичності і характеру звітності і т.п. Члени біржі або державний орган, що контролює їх діяльність, встановлюють правила ведення біржових операцій; режим, що регулює допуск до котування. Разом із порядком проведення операцій вони утворюють серцевину біржі як механізму, що обслуговує рух цінних паперів.
Фондова біржа - це насамперед місце, де знаходять один одного продавець і покупець цінних паперів, де ціни на ці папери визначаються попитом і пропозицією на них, а самий процес купівлі-продажу регламентується правилами і нормами, тобто це певним чином організований ринок цінних паперів.
У якості товару на цьому ринку виступають цінні папери - акції, облігації і т.п., а в якості цін цих товарів - курси цих паперів. Встає питання: як співвідносяться між собою поняття ринок і біржа, біржа й аукціон?
Загальне в біржі з ринком - встановлення цін товарів у залежності від попиту і пропозицій на них. Але, на відміну від ринку, на біржі можуть продаватися не всі товари, а тільки допущені на неї, це з одного боку, а з другого, способи купівлі-продажу на біржі значно різноманітніші, ніж на ринку, але, більш регламентовані
Що стосується аукціону, то про нього на біржі нагадує спосіб призначення ціни: її викрикують.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота на тему: Особливості діяльності фондової та валютної біржі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок