Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Міжнародна валютна система

Міжнародна валютна система

Назва:
Міжнародна валютна система
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,09 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота з міжнародних відносин
Міжнародна валютна система


План.
Вступ. 2
Світовий фінансовий ринок. 3
Світові фінансові потоки. 3
Валютно-кредитні і фінансові ринки. 3
Міжнародні валютні центри. 4
Валютний ринок. 5
Поняття валютного ринку, його суб’єкти. 5
Види валютних ринків. 7
Учасники валютного ринку. 7
Валютні операції. 9
Види валютних операцій, їх еволюція. 9
Основні інструменти валютних операцій. 10
Котирування іноземних валют. 11
Курс продавця і покупця. 12
Валютна позиція і ризики банків при валютних операціях. 13
Валютні операції з негайною поставкою. 14
Срочні угоди з іноземною валютою. 15
Угода “своп”. 18
Валютний арбітраж. 19
Список використаної літератури. 21
В світовому господарстві постійно відбуваються переливання грошового капіталу, який у свою чергу формується в безперервному процесі кругообігу. Стрижнем світових фінансових потоків є матеріальні процеси відтворення. На об’єм і напрямок цих потоків впливає ряд економічних, політичних та інших факторів. Основними і найвагомішими з них є наступні чинники.
Стан економіки (підйом, розквіт, спад, депресія). Так економічний спад в промислово розвинених країнах в кінці 80-х — на початку 90-х років викликав зниження темпу зростання об’єму світової торгівлі вдвічі (з 7% в 1989р. до 3,5% в 1991р.); економічне зростання, яке почалося з 1992р. в Західній Європі, США і Японії, супроводжувалось збільшенням міжнародного товарообороту. Але в 1997-1998 роках криза японської економіки, фінансова і валютна криза країн Південно-Східної Азії (ПСА) викликала спад світової економіки, торгівлі, уповільнення темпу економічного розвитку та збільшення дефіциту торгівельного балансу ряду країн. Протягом наступних трьох років ситуація покращилась аж до вересня 2001р., коли катастрофа пасажирських літаків в США і наступні події призвели до тимчасового уповільнення міжнародного торгівельного розвитку.
Взаємна лібералізація торгівлі країн-учасниць ГУТТ (Генеральна угода про тарифи і торгівлю). До 1990р. середньозважена ставка митних тарифів по промисловим товарам знизилась до 6,3%, в 2000р. – до 2,8% (проти 40% в 1948р., коли була підписана ГУТТ). Створена в 1996р. замість ГУТТ Всесвітня торгівельна організація (ВТО) включає всі попередні угоди , в тому числі ГУТТ.
Структурні перебудова в економіці різних країн під впливом різноманітних причин. Наприклад, в США – у зв’язку зі збільшенням військових витрат і військового виробництва як реакція на події вересня 2001р. До цього економіка США була направлена на поступове скорочення військових витрат та зменшення масштабів виробництва військової техніки.
Масштабне перенесення за кордон низькотехнологічних виробництв, наприклад, з США – до Мексики, з Японії – до країн Південно-Східної Азії, з Західної Європи – у Східну Європу (в тому числі перенесення в Україну підприємств хімічної промисловості).
Об’єми вивезення капіталу значно перевищують
торгівлю товарами і послугами.
Світові фінансові ринки.
Світові фінансові потоки.
Світові фінансові потоки обслуговують рух товарів, послуг і міжкраїнний перерозподіл грошового капіталу між конкуруючими суб’єктами світового ринку. Крім того вони подають сигнали про стан кон’юнктури, що слугують орієнтиром для прийняття рішень менеджерами. Рух світових фінансових потоків здійснюється наступними основними каналами:
валютно-кредитне і розрахункове обслуговування купівлі продажу товарів (включаючи особливий товар – золото) і послуг;
закордонні інвестиції в основний та оборотний капітал;
операції з цінними паперами і різними фінансовими інструментами;
валютні операції;
перерозподіл частини національного доходу через бюджет у формі допомоги країнам, що розвиваються, і внесків доходів в міжнародні організації та інше.
Світові фінансові потоки відрізняються єдністю форми (зазвичай грошова форма у вигляді різних фінансово-кредитних інструментів) і місця (сукупний ринок). Специфічною сферою ринкових відносин, де об’єктом угоди слугує грошовий капітал, є валютні, кредитні, фінансові, страхові ринки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Міжнародна валютна система

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок