Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Основні види злочинної тінізації економіки

Основні види злочинної тінізації економіки

Назва:
Основні види злочинної тінізації економіки
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,90 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Основні види злочинної тінізації економіки:
1. Корупція і боротьба з нею
Сучасна криміногенна обстановка в країні є одним із найважливіших чинників, що визначають актуальність проблем боротьби з корупцією, в органах державної влади і викликає об'єктивну необхідність здійснення та удосконалення оперативно-пошукових заходів для своєчасного виявлення, попередження, припинення фактів корупції і викриття корумпованих осіб, які використовують своє службове становище у власних інтересах.
у Корупція, за звичай, не помітна в повсякденному житті, але вона є головним гальмом суспільного розвитку, оскільки створює подвійні стандарти і підриває довіру громадян до держави, до суспільних інститутів і офіційних правових норм, а також здійснює суттєвий негативний пилив на різні сторони суспільного життя: соціальну і правову сфери, економіку, політику, міжнародні відносини та інші [53].
Відповідно до загальних положень і мети боротьба з корупцією має будуватися на таких принципах:
системності;
комплексності, динамічності, провадження діяльності суб'єктів боротьби виключно з метою захисту інтересів суспільства і держави від протиправних посягань;
чіткого розмежування повноважень та єдності зусиль суб'єктів боротьби;
послідовності, наступальності, плановості, поетапності у здійсненні цієї діяльності;
тісної співпраці з місцевими органами державної виконавчої влади;
доступності для населення інформації про діяльність всіх суб'єктів боротьби у встановленому законодавством порядку [17, с.24-25].
Щоб успішно вести боротьбу з корупцією, необхідно
* удосконалити нормативно-правову базу;
* створити спеціальні підрозділи по боротьбі з корупцією;
* розробити певну стратегію і тактику по боротьбі з корупцією; *
створити політичні, соціально-економічні та інші умови, що
сприятимуть успішній боротьбі з корупцією;
* запровадити більш сувору відповідальність за вчинення корупційних дій;*
запровадити на законодавчому рівні стимулювання громадян, які сприяють виявленню корупціонерів;
* забезпечити правовий, соціальний та фізичний захист працівників
державних органів;
проводити профілактично-попереджувальні заходи, навчальну та
роз'яснювальну роботу [28, с.97-98].
Таке явище як корупція існує скрізь. Зараз трохи зупинимось на існуванні цього негативного явища в державних податкових органах. Відомо, що більшу частину бюджетних надходжень становлять податки та збори, які надходять за допомогою діяльності державної податкової служби України і якщо корупція буде процвітати, то відповідно й суттєво зменшаться надходження до нашого
бюджету, тим самим буде викликаний спад розвитку таких сфер як: економічна, соціальна, політична та інші. І відповідно, якщо мінімізувати таке явище як корупція, то доходи бюджету значно зростуть і всі сфери почнуть процвітати.
Специфіка роботи по боротьбі з корупцією в органах Державної податкової служби і підрозділах податкової міліції полягає у створенні спеціальних підрозділів по боротьбі з корупцією та безпеки в органах державної податкової служби, завданням яких є не тільки виявлення корупційних діянь з боку_співробітників, але й профілактика цього явища, своєчасне реагування на протиправні дії стосовно працівників податкової служби, а також забезпечення належного порядку функціонування органів Державної податкової служби, безпеки та захисту її працівників [34, с. 149].
Висновки. Головним завданням та загальною метою стратегії й тактики боротьби з корупцією є визначення на основі наукового аналізу та прогнозування розвитку криміногенної обстановки у суспільстві, вжиття запобіжних заходів та встановлення контролю над процесами поширення корупції, подолання тенденції росту корупції, усунення умов, що її породжують та їй сприяють, скорочення, а в перспективі нейтралізація шляхом_ комплексного задіяння всіх державних та інших органів і максимального забезпечення ефективності їх роботи в межах чинного законодавства.
Головним напрямком попередження та нейтралізації соціальних передумов корупції є послідовна демократизація всіх сфер суспільного життя на шляху побудови демократичної держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Основні види злочинної тінізації економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок