Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Закон грошового обігу та інфляція

Закон грошового обігу та інфляція

Назва:
Закон грошового обігу та інфляція
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,09 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Зміст
Вступ 2
Закон грошового обігу та фактори, що його порушують 3
Інфляція, її суть, види 7
Соціально-економічні наслідки інфляції 15
Антиінфляційна політика держави 23
Висновки 31
Бібліографічний список 33
Вступ
У наш час, здається, не можна прожити і дня, не почувши цього підступного і інтригуючого слова. Про неї кажуть, з нею борются, її бояться. Що ж таке – інфляція?
? ????? ????? ????? ?????, ?? ? ? ?????? ???????? XX cт. ?? ???????? ????????. ???? ???? ??????? ?? ????? ????????? ??????? ???????? ?????????, ??? ????? ???? ????????, – ????????? ??????. ???????? ???? ?????????? ??? ????????? ?????: ????? – ? 1769 ?? 1895 ?. (?? ???????? ??????? 1843 – 1853 ??.); ??? – ? ?????? ????? ?? ???????????? 1775 – 1783 ??. ? ????????????? ????? 1861 – 1865 ??. ?????? – ??? ??? ????? ? ?????????? ?? ??????? XIX ?.. ??????? – ? ?????? ??????????? ????????? 1789 – 1791 ??. ???????? ??????? ?????? ???????? ??????? ? ????????? ????? ?????? ???????? ?????, ???? ?????? 1923 ?. ??????? ???? ? ????? ???????? 496 ????????????? ?????, ? ??????? ??????? ??????????? ? ???????? ?????.
Наведені історичні приклади доводять, що інфляція не є породженням сучасності, а мала місце і в минулому.
???????? ???????? ????????? ??? ????????? ????????????: ???? ?????? ???????? ?????? ????????? ????????, ?? ????? – ?????????, ??????????; ???? ?????? ???? ?????????? ??????? ? ?????? ??????, ????? ???? ??????????? ????????, ?? ????? – ?????????; ??????? ???????? ??????????? ??? ??????? ?? ?????? ????????, ??? ? ?????????? ????????. ????, ??????? ???????? ?????????? ????? ???????? ????????.
Саме тому, що тема ця так популярна в наші дні, я зупинилась на ній як на предметі свого дослідження. Я хотіла би взнати, що це за феномен; яке його коріння; чи так він небезпечний для економіки, як це кажуть, і якщо так, то чому; і як з ним бореться держава.
“Ленін говорив, що найкращий шлях знищити капіталістичну систему – це розладнати грошовий обіг. Тривалим процесом інфляції уряди можуть конфіскувати, таємно і непомітно, значну частину багатства своїх громадян”.
Д.М. Кейнс
Закон обігу грошей.
Кількість грошей, необхідних для обігу, тобто для реалізації товарів, визначається законом грошового обігу. Різні форми грошей підпорядковуються своїм особливим законам. З урахуванням перших двох функцій грошей він набуває вигляду формули, в якій кількість грошей залежить від суми цін товарів (що у свою чергу визначається кількістю товарів і рівнем цін на кожний з них) і швидкості обігу одноіменної грошової одиниці:
де К – кількість грошей, необхідних для товарного обігу у даному році;
Ц – сума цін товарів, що реалізуються у даному році;
О – середнє число обертів за рік кожної грошової одиниці.
Це загальний закон кількості грошей в обігу. З розвитком функції засобу платежу формула закону набуває більш складного вигляду:
 
де СЦ – сума товарних цін;
К – сума цін товарів, проданих у кредит;
П – сума платежів за борговими зобов`язаннями;
ВВ – сума взаємопогашуваних безготівкових платежів;
Шо – середня кількість обертів грошової одиниці (як засобу обігу та платежу).
На перший погляд може здатися, що для виконання функції засобу платежу необхідна додаткова кількість грошей. Однак таке враження не зовсім правильне. Справа у тому, що частина товарів продається у кредит і оплачується за межами даного періоду. Значить, на відповідну величину зменшиться потрібна кількість грошових одиниць. Крім того, значна частина боргових зобов`язань погашується шляхом не сплати готівкою, а їх взаємного зарахування. Слід також врахувати у даному періоді суму платежів за товари, що раніше продані у кредит.
Основними елементами закону грошового обігу виступають товарна маса, яка перебуває в обігу, рівень цін товарів і швидкість обігу грошей. Причому не рівень цін товарів залежить від кількості грошей в обігу, а навпаки, кількість грошей, які перебувають в обігу, залежать від рівня цін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Закон грошового обігу та інфляція

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок