Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Формування фінансів підприємства. Фінансовий план

Формування фінансів підприємства. Фінансовий план

Назва:
Формування фінансів підприємства. Фінансовий план
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,43 KB
Завантажень:
531
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Формування фінансів підприємства. Фінансовий план


Зміст


Вступ
Тема даної курсової роботи – „Формування фінансів підприємства. Фінансовий план”.
Мета написання даної роботи полягає в дослідженні питань, пов’язаних з поняттям, сутністю та функціями фінансів підприємства, принципами і джерелами їх формування та основними засадами фінансового планування. Також метою написання курсової роботи є поглиблення теоретич-них і практичних знань з фінансового менеджменту, вироб-лення умінь застосовувати їх при вирішенні конкретних практи-чних завдань.
Основним завданням роботи є вивчення та узагальнення теоретико-методологічних засад з питань формування та планування фінансів підприємств.
Актуальність обраної теми курсової роботи полягає в тому, що вершиною майстерності діяльності фінансового менеджера є застосування сучасних методів фінансового планування і контролю, а вміння застосовувати ці методи потребує глибокого вивчення теоретичних основ управління фінансами.
В роботі розкриті наступні питання: поняття, сутність та функції фінансів підприємств; фінансові ресурси підприємства та порядок їх формування; фінансове планування на підприємстві тощо.
При написанні роботи автором використовувались Закони України та інші нормативні акти, підручники, монографії, періодичні видання, аналітичні статті з фінансового менеджменту, економіки підприємства, фінансового аналізу тощо.


1. Поняття, сутність та функції фінансів підприємств
1.1 Сутність і функції фінансів підприємств
Фінанси підприємств займають визначальне положення в структурі фінансової системи країни, тому що саме на рівні підприємств формується переважна маса фінансових ресурсів держави. Поряд з цим фінанси підприємств є специфічною частиною фінансів, оскільки поряд з рисами, що характеризують економічну природу фінансів у цілому, їм властиві деякі особливості, обумовлені функціонуванням фінансів у різних сферах суспільного виробництва.
Фінанси підприємства виконують наступні функції:
розподільну (стимулюючу);
контрольну.
Розподільна функція фінансів полягає в тому, що з їхньою допомогою формуються і використовуються всі грошові доходи і фонди, що існують на підприємстві. Виконуючи розподільну функцію, фінанси обслуговують відтворювальний процес у цілому, забезпечуючи його безперервність і впливаючи на всі його стадії. Крім того, правильний розподіл коштів впливає на поліпшення роботи підприємства.
Здатність фінансів кількісно відображати хід відтворювального процесу дозволяє контролювати його. Основу контрольної функції складає рух фінансових ресурсів як у фондовій, так і в нефондовій формах. Контрольна функція реалізується двояким образом - через:
фінансові показники в бухгалтерській, статистичній і оперативній звітності;
фінансовий вплив.
Але якщо в період централізованої системи управління економікою підприємствам встановлювалися строгі межі діяльності по випуску продукції, прибутку, собівартості й іншим показникам, то в даний час здійснюється вплив за допомогою економічних важелів і стимулів (податки, пільги і т.д.).
В основі організації фінансів підприємств лежать наступні принципи:
самостійність в галузі фінансово-господарської діяльності;
самофінансування;
зацікавленість в результатах роботи;
відповідальність за ці результати;
утворення фінансових резервів;
поділ засобів на власні і позикові;
першочерговість виконання зобов'язань перед бюджетом і державними позабюджетними фондами;
фінансовий контроль за діяльністю підприємства.
1.2 Зміст фінансових відносин підприємства
У складі фінансових відносин виділяються наступні групи грошових відносин підприємств:
с контрагентами - із приводу формування первинних доходів, утворення і використання цільових фондів внутрішньогосподарського призначення (статутного капіталу, фонду розвитку виробництва, заохочувальних фондів і ін.);
с підприємствами - із приводу розподілу фінансів; при цьому рух фінансових ресурсів здійснюється в нефондовій формі (сплата й одержання штрафів при порушенні договірних зобов'язань, внесення різних пайових внесків, участь у розподілі прибутку від спільної діяльності, придбання цінних паперів інших підприємств і держави, одержання по них дивідендів і ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота на тему: Формування фінансів підприємства. Фінансовий план

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок