Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Система грошового обігу та еволюція її типів

Система грошового обігу та еволюція її типів

Назва:
Система грошового обігу та еволюція її типів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,99 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КУРСОВА РОБОТА
з предмету: політична економіка
«Система грошового обігу та еволюція її типів»


ПЛАН
Вступ.
РОЗДІЛ 1: Поняття грошей, їх виникнення та функції.
РОЗДІЛ 2: Грошовий обіг. Система грошового обігу.
2.1 Поняття грошового обігу.
2.2 Поняття і історичний розвиток грошових систем.
РОЗДІЛ 3: Безготівковий грошовий обіг.
3.1 Суть, основи організації та народногосподарське значення
безготівкових розрахунків.
3.2 Поняття системи безготівкових розрахунків.
РОЗДІЛ 4: Готівковий грошовий обіг.
РОЗДІЛ 5: Національна грошова система України.
Висновок.
Використана література.


Вступ
Гроші — складна економічна категорія, специфіч-ною особливістю якої є її системний багатофункціо-нальний характер. Зрозуміти складну економічну сутність грошей можна лише на основі всебічного розумін-ня закономірностей їх виникнення і обігу.
Діалектика економічного життя і розвиток ринкових від-носин невіддільні від об'єктивного процесу саморозвитку грошей і грошових відносин.
Криза планової господарської системи в нашій країні, що виявляється в спаді виробництва, незбалансованості, дизпропорційности економіки, низькому рівні продуктивності праці і якості продукції, привела до нових економічних відносин – ринкової економіки.
Перехід на нові виробничі відносини, структурна перебудова економіки привели до глибокої економічної кризи – падінню виробництва, росту цін і розгортанню інфляції.
Історично інфляція в економіці України виникла ще в кінці 50-х на початку 60-х років і пов'язана з різким падінням ефективності суспільного виробництва. Однак, вона носила прихований характер і полягала в товарному дефіциті і значній різниці між цінами: низьких на кінцеву продукцію і високих на усі види сировини. Відкрито вибух інфляції відбувся у 1992 р., коли першим етапом нової економічної реформи були відпущені ціни на волю. З цього моменту інфляційний процес став швидко наростати, що привело до загострення економічних і соціальних протиріч.
Тому серед проблем, що вимагають негайного рішення в період переходу до ринку, одне з найважливіших місць займає задача скорочення темпів інфляції і стабілізації грошового обігу.
У цих умовах роль і значення грошових і фінансово-кредитних важелів різко зростають. Грошова і фінансово-кредитна системи – одні з тих секторів економіки, де найбільше ефективно працюють ринкові механізми.
У курсовій «Система грошового обігу і еволюція її типів» найбільше приділяється увага змісту грошей, обігу, системі грошового обігу, її еволюції а також основним її видам – готівковій і безготівковій.


Розділ 1: ПОНЯТТЯ ГРОШЕЙ, ЇХ ВИНИКНЕННЯ І ФУНКЦІЇ.
З приводу питання про суть грошей в економічній науці склалось два основних напрямки:
1) металістичний;
2) номіналістичний;
Основна дискусія з проблеми наявності (чи відсутності) зв'язку сучасних грошей із золотом триває вже кілька деся-тиліть. Сучасні паперові гроші — це неречові, неметалеві гроші, проте вони успішно обслуговують господарський обо-рот, опосередковують рух товарів, забезпечують еквіва-лентність товарного обміну. Сучасні гроші є ефективним платіжним і купівельним засобом, законність якого підтри-мується державою.
Гроші не можна вважати лише технічним інструментом взаємозв'язків господарських суб'єктів, їхнє місце — спе-цифічна сфера економічних відносин, яка опосередковує обмін товарами, роботами та послугами між суб'єктами економіки.
Представники номіналістичної теорії стверджують, що гроші є тільки знаками вартості, умовними розрахунковими одиницями. Сучасні гроші мають повну незалежність від вартості золота і безпосередньо відображають вартість товарів.
Металістична теорія, навпаки, підкреслює реальність сучасних грошей, зв'язок їх купівельної спроможності із золотом реальністю стала демонетизація золота, його перетворення із грошового у, по суті, звичайний товар.
Демонетизація золота як грошового товару — це об'єктивний процес. Проте дотепер золото залишається важливою складовою офіційних резервів в багатьох країнах світу, про-довжуючи виконувати важливу роль реальних резервних ак-тивів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Система грошового обігу та еволюція її типів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок