Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Основні принципи організації виробничих Відносин в аграрному секторі України

Основні принципи організації виробничих Відносин в аграрному секторі України

Назва:
Основні принципи організації виробничих Відносин в аграрному секторі України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,35 KB
Завантажень:
159
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Основні принципи організації виробничих
Відносин в аграрному секторі України
І. Вступ. Агропромисловий комплекс, як економіка України в цілому, переживає складний процес реформування виробничих відносин. Змінився характер організації трудових процесів, кардинальних змін зазнала структура виробництва. В цих умовах одним з найважливіших завдань є розробка методологічних принципів реорганізації. зокрема, аграрного сектору. Окремі з них найшли своє відображення в дослідженнях багатьох економістів, наприклад, Андрійчука В.Г., Кириленка І.Г., Коваленка Ю.С., Саблука П.Т., Юрчишина В.В. і інших. Специфіка пропонованої роботи в тому, що в ній в найбільш узагальненій формі система принципів організації виробничих відносин в аграрному секторі розглядається систематизовано, комплексно, в органічній єдності, послідовності і взаємозалежності.
ІІ Постановка завдання. Розглядаючи систему найважливіших принципів організації виробничих відносин в аграрному секторі в умовах його реорганізації, методологічними передумовами їх аналізу були, зокрема, такі положення:
Визначальним принципом реформування агропромислового комплексу в сучасних умовах, вважаєм, є посилення ролі держави в управлінні економічними процесами;
Основною вимогою в процесі практичного застосування розглядуваної системи принципів організації виробничих відносин в аграрному секторі є дотримання власне принципу їх комплексного використання;
Кожен з наведених принципів має своє цільове призначення;
У відповідності з особливостями тієї чи іншої галузі агропромислового комплексу на тому чи іншому етапі її розвитку прерогатива може віддаватися відповідному принципу.
ІІІ Результати. Розглядаючи систему принципів організації виробничих відносин в агропромисловому комплексі в умовах формування і налагодження механізму ефективного функціонування ринкових відносин як в економіці України в цілому, так і, в особливій мірі, в аграрному секторі, вважаєм за доцільне виділити такі.
Необхідність посилення ролі держави в процесах реформування агропромислового комплексу. Це продиктовано самим ходом економічного розвитку. Так, наприклад, Саблук П.Т., академік УААН, виступаючи на VI річних зборах Всеукраїнського конгресу вчених економістів-аграрників, зазначав: «У нас була ейфорія, що ринок сам все врегулює, а держава тут ні при чому. На наш погляд, саме держава повинна бути присутня на ринку за участю економічних регуляторів, механізмів та інструментів» (3, с. 68). Визначальним при цьому є два моменти. По-перше, посилення ролі держави можливе прямим шляхом, тобто через збільшення величини бюджетних асигнувань в аграрний сектор, а, по-друге, як вже говорилося, і це не менш важливо, опосередковано, шляхом активізації застосування системи економічних інструментів, які використовуються в практичній діяльності. Це й фінансово-кредитна система, й ціноутворення, політика в області заробітної плати, оподаткування, грошового обігу і т.д. Проблема в тому, як добитися оптимального поєднання вказаних напрямів, який шлях найбільш прийнятливий на тому чи іншому етапі розвитку. Стосовно першого з них, не можна, наприклад, не погодитись з Саблуком П.Т., який в одній з своїх публікацій резонно зауважує, що «…заплатити також треба вміти» (2, с.5).
Принцип пріоритетності розвитку сільського господарства. Безперечним, вважаємо, є той факт, що від того, наскільки організованим в тій чи іншій країні є аграрний ринок, залежить й ефективність вирішення нею всіх інших проблем. В Україні ця аксіома розвитку тривалий час не знаходила належного розуміння. Досить сказати, що окремий Закон – «Про стимулювання розвитку сільського господарства на 2001-2004 роки» - був прийнятий лише в січні 2001 року і, крім того, його дія мала обмежені часові рамки.
Очевидно, в діяльності насамперед вищих законодавчих органів потрібно виходити з того, що сільське господарство – це органічна складова частина народногосподарського комплексу країни і пріоритетність його розвитку – обов’язкова передумова підвищення ефективності суспільного виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Основні принципи організації виробничих Відносин в аграрному секторі України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок