Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> курсова робота: Ринок цінних паперів у ринкових відносинах

Ринок цінних паперів у ринкових відносинах / сторінка 16

Назва:
Ринок цінних паперів у ринкових відносинах
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
33,26 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
указом Президента була створена Державна комісія по цінним паперам і фондовому ринку. Її основні завдання визначені Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»:
формування і забезпечення раелізації єдиної державної політики в області розвитку і функціонування ринку цінних паперів і їх похідних в Україні, сприяння адаптації національного ринку цінних паперів міжнародним стандартам;
координація діяльності державних органів по питанням формування в Україні ринку цінних паперів і їх похідних;
державне регулювання і контроль за випуском і обігом цінних паперів і їх похідних на території України, забезпечення законодавчого регулювання в цій сфері;
захист прав інвесторів шляхом здійснення заходів по попередженню і присіканню порушень законодавства на ринку цінних паперів, застосування санкцій за порушення законодавства в рамках своїх повноважень;
сприяння розвитку ринку цінних паперів;
узагальнення практики виуористання законодавства України з питань випуску та обігу цінних паперів в Україні, підготування пропозицій по його вдосконаленню.
Крім того, Коміся зосереджує свою увагу на проблемах, які являються найбільш актуальними для розвитку економіки України:
сприяння розвитку інвестиційно привабливого середовища для залучення внутрішніх і іноземних інвесторів;
сприяння реструктуризації акціонерних товариств для оживлення підприємницької діяльності;
збільшення кількості робочих місць та доходів бюджету;
інтеграція у міжнародні фінансові ринки, що може сприяти зміцненню міжнародного авторитету України;
наближення вітчизняного законодавства до міжнародних вимог.
Державно-правове регулювання здійснюється шляхом прийняття законів, постанов та інших нормативних актів, що регламентують ті чи інші сторони відносин, які зв’язані з обігом цінних паперів, а також встановленням контролю за дотриманням законодавства через державні органи.
В умовах, що склалися в Україні, необхідний більш інтенсивний розвиток державно-правового регулювання ринку цінних паперів, який, в свою чергу, створює умови для саморегулювання. Правову базу становлення та розвитку ринку цінних паперів в нашій країні становлять прийняті Верховною Радою закони України «Про господарські товариства», «Про піlприємства в Україні», «Про підприємництво», «Про власність», «Про зовнішньоекономічну діяльність», «Про банки та банківську діяльність», «Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні», а також закони, що стосуються приватизації.
Діяльність на українському ринку цінних паперів регулюють два основні законодавчі акти - Закон України «Про цінні папери і фондову біржу» від 18.06.91р. і Указ Президента України «Про інвестиційні фонди та інвестиційні компанії» від 19.02.94р. №55/94. У відповідності до Закону України «Про цінні папери і фондову біржу» розрізняють два типи цінних паперів:
іменні, як правило, передаються шляхом повного індосаменту;
на пред’явника, що вільно обертаються.
Українським законодавством визначені також наступні види цінних паперів:
акції;
облігації внутрішніх державних та місцевих займів;
облігації підприємств;
казначейські зобов’язання підприємств;
ощадні серитфікати;
векселі;
приватизаційні папери;
інвестиційні сертифікати.
Акції та облігації підприємств можуть бути випущеними лише після їх реєстрації у відповідному фінансовому органі. А в тому випадку, коли акції і облігації підприємств призначені для відкритої торгівлі, у тому ж фінансовому органі повинен бути зареєстрованим і проспект емісії.
Українське законодавство встановлює два серйозних обмеження діяльності акціонерних товариств в якості емітентів:
акціонерні твоариства мають право випускати облігації на суму, що не перевищує 25% оплаченого статутного фонду;
кількість привілейованих акцій акціонерного товариства обмежена 10% статутного фонду.
Наказом Міністерства фінансів України (як регулюючого органу) від 20.07.95р. №123, зареєстрованим Міністерством юстиції 24 .07.95р.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Курсова робота на тему: Ринок цінних паперів у ринкових відносинах

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок