Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Валовий національний продукт, та способи його визначення. валовий внутрішній продукт. чистий національний продукт.

Загрузка...

Валовий національний продукт, та способи його визначення. валовий внутрішній продукт. чистий національний продукт.

Назва:
Валовий національний продукт, та способи його визначення. валовий внутрішній продукт. чистий національний продукт.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,82 KB
Завантажень:
249
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота:
Валовий національний продукт, та способи його визначення. валовий внутрішній продукт. чистий національний продукт.


зміст
ДОДАТКИ ................................................................................................................................. 43
СЛОВНИК ЕКОНОМІЧНИХ ТЕРМІНІВ .......................................................................... 45
ВСТУП
В останній час, навіть кожен школяр в Україні чув терміни Валовий національний Продукт, Валовий Внутрішній продукт та інші економічні терміни, коли йдеться про добробут у країні. Але не усі уявляють що це за показники і як вони впливають на наше життя. Отже розберемось у цих термінах і прослідкуємо їх взаємозв’язок з життям населення: чому ж це питання стало актуальним у сучасному розвитку суспільства.
Метою даної роботи є характеристика і аналіз комплексу понять, а саме основних макроекономічних показників, які використовуються в системі національних рахунків(СНР). Вони були створені з метою виміру сукупного виробництва в ринковій економіці і є основною частиною функції управління економікою в цілому.
СНР по суті виконує ті ж функції: вона дозволяє тримати руку на економічному пульсі країни. Різні показники, які входять у систему національних рахунків, дозволяють нам виміряти обсяги виробництва в конкретний момент часу і розкривають фактори, які безпосередньо впливають на функціонування економіки. Інформація, яку нам дають національні рахунки, є основною для формування та проведення державної політики в області економіки. Рахунки національного доходу дозволяють нам створювати таблиці економічного здоров’я суспільства і розумно вибирати політику, яка б сприяла покращенню цього здоров’я. Також слід сказати, що на основі макроекономічних показників ми можемо, приблизно, порахувати економічний добробут населення, про який ще буде згадуватись далі.
Вперше обрахунок національного доходу було проведено майже 300 років тому в Англії Грегорі Кінгом для 1688 та 1695 років. Вдруге обрахунок проводився тільки через 80 років в 1770 році Артуром Юнгому . Англія, Росія, США, Німеччина, Австралія, Норвегія, - це перші країни, які спробували організувати систему розрахунків національного доходу вже у ХІХ ст. Однак, ці спроби були досить нерегулярними, з випадковими, довготривалими інтервалами, проводились вони тільки деякими вченими, які не ставили перед собою проблему реального існування таких методів обрахунку, і більш за все це були разові операції для окремої країни чи періоду. Але був створений теоретичний фундамент для подальшого розвитку і вдосконалення методів обрахунку національного доходу.
У 20 ст. стан різко змінився. Зросла як кількість країн, які стали проводити обрахунок національного доходу, так і самі обрахунки стали методологічно більш досконалими і точними. В середині 20ст. вже 92 країни стали регулярно проводити обчислення національного доходу. З’явились нові математичні методи, математичний аналіз народного господарства.
У своїй роботі я використовувала як зарубіжні публікації за обраною темою, так і роботи та дослідження вітчизняних економістів. Крім того, у час поширення та розвитку комп’ютерних технологій багато інформації можна отримати в мережі Інтернет, тому практично увесь обсяг статистичного матеріалу у моїй роботі побудовано на джерелах з Інтернету: офіційні сайти Державного комітету статистики України, Національного банку України та інші.
На мою думку, варто приділяти більшу увагу обчисленню макроекономічних показників, уточненню і позбавленню помилок при обчисленні, створенню нової, більш досконалої та більш повної, бази для подальшого розвитку прогнозування таких показників. Це б дало змогу, в майбутньому, передбачувати небажані наслідки та запобігати їх виникненню.
РОЗДІЛ 1
ПОКАЗНИКИ ЕКОНОМІЧНОГО ДОБРОБУТУ.
Як і інші емпіричні науки, економіка ґрунтується на поняттях, які можна виміряти:
наприклад, ціни на пшеницю, курси акцій і процентні ставки, чисельність без-робітних, обсяг національного виробництва або рівень цін.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота на тему: Валовий національний продукт, та способи його визначення. валовий внутрішній продукт. чистий національний продукт.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок