Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Організація розрахунків у фьючерсній і опційній торгівлі

Організація розрахунків у фьючерсній і опційній торгівлі

Назва:
Організація розрахунків у фьючерсній і опційній торгівлі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,67 KB
Завантажень:
159
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Організація розрахунків у фьючерсній і опційній торгівлі


ЗМІСТ


Вступ
Дериватив - стандартний документ (похідний цінний папір), що засвідчує право і/або зобов'язання придбати або продати цінні папери, матеріальні або нематеріальні активи, а також кошти на визначених їм умовах у майбутньому.
До дериватив зазвичай відносяться форвардні контракти, ф'ючерсні контракти, опціони, варранти і свопи. Кожному з цих інструментів властиві свої особливості і реквізити.
За станом на початок 2001 року в Україні деривативи не є цінними паперами, не перераховані в Законі України «Про цінні папери і фондову біржу», але законодавцями вже розглядаються відповідні зміни в нормативних актах, що дозволять віднести опціони і ф’ючерси до цінних паперів.
У зв'язку з тим, що випуск і обертання деривативів може провадитися не тільки на фондових біржах, але і на інших біржах (торгових площадках), наприклад, на товарних або валютних, усі вимоги, установлені чинними положеннями до учасників торгівлі, до випуску й обертання деривативів, повною мірою поширюються і на цих організаторів торгівлі.
Опціонні контракти представляють собою похідні цінні папери, в основі яких лежать різноманітні активи. Суть опціону, як контракту, полягає в тому, що він надає однієї зі сторін право рішення виконати контракт або відмовитися від його виконання.
Ф'ючерсний контракт - стандартний документ, що свідчить зобов'язання однієї сторони продати й іншої сторони купити відповідну кількість базового активу у визначений термін у майбутньому з фіксацією ф’ючерсної ціни базового активу сторонами під час заключення контракту на біржі.


1. Розрахунки в опційній торгівлі
1.1.Визначення опціонних контрактів
Опціоном називається стандартний контракт, що засвідчує право (але не обов'язок) його власника на придбання або продаж фіксованої кількості базового активу по встановленій ціні в термін, визначений у ньому.
Цей контракт заключається між двома сторонами, одну з яких можна назвати інвестором або покупцем контракту (держателем), і другою стороною, яку називають емітентом або продавцем (іноді цю сторону називають надписателем опціону) Буренин А.Н. Фьючерсные, форвардные и опцыонные рынки. – М., 1995. – С.65..
Продавець по опціону (надписатель) - особа, що відповідно до опціону зобов’язана продати або купити базовий актив опціону.
Покупець по опціону (держатель) - особа, що відповідно до опціону має право (але не обов'язок) купити (продати) базовий актив опціону.
Таким чином, це контракт, укладений між продавцем, що виписує і продає опціон, як цінний папір, і покупцем, що купує його і отримує право купити або продати зазначені в опціоні активи (наприклад, акції). У опціоні також вказуються ціна, кількість і термін виконання контракту. При покупці опціону не продаються і не купуються зазначені в ньому активи, а тільки купується право в майбутньому здійснити операцію по їхній покупці або продажу. Назва контракту визначається стосовно покупця опціону, як цінного паперу. В даний час у біржовій практиці західних країн опціонні контракти заключаються на різноманітні активи - акції, індекси, процентні цінні папери, валюту, товари і т.д.
Базисний (базовий) актив - це актив, що лежить в основі контракту - товари, цінні папери, засоби і їхня характеристика, що є предметом зобов'язань по опціону. У міжнародній практиці в якості активів використовуються: товарні, в основі яких приймається якийсь затверджений біржею товар (зерно, метал, нафта і т.д.); валютні, в основі яких лежать операції по купівлі - продажу валюти; фондові, у яких базовим активом є акції, облігації, індекси; ф'ючерсні - право на покупку - продаж ф’ючерсів із відповідним базисним активом.
Покупець опціону на покупку одержує право на покупку визначеної кількості акцій (активів) по заздалегідь обговореній ціні. Цей опціон по міжнародній термінології називається КОЛЛ ( COLL ).
Покупець опціону на продаж одержує право на продаж визначеної кількості акцій (активів) по заздалегідь обговореній ціні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Організація розрахунків у фьючерсній і опційній торгівлі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок