Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Електронні системи міжбанківських операцій

Електронні системи міжбанківських операцій

Назва:
Електронні системи міжбанківських операцій
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,54 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
План
Вступ
I. Системи банківських телекомунікацій.
1. Системи електронної пошти.
2. Спеціалізовані сіті телекомунікацій
II. Всесвітня банківська система SWIFT.
2.1. Головна мета створення системи SWIFT і основні етапи її розвитку.
2.2 Переваги і недоліки сіті.
2.3. Повідомлення SWIFT.
2.4. Сучасна архітектура сіті SWIFT.
2.5. Забезпечення безпеки функціонування SWIFT
III Електронні системи міжбанківських розрахунків.
IV. Електронні платежі в банківській системі Україні.
Висновок.
Література.


Вступ
Банківські послуги зараз, як і в перебігу всього періоду переходу України до нового типу економіки, є одним з видів діяльності, що динамічно розвиваються, в нашій країні.
Багато хто з що надаються банками специфічних послуг безпосередньо зв'язаний із застосуванням телекомунікаційного середовища. До таких послуг відносяться типові для банків форми роботи:
- безготівкові розрахунки з використанням пластикових карт;
- взаємодії «клієнт-банк;
- міжбанківські взаємодії в Україні;
- міжнародні клієнтські взаємодії через систему SWIFT і деякі інші.
Метою своєї роботи я ставлю розгляд електронних систем міжбанківських операцій. Сюди входять різні системи банківських комунікацій: електронна пошта, спеціалізовані сіті (телеграфна і телефонна сіті, факсиміле зв'язку і т.п.); також предметом розгляду є всесвітня міжбанківська система SWIFT (етапи її розвитку, мета створення і деякі питання функціонування), електронні системи міжбанківських розрахунків і електронні платежі в банківській системі України.
Я вибрала тему своєї роботи у зв'язку з тим, що дана тема украй актуальна, оскільки зовнішні взаємодії банку - основа його нормальної роботи, оскільки вони забезпечують всі основні банківські функції, сформульовані в Законі про банківську діяльність.
Потреби банківського сектора технічного і програмного забезпечення, що розвивається, стимулюють вдосконалення автоматизованих банківських електронних систем західними і вітчизняними розробниками, створення великої кількості сітей у всьому світі, що створює сприятливі передумови для взаємодії банку із зовнішнім середовищем. Такі взаємодії стали необхідною умовою нормальної роботи комерційних банків, тому саме в цьому напрямі можна чекати найбільшого прогресу розвитку банківських інформаційних систем.
Сфера електронних банківських систем є предметом досліджень і розробок, що проводяться різними фахівцями - в основному по телекомунікаціях, банківських інформаційних системах, інформаційним технологіям різного характеру. Потреба в таких розробках відчувається практично в будь-якому банку і зачіпає професійну діяльність багатьох банківських фахівців.


I Системи банківських телекомунікацій
1. Системи електронної пошти
Першим технічним засобом, що прийшов на допомогу банкірам, був телеграф, який використовується і донині як в своєму первинному вигляді, так і в сучасній модифікації у вигляді телекса. Сучасний телефонний зв'язок забезпечує передачу відеозображень, у тому числі передачу факсиміле документів. Але найперспективнішим вважається розвиток систем передачі і обробки цифрової інформації із застосуванням ЕОМ. Сучасні способи дозволяють передавати за допомогою цифрових сигналів аудио- і відеозображень.
З 1986 р. інтенсивно розвиваються системи обробки повідомлень (СОС), звані також системами електронної пошти, системами Х.400. До появи СОС привело розвиток видів зв'язку без встановлення прямого з'єднання між відправником і одержувачем, тобто системи з проміжним накопиченням. Системи електронної пошти є типовими представниками сіті передачі даних з комутацією повідомлень.
Зв'язок через проміжний накопичувач привертає абонентів тим, що не вимагає одночасної присутності відправника і одержувача під час сеансу зв'язку. Це особливо важливо для великих відстаней, де істотна різниця в часі. В режимі «поштового ящика» абонент може не тримати термінал весь час включеним для прийому вхідних викликів, як цього вимагають діалогові системи, і може виводити повідомлення з «поштового ящика» в будь-який зручний для нього час.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Електронні системи міжбанківських операцій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок