Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Основні тенденції розвитку сучасного світового господарства

Основні тенденції розвитку сучасного світового господарства

Назва:
Основні тенденції розвитку сучасного світового господарства
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,15 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
РЕФЕРАТ
Основні тенденції розвитку сучасного світового господарства


ВСТУП
Глобалізація та регіоналізація світової економічної системи
Сучасний стан світової торгівельної системи
Динаміка і тенденції розвитку міжнародного ринку інвестицій
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ


ВСТУП
В останні роки посилюються інтеграційні процеси в усіх сферах міжнародної діяльності, в тому числі і економічній. Проте самі ці процеси далеко не однозначні і сповнені протиріч. Головним з протиріч розвитку сучасної цивілізації є існування двох протилежних тенденцій: створення різного роду блоків, об’єднань з великою відкритістю економік держав всередині блоків, і подальшим ростом замкнутості таких блоків відносно сторонніх країн, що означає посилення регіоналізації на противагу інтеграційному процесу.
За такого розвитку світової економіка склалася з однієї сторони “світова еліта” з розвинутих країн, обсяги торгівлі і економічного співробітництва між якими динамічно ростуть і країн “другого ешелону”, які стоять осторонь основних товарних потоків і яким надзвичайно важко пробитися на міжнародні ринки, через те, що перша група країн прагне не поступитися своїми позиціями.
В усіх без винятку країнах з перехідними економіками (та й у всіх країнах взагалі) сьогодні йде інтенсивне дослідження всіх видів міжнародних торгово-економічних відноси, всіх інструментів торгівельної політики в плані найоптимальнішого застосування для нарощування зовнішньоторговельних операції, адже йде остаточний розподіл світової економіки на лідерів і відстаючих і дослідження показують що розрив між ними не зменшується з часом, а, навіть, збільшується. Це і визначає актуальність теми даної роботи.
Метою даної роботи є вивчення сучасного стану та тенденцій розвитку глобальної економічної та можливостей розвитку інтеграції України в міжнародну економічну систему.
В роботі використовувалися праці українських, російських та закордонних фахівців, статистичні матеріали, аналітичні доповіді.


Глобалізація та регіоналізація світової економічної системи
Позиції держав у міжнародній економічній системі розрізняються в залежності від обсягу виробництва і національного доходу, а також від обсягу їхнього національного капіталу, у залежності від який знаходиться їхнє положення як міжнародних чи кредиторів боржників.
1. Розвинуті індустріальні країни займають перше місце у світовому імпорті й експорті.
2. У той час як розвинуті країни імпортують головним чином сировинні матеріали і продукти харчування, а експортують в основному готову продукцію, слаборозвинені країни є імпортерами головним чином готової продукції й експортерами продовольчих товарів і сировини.
3. Розвинуті країни є донорами капіталів і в такий спосіб одержують великі доходи від своїх інвестицій.
Економічний, соціально-політичний, культурний роз-виток людства в останній чверті XX ст. відбувається під знаком глобалізації. Її економічна складова пов'язана насамперед із дже-релами, факторами, формами господарського поступу. Йдеться про інвестиції й технології, робочу силу, інтелектуальні й фі-нансові ресурси, менеджмент і маркетинг та ін. Зростають між-народна торгівля та інвестиції, небачених досі масштабів досягла диверсифікація світових фінансових ринків та ринків робочої сили, відчутно підвищилася роль ТНК у світогосподарських про-цесах, загострилася глобальна конкуренція, з'явилися системи глобального стратегічного менеджменту.
Глобалізація економічного розвитку випливає з гли-бокої взаємозалежності складових частин світового господарства, з його єдності та цілісності, що посилюється в умовах широкого розгортання інтернаціоналізації виробництва й обігу, інтенсифі-кації інтеграційних процесів. Відбувається суперечливий процес глобального синтезу світового масштабу, який втягує у свій вир практично всі країни світу.
Цей розвиток не є односпрямованим, лінійним, який передба-чає створення єдиної й монолітної міжнародної економічної сис-теми. Поряд із глобальною інтеграцією проявляються дезінтеграційні тенденції, і не лише у світовому масштабі, а й у межах окремих країн.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Основні тенденції розвитку сучасного світового господарства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок